~Hírek~

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

„Csak a győzelem fontos”

2006.01.08. 14:22
A 2006. esztendő első bajnoki mérkőzésén a Cornexi–Alcoa–HSB Holding csapata otthonában fogadta a Vasas–Invitel együttesét. Míg az őszi szezonban 29-29-es eredmény született a Fáy utcában, addig a Cornexinek hazai pályán, nagyon szoros mérkőzéssel sikerült 28-27-re legyőzni a Mocsai Lajos vezette angyalföldi gárdát.

A találkozó kezdete előtt a fehérvári szakvezetés és a támogatók egyaránt köszöntötték a világbajnokságról játékosként hazatért Balogh Beát, Kenyeres Fannit, Sugár Tímeát, valamint az IHF játékos bizottságába beválasztott Siti Beát. Gratuláltak továbbá a debreceni Kézilabda Gálán Miss kézilabda címet nyert Tápai Szabinának is.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas-Invitel 28-27 (14-13)
Székesfehérvár, 900 néző
Vezette: Horváth, Németh

Cornexi: Sugár és Fekete (kapusok), Balogh B. 9(2), Tápai Sz.5(1), Siti 3, Kenyeres 3, Kordyuk 3,  Vijunaite 3, Triscsuk 1, Őri E 1, Szabó V., Vaszari, Pádár.
Vezetőedző: Szabó Edina

Vasas: Triffa (kapus), Moszkovaja 8, Horova 8(2), Tomori 5, Berta 2, Ábrahám 1, Blaskovits 1, Őri A 1(1), Simon 1, Andrási, Szilágyi.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Hétméteresek: 3/7; 3/4.
Kiállítások: 10 perc, illetve 16 perc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 4-3, 15. perc: 7-5, 20. perc: 9-8, 25. perc: 12-9; 35. perc: 17-15, 40. perc: 20-16, 45. perc: 22-20, 50. perc 25-23, 55. perc: 26-26.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

„A párhetes szünet jó volt arra, hogy átgondoljuk az őszi szezonunkat, hiszen elég sok tapasztalatot szereztünk. Az eredményeink és a játékaink minősége alapján azonban szükség volt arra, hogy egy kicsit átszervezzük a csapat életét, így adva egy szigorúbb keretet a munkánknak. Megpróbáltunk összerakni egy újfajta védekezést, és a támadásunkon is változtattunk.

Egy kemény mérkőzés volt, mert mindkét csapatnak fontos volt a győzelem. A mai modern kézilabda rendkívül gyors, és a test-test elleni küzdelem is benne van a játékban, ettől szép és látványos ez a sport. Úgy érzem egy kemény, de sportszerű mérkőzés volt. Rengeteg ziccert kihagytunk, sok eladott labdával, ami azt eredményezte, hogy egy kicsit mindig magunk után futottunk. Sajnálom, hogy a négygólos előnyt nem tudtuk megtartani, pedig gyönyörű akciókat dolgoztunk ki. Az ellenfél kapusa is nagyon ügyesen védett. Fontos, hogy nyerni tudtunk, mert ez rendkívüli örömet okoz. Az EHF-kupa mérkőzésekre nagy örömmel kezdjük meg a felkészülést, hiszen Cornexinek nagyon szép emléke fűződik a nemzetközi kupaszerepléshez.”

Mocsai Lajos, a Vasas vezetőedzője:

„A két egyesület célkitűzése jelentősen különböző. A Cornexinél három-négy olyan válogatott kerettag van, aki nagyon komoly játékerőt képvisel, egy sikeres világbajnokság motivációjával játszik. A Vasas egy épülő egyesület, amelyik megpróbálja az őszi eredményeket tavasszal is megismételni, hogy a bajnokságban egyre jelentősebb szerepet tudjon vállalni.

A Cornexinek hazai pályán nagyobb esélye volt, mert tapasztaltabb csapat, azonban a Vasas segített nyitottá tenni a mérkőzést. A második félidő elején nem tudtunk megfelelő higgadtsággal kézilabdázni, és számos megfontolatlanságból adódott hibát követtünk el. A végjátékot, pedig szeretném még korrekten, videón elemezni. Büszke vagyok a csapatra, szépen dolgoztak, komoly kézilabdát játszottak, ami egy nagy sakkjátszma volt. A rutinosabb és szerencsésebb csapat győzött.”

Siti Bea, a Cornexi csapatkapitánya:

"Csak a győzelem a fontos, hiszen magunknak tettük nehézzé a mérkőzést!"

Kenyeres Fanni, a Cornexi balszélsője:

"Nagyon örülök a győzelemnek, mert a világbajnokság óta tudom milyen épphogy egy góllal nyerni. Sok hibával játszottunk, de sikerült így is nyernünk, és ez már előrelépés az utolsó bajnoki mérkőzésünkhöz képest."

Tomori Zsuzsa, a Vasas játékosa:

“Kicsit szomorúak vagyunk, mert győzni jöttünk Fehérvárra. Nem tudtuk kihasználni az emberelőnyünket, és nagyon elhúzott a Cornexi. Bár fel tudtunk zárkózni, arra már nem maradt elég erő, hogy a végén átvegyük a vezetést.”

Forrás: Presstige Média

cornexikezilabda.hu

Két kulcsembere nélkül is kiütötte a Vácot a Győr

2006.01.08. 14:21

A szombati európai kupatalálkozójukra készülő csapatok egymás elleni bajnoki mérkőzésükön hangoltak a nagy csatákra. A győriek érdeklődéssel várták, vajon Róth Kálmán miként oldja meg a sérült válogatott erősségek (Görbicz Anita, Vérten Orsolya) pótlását. Amint várható volt, Görbicz Anita távollétében a román válogatott irányító, Aurelia Bradeanu kezébe kerül a karmesteri pálca, akit a későbbiek során esetenként Simona Gogirla is helyettesített. Hogy milyen eredménnyel?

Nos, a 23. percben már a nyolcadik gólját lőtte, s ezen kívül nem egy esetben remek bejátszásokkal hozta gólhelyzetbe honfitársát, Anna-Maria Lazert. A második félidőben aztán – várhatóan a szombati találkozóra készülve – már a kispadon foglalt helyet.

A gólok sorát egy-egy gyors elfutás után az újdonsült alkalmi balszélső, Ana Djokics nyitotta meg. Ezen a poszton a későbbiek során bemutatkozott még Temes Bernadett, Bódi Bernadett, Németh Nedda és Szegedi Orsolya is. A győriek a nagy rohanás közben is elszántan küzdöttek, támadásban villogtak, védekezésük azonban még javítandó. A csapatban a jobbátlövő helyén Mörtel Renáta és Nagy Krisztina váltogatta egymást. A hazai együttes formája biztató a szombati, szkopjei BL-csata előtt, amelyen hatékonyabb védekezéssel jó eredményt érhet el.
A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a mérkőzés előtt a győri klub irányítói és a szurkolói kör vezetői ajándékkal és virágcsokrokkal köszöntötték a mérkőzésen szereplő nyolc vb-érmes játékost: Hornyák Ágnest és Őri Cecíliát (Vác), továbbá Görbicz Anitát, Vérten Orsolyát, Kovacsicz Mónikát, Aurelia Bradeanut, Simona Gogirlát és Anna-Maria Lazert (valamenynyien Graboplast ETO).

Mestermérleg
Róth Kálmán:
– Sok mindent kipróbáltunk ezen a mérkőzésen. Voltak biztató jelek, de bőven előfordultak hibák is. Annak külön örülök, hogy a hiányzók lelkesítették a pályára lépőket.
Majoros Gusztáv: – Ha nagyobb önbizalommal játszunk és a ziccerhelyzetekben kevesebbet hibázunk, akkor szorosabb eredményt érhettünk volna el.

Átrobogott az FTC a Cornexin

2005.11.19. 06:11
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság tizenharmadik, utolsó őszi fordulójában, a Népligetben, a pályaválasztó Ferencváros átrobogott a vendég fehérváriakon és kilencgólos győzelmet aratott.
Sokkal lendületesebben kezdték a mérkőzést a hazaiak, akiknél a kapuban Pastrovics ezúttal is jól fogott. Persze, olyan nagyon nem tették próbára tudását a sokszor tanácstalan, lendületüket vesztő vendégek.

Az ötletes, sok kombinációval, nem mellékesen pedig gyorsan, lendületesen játszó népligetiek tetszés szerint egymás után érték el találataikat.

Az első játékrészben tizenhét gólt szereztek, lőttek szélről, átlövésből, középről, beállóból, betörésből, úgyhogy elég széles volt a repertoár, amelyre nem tudtak reagálni a vendégek.

A rutinos Tóth és a fiatal tehetség Szucsánszky igencsak megszórta magát, a vendégek kapujába Sugár helyére csereként beálló Fekete sem tudott igazán fogást találni a hazaiak lövésén.
A vendégeknél nem volt húzóember, az irányító Siti észrevétlen volt, a beállóst eltűntették, a szélsők nem tudtak betörni, az átlövéseket blokkolták.

A félidőre megnyugtató, kilencgólos előnyt szerzett a hazai csapat.

A második játékrészben, főként a hajrában, Németh András már a cseresort is bátrán pályára küldhette, a két rutinos játékos, Kirsner és Tóth pedig lőtte a gólokat.

Az ellenfélnél ekkor két játékos volt, aki legalább odatette magát, a sérüléséből ezúttal visszatért Tápai heteseket értékesített nagy magabiztossággal – rendesen váltogatta az oldalakat – rajta kívül a volt ferencvárosi Pádárt érheti a legkevésbé kritika. Nem úgy társaikat, szinte kivétel nélkül…
Mindez azonban csak arra volt elég, hogy a második félidőt döntetlenre hozzák a vendégek és végül megússzák a kilenc gólos különbséggel, többször volt tizenkét, egyszer pedig tizenhárom gól is a hátrányuk.

A Cornexi változatlanul csak árnyéka önmagának, Szabó Edina edzőnek minden bizonnyal jól jön a világbajnokság miatti szünet, hogy rendezze a fehérvári sorokat.

Németh András, az FTC trénere viszont éppen ezért sajnálhatja a bajnoki szünetet: jó erőben, jó formában játszik a csapata, de mint szövetségi kapitány azért örülhet kiválasztottjai jó formájának.

Hol van már az EHF-kupa, amelyben a tavalyi kiírásban az elődöntőben éppen a Népligetben harcolta ki a továbbjutást a fehérvári együttes...

Forrás:NSO
Kép:bolcs27

Megérdemelten nyert a Cornexi

2005.10.06. 09:52

Fehérvárott rendkívül gyengén teljesített az első játékrészben a Cornexi, sem védekezésben, sem támadójátékában nem jeleskedett. Jellemző, hogy csak a 15. percben szerezte meg az egyenlítést először a hazai együttes Siti révén. Ezt követően a halasi lányok újra lendületesebben kézilabdáztak. A szünet után már más volt a Cornexi játéka, védekezésben és támadásban is javult, s végül - ha mérsékelt teljesítménnyel is, de - nyert.

Cornexi-Alcoa HSB Holding-Kiskunhalasi NKSE 24-18 (10-9)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Pech, Vágvölgyi
CORNEXI: SUGÁR - Balogh B. 9 (5), Korgyuk, Siti B. 3, Szabó V. 1, Pádár, Kenyeres 4. Cs: BRIGOVÁCZ 6, Tápai Sz. 1, Őri E., Vijunaité. Edző: Szabó Edina
KISKUNHALAS: Vörös - Kocsis 1 (1), Kósa 2, Ilyés, Schmidt, KOCSIK 3 (1), Koroknai 3. Cs: Győri (kapus), BORBÉLY 5, Szűcs 2, Micskó 2, Ruskó, Kurgyis, Zámbó. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0-2. 15. p.: 3-3. 20. p.: 3-6. 25. p.: 7-7. 40. p.: 15-10. 50. p.: 19-15
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2

Szabó Edina: - Jól felkészült a Halas, ezért az elején nem úgy sikerült a védekezésünk, mint szerettük volna. Támadásban jobban meg kellett volna becsülnünk a labdáinkat. Nagyobb különbséggel győzünk, ha a játékunk pontosabb.
Zsiga Gyula: - Sokáig lelkesen és fegyelmezetten játszottunk, a végére elfáradtunk.

Forrás:NSO

Újabb hazai bajnoki: Cornexi-Kiskunhalas

2005.10.05. 07:53
Szerdán 18 órakor a Köfém sportcsarnokban játssza következő bajnoki mérkőzését a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. Szabó Edina tanítványai ezúttal a Kiskunhalas csapatát fogadják a 9. fordulóból előrehozott találkozón.

2005. október 5., szerda 18:00
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalasi NKSE

Az első osztályban a 2004/2005-ös bajnokság 9. fordulójában találkozott először a Cornexi-Alcoa-HSB Holding és a Kiskunhalasi NKSE csapata a fehérváriak otthonában. A hazai gárda fölényes, 35:27-es (21:12) győzelemmel indított az NB I-be frissen feljutott vendégcsapat ellen. A visszavágón, 2005. február 25-én a Cornexi idegenben is győzni tudott 33:23-ra (17:13).

Tápai Szabinát (képünkön), a Cornexi kiskunhalasi születésű játékosát betegség hátráltatta a felkészülésben, a fiatal irányító-átlövő ennek ellenére nagyon szeretne pályára lépni egykori együttese ellen:

„Bár már negyedik éve Székesfehérváron élek, még mindig különleges érzés a szülővárosom csapata ellen játszani. Még pikánsabb lenne a helyzet, ha egykori csapattársak ellen kellene pályára lépnem, de az elmúlt években a keret teljesen kicserélődött, sőt ma már csak néhány halasi születésű kézilabdázója van a klubnak. Korábban a szüleimnek okozta a legnagyobb gondot, ha a Kiskunhalason kézilabdázó húgom találkozója és az én fehérvári meccsem között kellett dönteni. Ma már szerencsére csak a Cornexire kell koncentrálniuk. Ami a szerdai bajnokit illeti: sajnos megfáztam, így a hét eleji edzéseket ki kellett hagynom. A napi két injekció remélhetőleg segít abban, hogy játszhassak. Az idei bajnokság eddig lejátszott mérkőzései azt mutatják, hogy nincs lefutott találkozó, mindegyik ellenfél ellen alaposan föl kell készülni, mert bármelyik csapat képes akár otthon, akár idegenben meglepetést okozni.”

Fotó: Bölcsföldi István Péter

Radulovics okkal lehetett boldog

2005.09.21. 14:01

A hazaiaknál több jó egyéni teljesítményt láttunk a második félidőben, amikor Radulovics Bojana (7 gól) lett a Dunaferr vezéregyénisége. Vele külön gólpárbajt vívott a debreceni Szűcs Gabriella (9), akinek végig főszerep jutott saját együttesében. A rangadó két kulcsjátékosától ugyanazokra a kérdésekre kértünk választ.

- Milyen támadási variációkat képzeltek el a mérkőzés előtt?
Radulovics Bojana: Azt terveztük, hogy a megszokott, begyakorolt figuráinkat alkalmazzuk, vagyis a labdát gyorsan járatva átlőjük a Debrecen védőfalát, és ha lehetséges, leindítjuk ellenfelünket.
Szűcs Gabriella: Felkészültünk a Dunaferr nyitott, agresszív védekezésére, és az volt a célunk, hogy fegyelmezetten kijátsszuk a figuráinkat.

- Mit terveztek védekezésben?
R. B.: Meg akartuk állítani a Loki átlövőit, és szerettük volna elkerülni, hogy lerohanjon bennünket ellenfelünk.
Sz. G.: Radulovicsnak, Mehlmann-nak és Kindlnek nem szabadott volna gyakran helyzetbe kerülnie.
- Mennyi valósult meg elgondolásaikból?
R. B.: Mivel még nem vagyunk kiemelkedő formában, csak a második félidőben nyújtott játékunkkal lehettünk elégedettek, de végig jól küzdöttünk.
Sz. G.: A védekezésünk hatékony volt, csak a kipattanókra nem figyeltünk eléggé.

- Együttese szempontjából mi volt a csata legfőbb haszna és tanulsága?
R. B.: Természetesen a nagy küzdelemben megszerzett két pontnak örültünk a legjobban. Ugyanakkor kiderült, az összjátékunknak tovább kell javulnia, hogy folytathassuk sikersorozatunkat.
Sz. G.: Ezúttal kiderült, jól együtt van a Loki, és remekül küzd. Jól megértjük egymást mind védekezésben, mind támadásban. Ez kellett volna a Vásárhely ellen is, amelytől kikaptunk. Sokat fejlődtünk, hiszen régebben Újvárosban többnyire nagyobb különbséggel szoktunk kikapni.

A Dunaferr-DVSC összecsapást sokan előre lefutott csatának tartották, s talán ezért is voltak mindössze hatszázan a lelátón (igaz, a tévében biztosan sokan látták a mérkőzést). Aztán kiderült, mégis érdemes lett volna kijönni a terembe, mert izgalmas, fordulatos küzdelmet vívott a két együttes.

A győztes hullámzó teljesítményére az idény eleji forma mellett az összeszokottság hiánya is magyarázat lehetett, ugyanakkor mindig akadt egy-egy játékos (Mehlmann, Radulovics, Ferling, Borbás vagy Bulath), aki új színt, lendületet hozott a jól cserélő Kiss Szilárd együttesébe.
A Loki mostanában nem játszott ilyen jól, mégis kikapott. Pedig az első félidőben még arra is volt lehetősége, hogy elhúzzon - ha ez sikerült volna, ki tudja, mi a csata vége. Bíró Imre mester remekül felkészítette együttesét, amelyben Szűcs mellett Stuparicová ontotta a gólokat, s főleg nekik volt köszönhető, hogy a mérkőzés - a szkeptikus előzetes vélemények dacára - igazi rangadóvá alakult. A DVSC ebben az évadban alighanem még sok kellemes meglepetést szerez híveinek!
Simon József

Forrrás:Nemzetisport

Nagy csatában nyert a Loki a váciak ellen

2005.09.15. 18:27

Az elején a váciakon látszik kevésbé a görcsösség: Sterbik Andrea (tudják, a világklasszis kapus Sterbik Árpád húga) kezdi pazar szélsőgóllal a meccset, majd Farkas és Veszeli is eredményes a vendégek közül, miközben debreceni oldalról csak Rácz talál be.

Igaz, a villámgyors szélső Stuparicová és Orbán találatával hamar egyenlít a Debrecen, ám az eleje egyértelműen a vizitálóké. A széleken száguldozó Sterbiket és Klászt nem tudja tartani a Loki hátsó alakzata, hiába rutinos kapus az ukrán Vorozscova, gyakran túljárnak az eszén az apró termetű vendégjátékosok.

Időközben a lelátón is egyre jobb a hangulat, annak ellenére, hogy a fiúk meccsére készülő szegedi tábor jobbára még inkább a büfében hangol… A váci dobosok mindent beleadnak, és a debreceni tábor Doneckben tartózkodó magját is jól pótolják az itthonmaradottak.

Persze a hazai drukkerek már azt a pillanatot várják, amikor kedvenceik átveszik a vezetést, s a 23. percben az ifjú tehetség Sopronyi találata után már joggal örvendhetnek (13-12). A Vác azonban kevés cseréje ellenére sem adja fel, így a szünetben egyenlő az állás (16-16).

A fordulás után újra a váci szélsők villannak, de rövid bizonytalankodás után átveszi a vezetést a DVSC. Jól megy a hazaiaknál a friss erőknek, azaz Csáki és Madai tartja a frontot, a játékrész derekán pedig úgy tűnik, eldőlt a meccs (25-21). A Vác azonban még egyszer összekapja magát, előbb Veszeli gondolja úgy, hogy hozzátehet valamit csapata sikeréhez, majd az addig jobbára statisztaszerepre kényszerülő Hornyák is bekapcsolódik a gólgyártásba. Igaz, a vendégek számára az sem hátrány, hogy az 51. percig egyszer sem játszanak hátrányban, míg a DVSC-nél már négy kiállítást is regisztrálhatunk.

Idegtépőre sikerül a hajrá, hiszen a "rövidebb kispad" ellenére a vendégek derekasan állják a sarat, de a végjáték már a Debrecené. A hajrában ugyanis 4-0-s rohanással dönti el a meccset a Loki, időnként már válogatott formában kézilabdázik Szűcs Gabriella is. Így örülhet a foghíjas hajdúsági tábor, a váciaknak pedig csupán a vigaszdíj marad: remekül helytálltak.

Ez a mérkőzés is bebizonyította, hogy meg kell tanulnunk örülni minden kis sikernek.
Bíró Imre, a DVSC edzője

Gratulálok a játékvezetőknek. Utólag, mert a meccs után nem tudtam…
Hajdu János, a Vác edzője

forrás:nemzetisport

Újabb hétgólos siker

2005.09.15. 17:09

Győzelemmel zárta kiskunhalasi "kirándulását" is a Dunaferr NK női kézilabda-csapata. Kiss Szilárd gárdája szorosabb első félidőt követően ezúttal is a második félidőben hagyta állva ellenfelét, s aratott újabb értékes diadalt.

Kiskunhalas - Dunaferr NK
23-30 (14-17)
Dunaferr NK: Sirina, Lovász 5, Mehlmann 1, Bulath 2, Kindl 1, Ferling 4, Nagy I. 5. Csere: Hoffmann (kapus), Balogh, Borbás 3, Radulovics 3, Rádl, Gáspár 1.
Edző: Kiss Szilárd.

A Vasas elleni bajnoki sikert követően újabb találkozó várt idegenben a Dunaferr NK női kézilabdázóira. Együttesünk a Kiskunhalas otthonába látogatott, s bár a hazaiak a Vác elleni győzelmüket követően újabb bravúrra készültek, a találkozó esélyese egyértelműen a Dunaferr csapata volt.

Visszafogott kezdés

Ennek ellenére a házigazdák kezdték jobban a játékot, s bár Radulovics és Lovász is betalált a mieinktől, az ötödik perc végén egy góllal a hazaiak álltak jobban (3-2). Együttesünk meglehetősen visszafogottan folytatta a találkozót, hiszen jó öt percig képtelen volt betalálni a hazaiak hálójába, miközben Zsiga Gyula tanítványai ezt kétszer is megtették, így a tizedik percben már három góllal vezettek (5-2). Szerencsére még idejében ébredt együttesünk a kezdeti álmosságból, s Radulovics heteseinek, valamint Borbás és Lovász akciógóljainak köszönhetően a félidő derekára sikerült is utolérni a halasi gárdát (7-7). Ráadásul Ferling, Kindl, valamint Bulath is bekapcsolódott a gólgyártásba, s mivel védekezésünk is "feszesebb" lett, a záró tíz perchez érkezve már mi álltunk három góllal jobban (8-11). Az első játékrész hajrája meglehetősen változó játékot hozott, mert hiába sikerült még tovább növelni előnyünket, kettős emberelőnyből még sikerült felzárkóznia a hazaiaknak, de Radulovics utolsó másodpercben lőtt góljával így is háromfás előnnyel vonulhattunk a pihenőre (14-17).

Erős folytatás, biztos siker

A második játékrészben viszont már semmit sem bízott a véletlenre Kiss Szilárd együttese, s már rögtön a félidő elején tudatosította a halasi szurkolókkal, hogy melyik a jobb gárda. Lovász egymás után háromszor volt eredményes, majd Bulath és Borbás is betalált a hazai kapuba, miközben a hazaiak csak egyszer tudtak túljárni a remekül védő Sirina eszén, így a harminchetedik percre gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (16-21). Innentől kezdve ugyanis már nem volt kérdéses, hogy ki szerzi meg a két bajnoki pontot. Csapatunk emberhátrányban is tovább tudta növelni előnyét (16-24), s bár a véghajrá előtt még egy picit tudott faragni hátrányából a Kiskunhalas (22-27), hiába kért időt Zsiga Gyula, az egyre inkább formába lendülő Ferling, valamint Nagy Ivett góljai szertefoszlatták az utolsó hazai reménysugarakat is (23-30). Újabb győzelmével továbbra is hibátlanul szerepel az idei bajnokságban együttesünk, de szombaton már jóval komolyabb összecsapás vár Radulovicsékra, méghozzá hazai pályán a Debrecen ellenében.

Forrás:Dunaferr

Ennél több kell...

2005.09.15. 17:02

Ötvenszázalékos teljesítménnyel áll eddig az NB I-es fehérvári női kézilabdacsapat, miután tegnap este a harmadik fordulóban, a Fáy utcában döntetlent ért el a Vasas elleni mérkőzésen. Bár a bajnokság előtt sokan „lesajnálták“ a fővárosi csapatot, a Fradi és a Dunaújváros elleni teljesítménye előrevetítette, hogy roppant nehéz mérkőzés vár a Cornexi-Alcoa-HSB Holdingra.

Budapest, 1000 néző. Vezette: Horváth, Németh.

Vasas-Invitel: TRIFFA - Gorova 4, SZILÁGYI 6/1, Moszkovaja, TOMORI 6, Ábrahám, Berta 3, csere: Tóth (kapus), STIENER 4, Őri A. 4/3, Andrási, Blaskovics 2, Simon. Vezetőedző: Mocsai Lajos.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Sugár - Balogh 4, Kordyuk 2, Siti 3, Szabó 2, Tápai 5/3, KENYERES 4, csere: Fekete (kapus), Vijunaite, PÁDÁR 6, Lőw 2, Őri E., Brigovácz 1. Vezetőedző: Szabó Edina.

Hétméteres: 6/4, illetve 4/3.
Kiállítás: 6, illetve 12 perc.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2-2, 11.: 5-6, 16.: 8-8, 25.: 8-12, 34.: 12-17, 48.: 23-23, 54.: 27-26.

A vendégek kezdték a találkozót, de Triffa előbb Balogh, majd Szabó lövését is hárította, aztán Tápai csuklóból eleresztett lövésével szemben már tehetetlen volt. Később Gorova 2-2-re alakította az állást, ám azt követően állandósult a fehérváriak egy-két gólos előnye. Igaz, a Vasas néha kiegyenlített, de ez csak pillanatokig tartott.
A 16. percben azt jegyezhette fel a tudósító, hogy a hazai csapat már négy büntetőt is dobhatott, s kétszer emberelőnyben is volt, míg a túloldalon ezekben a rubrikákban semmi sem szerepelt. Szerencsére, ez sem zavarta meg Sitiéket, hátrányból is rendre bevették a Vasas kapuját. Volt, hogy Tápai gólja után már öttel (13-8-ra) is vezettek, ez a félidő végére háromra apadt.

A folytatásban arra lehetett számítani, hogy a Vasas - az előző két bajnokijához hasonlóan - elkészül majd az erejével, de nem így történt. A játékrész első periódusában semmi sem utalt még arra, hogy a fehérváriak majd alaposan megizzadnak. Előbb Kenyeres, majd Pádár szórta a gólokat, s azzal tartották az előnyt. Egészen a 48. percig, amikor is Szilágyi egyenlített. Fej-fej mellett haladt a két csapat, ám fehérvári szempontból egyre inkább bosszantó hibák tarkították a játékot. Aztán az 54. percben, Tomori lövésével először vezetett a házigazda, akkor 27-26 volt oda. Később, Stiener kiállítása miatt hátrányba kerültek a fővárosiak, de Tomori akkor is betalált (29-28).

Izgalmas volt a végjáték, hiszen az EHF-kupagyőztes a döntetlenért harcolt, amit Tápai végül büntetőből érvényesített. Még 15 másodperc volt hátra, de az eredmény már nem változott.

Sajnos az a tavalyi szezonban mutatott erő és kohézió, amit Szabó Edina vezetőedző látni szeretett volna a lányoktól, az nem valósult meg. A csapat nem játszott jól, s ennek köszönhetően, az eddigi három bajnokin csak 3 pontot gyűjtött. A kitűzött célok érdekében, az eddigieknél sokkal, de sokkal több és jobb teljesítmény kell...

- Előzetesen nehéz mérkőzésre számítottam, s ez így is történt, hiszen a végén az egy pontnak is örülhettünk. Pedig jelentős előnyünk volt, ám annak az elvesztése érthetetlen dolog. Mentálisan össze kell kapnunk magunkat... - mondta a mérkőzés után Szabó Edina.

Forrás:Cornexikézilabda