Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Profreerolls
 
Játékszabályok
 
Chat


 
Seven Card Stud hi/lo

A tartalom a PokerStars tuladjonában áll

 

Seven Card Stud Poker Game Online

A seven card stud hi/lo nagy technikai tudást igénylő pókerjáték, melyben a legjobb hagyományos „magas” kéz és a legjobb ásztól-ötösig lowball kéz között oszlik meg a pot a mutatáskor. Egy seven card stud hi/lo leosztás során a játékosok mindegyike hét-hét lapot kap, a nyertes megállapításánál azonban csak az egyes játékosok birtokában lévő lehető legjobb ötlapos pókerkezek számítanak. A seven card stud hi/lo pókerkezek erősorrendjét megtalálod a pókerkezek rangsorolása oldalunkon.

A seven card stud hi/lo játékban az alacsony kezekre érvényes az „eight or better” szabály, ami azt jelenti, hogy csak olyan kéz nyerheti meg a pot alacsony részét, amely legalább nyolcas alacsony. (Az alacsony kéz értéke ugyanúgy kerül meghatározásra a seven card stud hi/lo játékban, mint az omaha hi/lo esetében). Amennyiben nincs érvényes alacsony kéz, a magas kéz nyeri a teljes potot.

A stud hi/lo játékban az „ásztól ötösig”, más néven „Kalifornia” rendszert használjuk az alacsony kezek erősségének meghatározásakor. A sorok és a flössök nem számítanak bele a kezek értékébe, az ászok pedig alacsonyak, ezért a lehető legerősebb kéz a wheel (kerék), vagyis a következő sor: 5, 4, 3, 2, A. A razz kezek erősorrendjének megértését megkönnyítendő a következő lista erősség szerinti növekvő sorrendben mutatja be a kezeket, vagyis az 1. kézzel igen ritkán lehet megnyerni a pot alacsony részét, míg a 10. kéz a lehető legszerencsésebb (a „tuti”):

  1. 8, 7, 6, 5, 4
  2. 8, 7, 6, 5, 3
  3. 8, 6, 4, 2, A
  4. 8, 4, 3, 2, A
  5. 7, 6, 5, 4, 2
  6. 7, 6, 5, 2, A
  7. 7, 5, 4, 3, 2
  8. 6, 5, 4, 3, 2
  9. 6, 4, 3, 2, A
  10. 5, 4, 3, 2, A

Vegyük észre, hogy a párt nem tartalmazó alacsony kezek mindig a legmagasabb lapjukkal kezdődően kerülnek besorolásra. Így például a 9. kéz „hatos alacsonyként” ismert, mivel a legmagasabb értékű lapja egy hatos. A 9. kéz a „kilences alacsony”, az 5. pedig a „király alacsony”. Az 5. kéz egy „hetes alacsony”, az 1. kéz pedig egy „nyolcas alacsony”. A pókeres zsargonban az egymáshoz közeli alacsony kezeket úgy különböztetjük meg, hogy a legmagasabb lap mellett a rangsorban utána következőt is mondjuk. Ennek megfelelően a 9. kéz „hatos-négyes alacsony”, ami erősebb a 8. kéznél („hatos-ötös alacsony”).

Ne feledjük, hogy a sorok és flössök nem számítanak bele az alacsony kezek értékébe, így tehát ha olyan alacsony kezet sikerül összehoznunk, mely egyben sor vagy flöss is, az egy nagyon erős kéz, amivel egyszerre nyerhetjük meg a pot alacsony és magas részét. Ez a kezet „scoop” néven ismerjük.

A seven card stud hi/lo szabályai

Ante

A seven card stud hi/lo játék kezdete előtt minden játékos megteszi a névleges összegű antét (az anték pontos összege a játéktól függ, mindig az asztal címsorában található meg). Az ante befizetése előfeltétele annak, hogy a játékos lapot kapjon. Például a fent látható képen az ante $0.05, a játékalap pedig $0.50/$1.

A harmadik utca

Kezdéskor minden játékos három lapot kap, két zárt kártyát és egy nyílt lapot. A legalacsonyabb értékű látható lappal rendelkező játékos lesz a „bring-in”, és neki kell megnyitni a cselekvést. Ő köteles megtenni egy további névleges értékű tétet (a bring-in pontos összege a játéktól függ) vagy egy teljes kistétet. A cselekvés joga az óramutató járásával megegyező irányba megy tovább, amíg körbe nem ér.

Megjegyzés: A seven card stud hi/lo játékban azonos értékű látható kártyák esetén a bring-in eldöntésére a színeket használják, melyek csökkenő erősorrendje a következő: pikk, kőr, káró és treff. Az alacsonyabb értékű szín rakja be a bring-int, ha tehát a kőr kettes és a treff kettes egyaránt látható a leosztás kezdetekor, a treff kettes lesz az.

A negyedik utca

Ekkor minden játékos kap egy nyílt lapot, ez a „negyedik utca”. Először az a játékos kerül sorra, akinek nyílt lapjai a legerősebb értéket adják. A szabályok ennek a játékosnak két lehetőséget adnak: passzolhat vagy nyithat. A seven card studtól eltérően itt nem engedélyezett a dupla tét, ha egy játékosnak látható párja van a negyedik utcán – a licitálás továbbra is kistétekben zajlik (ami egy $2/$4-os játék esetében $2).

A fenti képen látható esetben például az ász magassal rendelkező játékos cselekszik elsőként, mivel az ő látható lapjai erősebbek, mint a másik két játékos király magas, illetve nyolcas magasa. Az ász magassal rendelkező játékos passzolhat vagy nyithat a kistét összegével (ami a képen látható esetben az $0.50/$1 játékalapból eredően $0.50). 

Egy újabb licitkör jön.

Az ötödik utca

Ekkor minden játékos kap egy nyílt lapot; ez a „ötödik utca”. A szabályok szerint ezúttal is az a játékos kezdi az akciót, akinek látható lapjai a legmagasabb pókerértéket adják. Újabb licitkör következik.

Az ötödik utcától kezdődően a leosztás hátralévő részében minden nyitás és emelés nagytétekben történik (ami egy $2/$4-os játék esetében $4).

A hatodik utca

Minden játékos kap egy újabb nyílt lapot, ez a „hatodik utca”. Ebben a licitkörben is az a játékos kerül először sorra, akinek nyílt lapjai a legmagasabb értéket adják. Ő nyitja az újabb licitkört.

A hetedik utca, más néven a river

Végül minden egyes játékos megkapja hetedik, egyben utolsó lapját, mely színnel lefelé kerül kiosztásra, így minden játékos csak a saját lapját ismerheti. Először az a játékos kerül sorra, akinek nyílt lapjai a legmagasabb pókerértéket adják. Ez az utolsó licitkör, amennyiben több mint egy játékos marad a végére, a mutatás következik.

A mutatás – a pot magas és alacsony részét megnyerő kéz kiválasztása

Amennyiben a játék utolsó licitkörének befejezése után egynél több játékos marad játékban, úgy az utolsó licitáló, illetve emelő mutatja meg először lapjait. Amennyiben az utolsó körben senki sem licitált, úgy az osztás szerinti legkorábbi játékos fedi föl először a lapjait (1-es szék, 2-es szék és így tovább). A mutatáskor még játékban lévő játékosok ezután az óramutató járásával megegyező sorrendben mutatják meg lapjaikat.

A legjobb ötlapos magas kezet mutató játékos nyeri a pot egyik felét, míg a legerősebb alacsony kezet mutató játékos a másik felét kapja a kasszának. Abban az esetben, ha egyik játékosnak sincs érvényes alacsony keze, a teljes pot a legjobb magas kezet birtokló játékosnak jár.

Ne feledjük, hogy a seven card stud hi/lo játékban érvényes az „eight or better” szabály, aminek értelmében a pot alacsony felét csak olyan párt nem tartalmazó ötlapos kézzel lehet megnyerni, melyben nincs nyolcasnál magasabb lap. Amennyiben egyik játékos sem teljesíti ezt a feltételt, a teljes potot a legjobb magas kéz nyeri.

Amennyiben két vagy több játékos ugyanolyan erősségű kézzel nyerné meg a pot alacsony vagy magas részét, az felosztásra kerül közöttük.

Miután a pot kiosztásra került, indulhat a következő seven card stud hi/lo leosztás.

A játékosok licitálási lehetőségei

A studban a póker más variációihoz hasonlóan a következő cselekvések közül választhatunk: „dobás”, „passzolás”, „nyitás”, „tartás” és „emelés”. Az, hogy ezek közül a lehetőségek közül melyik elérhető, az előttünk sorra kerülő játékosok cselekvésétől függ. A dobás lehetősége mindig minden játékos előtt nyitva áll, ekkor lapjai bedobásával feladja a potért folytatott küzdelmet. Ha még senki sem rakott be tétet, akkor a soron következő játékos passzolhat (nem rak be tétet, de játékban marad) vagy nyithat. Amennyiben valaki már nyitott, az utána következők eldobhatják a lapjukat, tarthatják a tétet vagy emelhetnek. A tartás azt jelenti, hogy a játékos ugyanannyi pénzt tesz a potba, mint az előtte cselekvők. Emelés esetén nemcsak tarjuk a tétet, hanem emeljük is azt. A fix limit játékokban a nyitások és emelések összege előre meghatározott.

Kiegészítő stud szabályok és szituációk

  • Annak érdekében, hogy azonos értékű lapok esetén el lehessen dönteni, kinek kell beraknia a bring-int, a seven card stud esetében a kártyák erősorrendjének meghatározásakor a színek is szerepet játszanak. A színek növekvő erősorrendje a következő: treff, káró, kőr és pikk. Azonos értékű kártyák esetén a legalacsonyabb értékű szín kezdi a cselekvést. Ha tehát a kőr kettes és a treff kettes egyaránt látható a leosztás kezdetekor, a treff kettesnek kell beraknia a bring-int. (Ne feledjük, hogy a mutatáskor már nem érvényes ez a szabály, ott egyenértékűek a színek!)
  • Amennyiben a harmadik utcán a legalacsonyabb látható lappal rendelkező játékos allin kerül az ante berakása után, és így nem tudja berakni a bring-int, a bring-in berakásának kötelezettsége a balján ülő játékosra száll, függetlenül annak látható lapjától.
  • Mivel a stud játékokat nyolc játékos játszhatja, de a pakli csak 52 kártyát tartalmaz, előfordulhat, hogy elfogynak a lapok, mielőtt még leosztásra kerülne a hetedik utca. Ebben a nagyon ritka esetben, egy „közös lap” kerül leosztásra színnel felfelé az asztalra, melyet minden, még játékban lévő játékos felhasználhat keze kialakításához.

 

 
Befizetés nélküli bónuszok
 
Freerollok
 
Promóciók
 
Látogatottság
Indulás: 2010-08-24
 

Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!