~Hírek~

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

::Negyedik a junior válogatott!::

2005.08.17. 06:56

A negyedik helyen végzett a magyar junior nõikézilabda-válogatott a Csehországban zajló világbajnokságon, miután a vasárnapi bronzmérkõzésen 28-23-ra kikapott Dél-Korea válogatottjától.

Kissé kapkodva kezdte a találkozót a magyar válogatott, a koreaiak rendkívül gyors, pattogós védekezésével Laluskáék nem nagyon tudtak mit kezdeni támadásban. A mieink sok labdát eladtak, amibõl a koreaiak több indításgólt is szereztek. Ennek megfelelõen az ázsiaiak 3-0-ra elhúztak az elején, az elsõ magyar gólra pedig hat percet kellett várni, ekkor Laluska Eszter volt eredményes. Az idõ múlásával azonban egyre jobban sikerült megnyugodnunk, aminek támadásban meg is lett az eredménye, védekezésben azonban a villámgyors koreaiak továbbra is kedvükre fickándoztak. Állandósult tehát az 1-2 gólos koreiai vezetés, amin az sem változtatott, hogy Mátéfi Eszter a tizenhetedik percben idõt kért a védekezés javítása érdekében. Egyenlítenünk a huszonegyedik percben sikerült, ekkor 9-9-et mutatott az eredméynjelzõ, de három perc múlva már ismét a koreai válogatott vezetett két góllal. A félidõ hajrájában aztán emberhátrányban is sikerült egyenlítenünk, ez akár lendületet is adhatott volna lányainknak, ám az elsõ félidõt mégis a koreaiak nyerték 13-12-re.
Villámgyors koreai góllal kezdõdött a második félidõ, sõt, a játékrész hetedik percében már néggyel vezettek az ázsiaiak. Ennek oka legfõképpen az volt, hogy amíg a koreiaiak magabiztosan használták ki lehetõségeiket, addig a mieink naggyá tették a koreai kapust. Sajnos a 4-5 gólos különbség állandósult a félidõ közepére, sõt, a sok eladott labda és pontatlanság miatt a hajrát már hatgólos elõnnyel várhatták az ázsiaiak. Az utolsó percekben még felcsillant a remény a mieink elõtt, két labdaszerzést követõen valamelyest felzárkóztunk, de a nagy rohanásból végül ismét mi jöttünk ki rosszul, így a koreaiak 28-23-ra gyõztek, és megszerezték a bronzérmet a junior kézilabda világbajnokságon.

Tápai nem játszhatott a döntőben:„Ma nagyon hiányzott Tápai, ő a legjobb játékosunk és a játékunk irányítója. Izomhúzódás miatt nem tudott játszani. A csapatom már fáradt volt a hosszú mérkőzéssorozattól. Korea ma egyszerűen jobb volt nálunk, és megérdemelten nyert. Csalódottak vagyunk, mert legalább bronzérmet akartunk nyerni.” – mondta Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a meccs után.

::Szabina is on holiday!::

2005.07.03. 09:40

A borda.ca fórumáról tudtam meg, hogy Szabina nyaralni ment, hogy hová az még nem szivárgott ki, de majd megírom ha megtudom de nézzélek csak a Ferihegyen készült képeket:

0szabinyaral.bmp 0szabinyaral2.bmp

::Szabina lett a hónap sportolója, ezért egy modilt vehetett át a T-mobile-tól::

2005.07.03. 09:35

Szabina nyert a nézők szavazatai alapján a Hónap sportolója választáson, ezért egy T-mobile telefont kapott, amit már át is vett ebből egy összeállítás:

2005.06.24. 18:40
Július 4-én kezdi el a felkészülést a következő szezonra az NB I-es női kézilabdacsapat, a vezetők addig is a keret erősítésén dolgoznak.

Az első két játékos már aláírta a szerződést. Ahogy arról már korábban írtunk, a tavalyi keretből Vámos Boglárka, Tóth Katalin, Sterbik Andrea és Brecska Barbara egy évig kölcsönben az NB I-es újonc Békéscsaba csapatában lép majd pályára. A Köfém SC elnöke, Balássi Imre elmondta, hogy erről szóban már megegyeztek a csabai vezetőkkel. Ezt később szentesítik írásban, miután azt a viharsarki klub - melynek többségi tulajdonosa a békéscsabai önkormányzat - június 16-ai közgyűlése is jóváhagyja. Balássi arról is tájékoztatott, hogy a Cornexi-Alcoa játékoskeretének megerősítésén is gőzerővel dolgoznak.

- Az első szerződéskötések már megtörténtek. Így két évig a mi játékosunk lesz a litván válogatott 25 éves beállósa, Sonata Vijunaite, aki az osztrák Hypotól érkezik, továbbá a Fradi volt átlövője, a Vasas által is csábított Pádár Margit. A nyáron lejárt szerződésű Csernus Krisztinával, aki a súlyos sérüléséig sokat tett a csapatért, egy évet hosszabbítunk. Intenzív tárgyalásokat folytatunk egy külföldről érkező átlövő szerződtetéséről is, ami egy-két héten belül realizálódhat. Fiatalok is tagjai lesznek a keretnek, így nálunk folytatja tovább a Pécsről érkező Kiss Olivia, továbbá Tápai Szabina testvére, a 18 éves irányító és balszélső Tápai Andrea. Ezzel nincs vége, hiszen a saját utánpótlásunkban is vannak olyan játékosok, például Trimmel és Tilinger, akikre Szabó Edina vezetőedző már számít a jövőben - mondta az elnök.

A névsorból kitűnik, hogy Vijunaite személyében egy igazi „nagy halat“ is fogott a klub.

- Ismerem a székesfehérvári csapatot, a bajnoki és a nemzetközi eredményeit, s őszintén mondom, hogy szívesen jövök az EHF-kupagyőzteshez - mondta a litván válogatott beállósa, aki 3 évet húzott le a Hyponál. Most azért váltott, mert a Hypo az osztrák válogatott érdekében, honosított román játékosokkal tölti fel a keretét.

- Sonata nagyon agresszív, nagyon jó felépítésű kézilabdázó, ha szabad így mondani, igazi csibész a pályán. Úgy vélem, hogy Sitivel, Sugárral és Balogh Beával azonos szintű, kiemelkedő képességű játékos, így reményeink szerint jelentősen erősödünk vele - mutatta be az új szerzeményt Rácz Mariann.

- Négy évig voltam a Ferencváros játékosa, de most lejárt a szerződésem. Tárgyaltunk a hosszabbításról, de nem tudtunk megállapodni. Volt ajánlatom a Vasastól és a Cornexi-Alcoa csapatától is, végül a fehérváriakét fogadtam el. Szimpatikus együttes benyomását kelti, ráadásul a játékosok sem ismeretlenek számomra. Beszéltem már Szabó Edinával, így az is roppant kedvező számomra, hogy ismét az eredeti posztomon, vagyis bal átlövőként számít rám. Remélem, hogy az új szezonban én is hasznára tudok lenni a kupagyőztes csapatnak - mondta bizakodva Pádár Margit.

Forrás:Cornexikezilabda

::A Cornexi indulhat a klubcsapatok Eb-jén::

2005.06.17. 17:31

A női kézilabda EHF Kupában aratott győzelmével a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kivívta az indulási jogot a klubcsapatok Európa-bajnokságán. A székesfehérvári gárda szenzációs visszavágót produkálva összesítésben 49-46-tal volt jobb a Győri Graboplast ETO KC-nél az első tiszta magyar fináléban.

A története első nemzetközi fináléjában szereplő, s ott azonnal diadalmaskodó Cornexi mellett a Bajnokok Ligája-győztes dán Slagelse, valamint a KEK-ben nyertes norvég Larvik biztos szereplő. A negyedik résztvevőről az európai szövetség dönt. A női klub Eb-t (közkeletű elnevezéssel Szuperkupát) október 29-én és 30-án rendezik egy később kijelölendő helyszínen.

Photograph

(Forrás:handball.hu)

::Bajnoki 4. hely!::

Ria  2005.06.05. 15:25
Befejeződött az NB I-es női kézilabda-bajnokság, míg a Dunaferr az aranyéremért játszott Győrben, addig megyénk másik élcsapata, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding (Sugár - Balogh 7, Kordyuk 3, Siti 5, Szabó 1, Tápai 3, Kenyeres 3, csere: Fekete (kapus), Tóth 1, Vaszari 4/4, Őri, Sterbik 2, Uljanich, Vámos) a Ferencváros vendége volt a fővárosban, s 20-13-as első félidő után, végül 42-29 arányú vereséget szenvedett.

A második félidő derekáig még nem volt ekkora a különbség a két csapat között, ám akkor, a Fradi 5 gólos vezetésénél, Siti Bea megsérült, s a szellemi vezérüket nélkülöző fehérváriak szinte „megadták“ magukat. Az biztos, hogy a tegnapi tanulságos vereség nem a fáradtság számlájára írható... A Cornexi-Alcoa-HSB Holding végül a 4. helyen fejezte be a bajnokságot.
(fmh.hu)

::Ehf kupa győzelem!::

Ria  2005.06.05. 15:22

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Győri ETO: 28-19 (14:6) A csodában nem csak hinni kell, tenni is kell érte, s ezt cselekedte a fehérvári női kézilabdacsapat. A lányok ledolgozták hatgólos hátrányukat, s azt megfejelve itthon tartották a trófeát. Csak jöttek és jöttek a nézők, özönlött a tömeg a jégcsarnok irányába. Mintha megérezték volna a csapat hívei, hogy valami szenzáció van készülőben!

Kezdés előtt bő félórával, szinte már egy gombostűt sem lehetett leejteni a nézőtéren, a közönség pedig egyszerűen fantasztikus hangulatot teremtett. A tét a fehérváriak számára óriási volt, hiszen Győrben hatgólos vereséget szenvedtek, s ezt kellett ledolgozni a visszavágón.

A szakma véleménye szerint a Rába-partiak sokkal esélyesebbek voltak a kupagyőzelemre, mint a fehérvári együttes...

Székesfehérvár, jégcsarnok, 4000 néző. Vezette: Vakula, Liudovyk (ukránok).

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: SUGÁR - BALOGH 7/1, KORDYUK 5, SZABÓ 1, SITI 2, TÁPAI 8/3, KENYE-RES 1, csere: FEKETE (kapus), TÓTH K. 4, ULJANICH, VÁMOS, LŐW 1, ŐRI, VASZARI. Vezetőedző: SZABÓ EDINA, edzők: RÁCZ MARIANN, HIRT KÁROLY.

Győri ETO: Sirina - Kovacicova, Bradeanu 3, DOKIC 3, GOGIRLA 4/1, Juhász, Vérten 1, csere: Herr és Petróczi (kapusok), Görbicz 3, Mörtel 5/4, Borbás, Temes. Vezetőedző: Róth Kálmán.

Hétméteres: 4/4, ill. 7/5; Kiállítás: 18, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-0, 8.: 4-2, 11.: 5-3, 14.: 8-3, 19.: 10-3, 24.: 10-4, 35.: 17-7, 39.: 19-9, 44.: 22-11, 47.: 23-11, 53.: 25-11.

Sokan attól tartottak, hogy a 600 fős szervezett győri szurkolótábor lekiabálja majd a fehérváriakat, de végül is fordítva történt a dolog. A hazai fanatikusok egy óriási koreográfiával is készültek: a felirat szerint a Királynők csapatáé lesz a trófea.

Miután a Vörösmarty színház művészei, Xantus Barbara és Szomor György a nézőkkel együtt elénekelték a Himnuszt, a kezdődobást Warvasovszky Tihamér polgármester végezte el, majd kezdetét vette a tényleges játék. A Cornexi vezette az első rohamot, s Kordyuk átlövése eredménnyel is járt. Már a kezdés után feltűnt, hogy a hazaiak határozottan és keményen védekeznek, s ez láthatóan nem ízlett a győrieknek. A legszebb napjait is felülmúló Siti növelte az előnyt, majd Gogirla 2-1-re módosította az állást. Aztán amikor Tápai hátrányból, majd egyenlő létszámnál is betalált (4-1), Róth azonnal kapust cserélt. Ez sem használt, s amikor a 14. percben Balogh Bea is eredményes volt, időt kért a Győr.

A hatékony védekezésnek, no meg a szenzációs napot kifogó, szinte extázisban védő Sugár Tímeának is köszönhetően, támadásban is egyre jobb teljesítményt nyújtottak a lányok. Siti újból hátrányból lőtt gólt, majd amikor kettős hazai emberelőnyben (Kovacicova és Mörtel kapott kiállítást), Tóth Kata a beállós posztjáról volt eredményes, már 10-3 volt az állás. Nem, hogy behozta hátrányát, hanem már a Cornexi-Alcoa-HSB Holding volt előnyben!

A maguk által diktált emberfeletti tempóban, egy kissé elfáradtak a hazaiak, de a hat percig tartó gólszünetben a rivális sem tudta bevenni Sugár kapuját.

Hirtelen elnémult a csarnok, amikor a fehérvári kapus megsérült, de óriási üdvrivalgás fogadta, amikor az ápolás után jelezte: nincs semmi baj. Az első félidő hajrája is fantasztikusra sikeredett, hiszen Kordyuk hátrányban is betalált, majd Lőw és Tápai gólja azt jelentette, hogy nyolc gól a hazai csapat előnye.

Erőszakos, agresszív védekezéssel folytatta a Győr, ám nem tudott látótávolságon belülre kerülni. Nem, mert Sugár előbb Gogirla, majd Görbicz büntetőjét is kivédte, miközben a támadásokat rendre góllal fejezték be Balogh Beáék. Sőt, Kordyuk gólja után már 17-7 volt az állás.

A 40. percben Dokic vette be a kaput, de kit érdekelt ez, hiszen a Cornexi védekezését dicsérte, hogy csupán csak a győriek kilencedik gólját láthattuk ekkor! Egyre inkább tehetetlennek bizonyultak a fehérvári taktikával szemben a vendégek. Szabó Edina és társai olyan eredményesnek bizonyuló stratégiával lepték meg az esélyesebb csapatot, ami általános meglepetést keltett. A közönség szűnni nem akaró buzdítása mellett fokozatosan meglépett a Cornexi-Alcoa, így Kenyeres Fanni gólja után az 52. percben (25-11) már senki sem vonta kétségbe, hogy az EHF-kupa Fehérváron marad. Még akkor sem, ha közben Uljanic megkapta a harmadik, így a végleges kiállítását. A vége örömjáték volt, a Győr csak azért tudott tíz gólon belülre kerülni, mert az egyébként korrekten fújó játékvezetők, kiállításokkal és büntetőkkel sújtották a fehérváriakat.

Még két perc volt hátra, de már több ezer hazai torok harsogta a csatakiálltást: Kupagyőztes, kupagyőztes!

Történelmi tettet hajtottak végre az „istennőknek“ titulált lányok, hiszen csapatsportágban Székesfehérvár első, jelentős nemzetközi sikerét aratták. Leírhatatlan ünneplés és hangorkán közepette vették át Sinka Lászlótól előbb a győztesnek járó érmeket, majd a serleget