2008/2009-es bajnokság
2008/2009-es bajnokság : 17. forduló: Lakitelek – Csólyospálos 4:2 (2:1)

17. forduló: Lakitelek – Csólyospálos 4:2 (2:1)

2009.07.21. 15:29

Ezen a mérkőzésen minden lakiteleki szurkoló hazai győzelmet várt, ami végül eléggé izgalmas körülmények között meg is született. Persze akik az őszi mérkőzést látták, tudták, hogy egy fiatalos, lendületes és nagyon agresszíven támadó csapat az ellenfél. Amikor a kétgólos hátrányukat ledolgozták, bizony okoztak némi aggodalmat, hiszen egy időre a játék irányítása is a kezükbe került. Pedig a mérkőzés úgy indult, hogy biztos, gólzáporos hazai győzelem születik.

Alig telt el egy-két perc amikor a tizenhatoson Verebélyi Gábor kapott nagyszerű labdát. Óriási helyzetben lett volna szemben a kapuval, de rosszul vette át a labdát, ami így a védők Zsákmánya lett. Négy perc elteltével viszont már megszületett a vezető gól. Aczél Péter remek passzára Magyar Péter robbant be a tizenhatoson, és a szép összjáték végén a kimozduló kapus mellett a „fű alatt” okosan lőtt a kapuba.(1:0) Még tíz perc sem telt el, amikor a baloldali tizenhatos sarkánál Molnár Arnold szánta lövésre magát. A megpattanó labdát nagy erővel vágta kapura, és az be is vágódott a léc alá. (2:0) Szép gól volt. A harmadik találatot várta mindenki, ám az sokáig elmaradt. Jött viszont a szépítés. Egy baloldali beadást a hazai kapus kiejtett, a labda átkerült a hosszú oldalra és egy őrizetlen vendégtámadó közelről a kapuba talált.(2:1) Még jobban hiányzott a harmadik gól, de nem volt meg hozzá a hazai csapat helyzete. A félidő eredménye már nem változott.

A második játékrész eleje nem úgy telt, ahogyan a hazai szurkolók várhatták. A vendégek átvették a játék irányítását. A hazai kapusnak kétszer-háromszor is merész kivetődéssel kellett mentenie. A baloldalon egy súlyos egyéni hibát követően a cselezni próbáló védőtől egy támadó elvette a labdát és a kimozduló kapus mellett megszerezte az egyenlítő találatot.(2:2) A kellemetlen perceket a szünetben csereként beállt Kovács Péter törte meg. Egy lepattanó labdát közelről, nagy erővel vágta a kapuba.(3:2) A hálóőr ugyan beleért a lövésbe, de esélye sem volt menteni. Ettől kezdve kiegyenlítettebb volt a játék, majd a hazai fölénynek is egyre nyilvánvalóbbak voltak a jelei. A góllövő mellett a vele egy időben beállt Oláh Dániel egyre inkább lendületet adott a csapatnak. A kedélyeket végül egy buktatást követő büntető értékesítésével Fórizs Istvánnak sikerült megnyugtatni. Szerencsére elég erősen lőtt a kapu baloldalába, mert a kapus ebbe is beleért.(4:2) Egy nyolc méterre a kaputól megítélt közvetett szabadrúgásból akár újabb gól is születhetett volna, ezt a lehetőséget azonban sikerült csúnyán elügyetlenkedni.

A mutatott játékkal nem lehet elégedett a lakiteleki csapat, bár ezúttal volt már egy-egy szép akció. Az eredmény azonban elfogadható, a mérkőzés végére ez megnyugtatta a csapat szurkolóit is. A győzelemmel, az ismert eredmények szerint sikerült a tabellán a második helyezést visszaszerezni is. Ha következő ellenfelét nem becsüli alá az együttes, Helvécián lehet reménykedni egy idegenben elért sikerben is.

Az ifjúságiak mérkőzésén Lakitelek – Csólyospálos 3:3

Két nagyjából egyenrangú csapat mérkőzött meg ezen a találkozón. A mérkőzés azonban nagyon a hazai csapatnak állt, hiszen a második játékrész derekán még 3:1-es vezetés birtokában volt. A cserékkel a végére kissé legyengült együttes azonban nem tudta állni a korban és lendületességben is felülkerekedett ellenfél rohamait. Mindezek ellenére a vendégek csak szerencséjüknek köszönhetik a döntetlen eredményt, hiszen a játékvezető legalább két esetben ítélhetett volna ellenük büntetőt, továbbá egyenlítő góljukat szerencsétlen hiba előzte meg. A hazai gólok Szabó László, Barcsa József és Polyák Sándor révén remek egyéni teljesítménynek köszönhetően születtek, és számtalan nagy helyzet ki is maradt. A döntetlen ellenére a csapat megőrizte második helyét. A hét végén újabb komoly erőpróba következik az élmezőnybe tartozó, fiatal, de az edzői utasításokat kultúráltan követő és fegyelmezetten játszó helvéciai csapat otthonában.