25. forduló

Jászberény SE - GYSI     2 – 5 ( 1 – 2 )

Edzői nyilatkozatok:

Györe László:
A helyzeteit jobban kihasználó Gyöngyös megérdemelten nyert. 3 kapufát lőttünk, ami sajnos mindannyiszor kifelé pattant. A tavaszi eredmények alapján mindkét csapat előkelőbb helyezést érdemelne.

Nagy-György Gábor:
A mai mérkőzésen a tavaszi teljesítményünkre tettük fel a pontot. Köszönöm mindenkinek, aki ebben segítségemre volt.

MAC – 1908 PPSC       1 – 2 ( 1 – 2 )

Simkó Géza:
Az első percek kihagyása után egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. Megérdemelt SZAC győzelem született.

Pisont István:
Jó kezdés után talán mi is elhittük, hogy meg lesz a meccs, ami majdnem megbosszulta magát. Ugyanakkor a második félidőben több helyzetünk volt, végül is örülhettünk a győzelemnek.

UTE – Vasas SC      1 – 3 ( 1 – 2 )

Gyimesi Jenő:
Mindenkinek lehetőséget adtam a keretből, de természetesen nem feltett kézzel mentünk a pályára. A helyzeteinket nem tudtuk berúgni. Összességében reális a II. helyezésünk, de még így is egy kicsit túlteljesítettük a terveket. A bajnokság végére nagyon felerősödött néhány csapat, de elégedett vagyok az ezüstéremmel.

Orenstein József:
Görcsösen kezdtünk, de az első gól után már szépen játszott a csapat. Bár a füvespálya még mindig ellenfél számunkra. Gratulálok mindkét csapatnak. Szeretnék gratulálni a szervezőknek, és valamennyi csapatnak, akik részt vettek ebben a bajnokságban. Számunkra nagyon hasznos volt ez a bajnokság!

Goldball – FTC      0 – 1 ( 0 – 0 )

Kinde Csaba:
Minden mérkőzésen a lehető legerősebb kerettel lépünk pályára. Nagyon szoros volt a mérkőzés, bár a kiállítás felőrölte az erőnket. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Emelt fővel távozhatunk, mert mindent megtettünk, és gratulálok a csapat egész szezonban nyújtott teljesítményéhez! Valamint Gratulálok a Bajnoknak!

Munkácsi Dávid:
Megérdemelt győzelmet arattunk!

Jászberény-Vasas Pasarét  3:4 (2:3)

Edzői nyilatkozat:
Ficsor Csaba:
Nagyon izgalmas és jó színvonalú mérkőzést játszottunk a szimpatikus Pasaréti csapat ellen. Minden gyereknek külön gratulálok a mai lelkes játékához.

Siposné Lénárt Edit:
Ebben a korban ritka nagy iramú mérkőzést játszottak a gyerekek. A Jászberény csapatában nagyon jó csapatot ismertem meg. Gratulálok a srácoknak.

24. forduló

GYSI - Tura VSK    2 - 0  (0 - 0)

Berla Attila:
Két közel hasonló képességű csapatból, amelyik berúgta helyzeteit , az megérdemelten nyert.

Helyzeteinket jobban értékesítve, széllel szemben sokkal jobban játszvanyertünk, egy nagy fejlődésen keresztülment csapattal szemben.

1908 Pestszentlőrinci PSC  - Vasas         2 : 4 (2 : 1)

Hovanyecz Ferenc:
Hosszú sorozat végén fejben elfáradtak a gyereke, gratulálok mindkét csapatnak.

Két fáradt csapat erejét megfeszítve küzdött, egy jó mérkőzésen. Ma a szerencse is mellénk szegődött, gratulálok mindkét csapatnak.

23. forduló
Budatétény-Vasas Pasarét               4 – 2  (2 – 1)

Kelemen László:
Jó mérkőzés, megérdemelt hazai siker.

Síposné Lénárt Edit:
Gratulálok a Budatéténynek.

Goldball – Vasas       3 – 3 (0 – 1)

Két jó csapat nagy és változatos mérkőzését láthattuk.

Rónai Szabolcs:
Nagyon jól felkészített Vasas ellen sikerült az első félidőben begyűjtött hátrányunkat a második játékrészben ledolgozni, sőt kétszer vezetést is szerezni. Sajnos nem sikerült egyszer sem megőrizni az előnyt. Szerintem egy nagyon jó, változatos mérkőzést játszott a két csapat.

IKARUS – FTC        1-13 (0-6)

Megérdemelten nyertünk ilyen arányban is, további sok sikert kívánunk az Ikarus csapatának!

21. forduló

GYSI – UTE    3 – 1 ( 2 – 0 )

Nagyon jó mérkőzésen, egy nagyon jó csapat ellen, jobb helyzet kihasználásainknak köszönhetően értékes 3 pontot szereztünk. Sok sikert kívánok ellenfelünknek az aranyéremért vívott csatában.

17. forduló

FTC - SZAC 3-0 (2-0)

Nagyon jól játszva sikerült megnyernünk a mérkőzést egy kultúráltan focizó és viselkedő ellenféllel szemben. Sajnos ez a szüleikről nem mondható el... A mai napon ennyivel jobbak voltunk a SZACnál!

Jó időben,jó pályán kellemes meccset játszottunk.

Ughy Gábor:
Csapatomban még benne volt az előző napi Pasarét meccs fáradsága. Egy félidőn át tudtuk csak ellenállni az újpesti támadásoknak. A második játékrészre már teljesen feléltük erőtartalékainkat. Az Újpest mérsékelt teljesítménnyel is megérdemelten nyert.

Okos, taktikus játékkal sikerült meglepni a túlzottan magabiztos ellenfelünket.

22. forduló

MAC – GYSI     2 – 4 ( 1 – 3 )

Simkó Géza:
Nagyon gyenge napot fogott ki a hazai védelmi szekció. Az ellenfél okos, taktikus játékkal és remek csatáraival térdre kényszerítette a hazai csapatot, melynek csak villanásai voltak.

Tura - Vasas SC 3 - 5 ( 1 - 1 )

Jó mérkőzést játszottunk egy szimpatikus csapat ellen. Sajnos a füves pályához nehezen alkalmazkodtunk.

Egy szimpatikus jó elenféllel szemben jól tartottuk magunkat, de még mindig létszámpróblémáink vannak, egy cserével játszuk végig minden meccsünket így a végére elfáradtunk, A srácok ennek ellenére tisztes eredményt értek el. Gratulálunk a Vasasnak.

1908 Pestszentlőrinci PSC  -  Dalnoki JLA     2 : 4   (1: 3)

Gratulálunk az ellenfélnek! Bátrabb játékkal jobb eredményt érhettünk volna el.

Prisztai Viktor:

Két támadó szellemű csapat küzdött a 3 pontért, amit megérdemelten gyűjtöttünk be, köszönhetően annak, hogy csapatjátékunk ezen a mérkőzésen egészen jó volt. Örülök, hogy a társaság nagyja akár kezdőként, akár csereként lépett pályára igen jó teljesítményt nyújtott. Gratrulálok!

UTE - FTC        1:1 (0:0)

Edzők nyilatkozatai:

Az ellenfelünk nem hagyta játszani a saját játékunkat. Szerencsére döntetlenre mentettük a mérkőzést.

Ismét egy rangadó és ismét egy nagyon jó játék. Mindkét csapat nyerésre játszott, mi nagyon közel álltunk hozzá.

IKARUS - Jászberény  4:2 ( 2:1)

UTE - 1908. Pestszentlőrinc PSC (SZAC) 2:1 (0:0)

Ezen a mérkőzésen az idény legjobb teljesítményét produkáltuk. Minden játékosom a maximumot nyújtotta. Ehhez kellett a tét és egy nagyon erős és sportszerű ellenfél, aki ezt előhozta belőlünk.

Igazi rangadó volt. Úgy érzem, hogy a játékvezető párszor tévedett... Gratulálok az Újpestnek!

Ikarus BSE - Dalnoki Akadémia 0:12 (0:4)

"Gratulálok a csapatnak a gólrekordhoz, nagyon hajtottak a srácok - főleg a második félidőben -, szerették volna ha a Csikócsapat után nekik is összejön az új csúcs. Az igazsághoz tartozik, hogy legalább mégegyszer ennyi helyzetet elpepecseltünk. Mezőnyben egyértelműen javuló formát mutat csapatunk, remélem a helyzetkihasználásban is tovább fejlődünk!"

Budatétény - Dalnoki Akadémia 3 : 1o (0 : 3 )

"Közepes játékkal is magabiztos győzelmet arattunk, ám ellenfelünk rávilágított védekezési hibáinkra. Ma sebezhetők voltunk a széleken, túl sok párharcot vesztettünk védekezésben. Ugyanakkor azt sem feledhetjük, hogy ma is "teszteltük" jópárszor az ellenfél kapufáját, valamint a gólokon kívül számos lehetőségünk volt még. Próbáltunk előrelépni a csapatjátékban, ám a túl kemény pálya nem volt alkalmas mélységi indításokra, így csak pozíciós játékkal kísérletezhettünk több-kevesebb sikerrel. Fejben már picit Németországban járt a csapat, nem tudtunk 100%-osan koncentrálni. Mindent összevetve megérdemelt győzelmet arattunk, melyhez gratulálok!"

21. forduló

Vasas SC - MAC 11-0 (6-0)

Orenstein József /Vasas SC/
Igazi CSAPAT voltunk, gratulálok mindenkinek. Ugyanakkor nagyon szurkolok a MAC csapatának, hogy minél hamarabb találjon vissza arra az útra, amelyen ősszel jártak.

Simkó Géza /MAC/
Még edző partnernek is gyengék voltunk. Gratulálok a hazai csapatnak remek játékához!

Jászberény - Budatétény      6:1 (3:1)

Györe László /Jászberény/
A Jászberényi csapat jól kezdte a mérkőzést,már az első 5 percben  három ziccerünk maradt ki. Aztán az első gólunk után a vendégek még egalizáltak,de nyomás alatt tartottuk őket, aminek gólokban is megmutatkozott az eredménye. A második felvonásban pedig már csak a mi akaratunk érvényesült. Az eredmény magáért beszél. Különösen örömteli számomra, hogy Vass Márk második ligabajnoki meccsén 2 gólt is szerzett újoncként.

Kelemen László /Budatétény/
Megérdemelt hazai győzelem ilyen arányban is.

1908 PPSC- Tura: 8-0 ( 4 – 0)

Minkó József szülő / Tura VSK/

Gratulálunk az ellenfélnek.

Hovanyecz Ferenc /PPSC/
Sportszerű csapat ellen sikerült újabb három pontot szerezni, Urda Marcit nélkülöző együttesünknek.

20. forduló

Vasas Pasarét – Ikarus BSE  7 – 2 (4 – 0)

Ughy Gábor (IKARUS):
Ma tanulmányi kiránduláson vettünk részt Pasaréten. Először megcsodáltuk az Akadémia létesítményét, ezután edzőnk tartott elméleti oktatást. A gyakorlati bemutatót a hazai csapat tartotta. 30 perces gyakorlatukban volt rövid passzos összjáték kaputól kapuig, szöglet variáció, kapura lövés és szélen vezetett támadás. Mi mindezt testközelből, a műfüves pályán nézhettük végig (4-0). A szünetben Gábor bácsi felvilágosított minket, hogy félórája elkezdődött a bajnoki mérkőzésünk és ha úgy gondoljuk nézelődésen kívül elkezdhetnénk játszani is …(3-2)” részlet egy Ikarusos játékos képzelt naplójából. Egy félidő alatt leromboltuk, amit az utóbbi időben felépítettünk. Gratulálunk a jól játszó ellenfélnek  a győzelemhez.

GYSI – Goldball   2 – 5  ( 0 – 3 )

Nagy-György Gábor /GYSI/
Ez nem a kulcsjátékosaink meccse volt. Az öröm az ürömben, hogy a második félidőben a fiataljaink méltó ellenfelei voltak a nagyszerűen játszó aranylasztinak. Gratulálok a Goldball csapatának a győzelemhez.

Rónai Szabolcs /Goldball/
Jó idő, jó pálya, jó meccs. Elégedett vagyok játékosaim teljesítményével.

MAC 1875 SE  - Tura VSK          4:1 (2:1)

Az elején rengeteg helyezkedési hiba, rossz passzok, bátortalanság jellemezte játékunkat, és az ellenfél egy jól eltalált lövéssel megérdemelt vezetéshez jutott. Azonnali cserékkel próbáltuk átvenni a játék irányítását. A folytatásban a mezőnyben alakult ki harc. A támadásainkban meg volt kellő erő, és remek egyéni megmozdulásokkal a félidő vége előtt az egyenlítés után a megnyugtató vezető gólt is sikerült megszerezni. A második félidőben a további cserékkel sikerült fenntartani a nyomást az ellenfél kapujára és újabb két jó egyéni megmozdulást követően kialakítani a végeredményt a rendkívül sportszerűen küzdő Túra csapatával szemben.

Jászberény - FTC    2:3 ( 1:2 )

Munkácsi Dávid /FTC/
Sok helyzetet kialakítva, megérdemelten nyertünk.

Őszi elmaradt mérkőzés

IKARUS BSE - VASAS Pasarét  3 - 7 (2-2)

Edzői nyilatzkozat:

Ughy Gábor:
Az első félidőben megleptük ellenfelünket. 2-1-es vezetésünknél két nagy helyzetet kihagytunk, amit a Pasarét a félidő lefújása előtt góllal büntetett. A második játékrészt két góllal  kezdték a vendégek. Ezt követően még tudtunk szépíteni, azonban az utolsó tíz percben sérülések és a fáradság miatt már nem sikerült megállítani a friss erőket bevető Pasarétieket. Összességében 50 percig egyenrangú ellenfelei voltunk az élmezőnyhöz tartozó vendégcsapatnak. Ezen az úton kellene tovább mennünk.

Vasas SC - Vasas Pasarét   3 – 4 ( 1 – 2 )

Orenstein József és Siposné Lénárt Edit:
Remek iramú, látványos és fordulatos csatát vívott egymással a két csapat

Honvéd - Tura VSK 3 - 3

Berla Attila /Tura VSK/
Két lelkes csapat igazságos döntetlent játszott, sportszerű mérkőzésen.

VÁLTOZÁS!!!

A Grundball helyett a Goldball az ellenfelünk a csoportkörben.