www.gportal.hu/fleshnet http://www.hackthat.net/df/ddos/21823/index.html
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Hivatalos oldalak
 
Chat
Aki a Bayernt szidja azt töröljük az oldalról!
 
Logo

       

 
Az igazi szív
 
Házi Góllövőlista

20. forduló után a házigóllövőlista állása

14 gólosLuca Toni

10 gólos Miroslav Klose

6 gólos Franck Ribéry

4 gólos Zé Roberto

3 gólosHamit Altintop

1 gólos  Bastian Schweinsteiger

 Andreas Ottl

Mark van Bommel

Matin Demicheils

 
Forduló legjobb játékosa

Szavazás alapján a 19. forduló legjobb játékosa Zé Roberto

 
 
Történelme
 
Elérhetõségek és egyebek
Teljes neve Fussball Club Bayern München
Alapítva 1900. február 27.
Címe Postfach 900451, 81504 München
Telefonszáma (49) 89-699-310
Telefax (49) 89-644-165
Internet www.fcbayern.de
Színek piros-fehér-kék
Stadion Alianz Aréna (69000)
Elnök Franz Beckenbauer

 A bajorok története a berlini Franz Johnnal kezdődött. A   századfordulón a Bayern München alapítóoklevelében 18 játékos neve szerepel. A bőrnadrágosok virágzása már 1907-ben elkezdődött, amikor is beköltözhettek a Leopold Strassén található új stadionjukba. Az új aréna felavatásához keresve sem találhattak volna jobb ellenfelet a FC Wackernél, hiszen a Bayern 8-1 arányban győzött a helyi rivális ellen. Innen a müncheniek útja már szépen ívelt felfelé. Az új stadionban a nézők 1910-ben tanúi lehettek,amint kedvenceik a Kelet csapatait magába foglaló bajnokság első helyezettjei lettek.De a bajorok nem elégedtek meg ennyivel és a következő esztendőben veretlenül és az emberek többségét megnevettető rövid gatyában játszva, megvédték bajnoki címüket. A Bayern München ekkor már a soraiban tudott egy válogatott játékost. Max Gaberl Gablonsky volt klub történetének első német játékosa, aki magára húzhatta a nemzeti színű mezt. Gaberl 1910.májusában a belgák elleni 3-0-ra elvesztett találkozón mutatkozott be első ízben Németország színeiben. Innentől kezdve fölgyorsultak az események a Bayern háza táján.1920-ban már 700 taggal rendelkezett, és csakúgy mint napjainkban, már akkor is München legnagyobb futballklubjának számított. 1926-ban elhódították a dél - német bajnokságért járó trófeát, majd 1932-ben első ízben ülhettek egész Németország trónjára, amikor is az Eintracht Frankfurtot 2-0 arányban legyőzték. A csatárokat Rohrnak és Krummnak, a sztárokat Heidkampnak és Breindlnek,az edzőt, aki egyszemélyben volt  masszőr, szervező és üzlettulajdonos is Richard "Little" Dombinak hívták.

A Bayern Münchent ünnepelte egész Németország, egészen az 1936-os olimpiáig, mikor a lakosság döntő hányada Berlinre fókuszált és a futball háttérbe szorult. Azonban az ötkarikás játékok végeztével a csend nem tört meg,hiszen következett a II.világháború, ami alatt csakúgy mint országszerte mindenütt szüneteltek a sportjátékok és a szakosztályok.



Ezt a hosszú periódust követően Németország romokban hevert és csakúgy mint az országnak a futballnak is szüksége volt a regenerálódásra. Ez 9 hosszú esztendőn keresztül tartott, aminek akkor lett vége, mikor a német nemzeti tizenegy Svájcban elhódította a világbajnoki trófeát. A Sepp Herberger által dirigált csapat a berni fináléban 3-2 arányban múlta felül Magyarország legjobbjait. A döntő mérkőzés azonban keserű élmény maradt a Bayern irányítójának, Jakob
Streitlénak. Az addigi 15-szörös válogatott játékos a lelátóról izgulhatta végig Fritz Walterrel és társaival egyetemben a berni végjátékot.

Később azonban nehéz lenne olyan mérkőzést keresni az archívumból, amikor a Nationalelf legalább egy bajor játékost ne tudott volna a kezdőtizenegyben felmutatni. A Bayern 1957-ben első alkalommal hódította a Német Kupát. Jobst góljával a müncheniek a 42000 néző előtt rendezett augsburgi Rosenaus Staionban 1-0-ra gyűrték le a Fortuna Düsseldorf gárdáját. Aztán egy kisebb szünet következett. A Bayernt 1962-től kezdve az építési vállalkozó Wilhelm Neudecker irányította. A csapatnak 1963, a kiábrándulás éve, hiszen a bőrnadrágosok nem vehettek részt az újjászervezett Bundesligában. Ez azonban szerencsére csupán két idényen keresztül tartott. Az 1998-ban elhunyt Tschik Cajkovski vette át utána a gárda irányítását és ami csapat életében hatalmas előrelépést jelentett.

Az új edző keze alatt bukkant fel például olyan későbbi sztár, mint Franz Beckenbauer, de további nagyágyúkat is a soraiban tudott az akkori Bayern München. Cajkovski Beckenbauert a középpályára tette, a hálóőrt akkoriban Sepp Maiernek hívták, míg a góllövés a fiatal és
ambíciózus Gerd Müllerre (akit edzője csak a kis, kövér Müllerként emlegetett) hárult. Ez a legendás tengely tette első ízben a Bayern Münchent világszerte ismert csapattá. Első Bundesliga idényükben(1965/1966) Cajkovski legényei a harmadik helyet csípték el. Ugyanebben az évben Beckenbauer és Maier tagja volt annak a német csapatnak, amelyik a házigazda angolokkal szemben maradt alul az 1966-ban rendezett világbajnokság döntőjében. Maierék azonban az ezüst és a bronzérem mellé egy aranyat is betehettek a vitrinbe. Klubcsapatuk, a Bayern ugyanis másodszorra hódította el a Német Kupát,miután a Meiderichter SV-t Ohlhauser és Beckenbauer dupláival, 60 ezer néző előtt Frankfurtban  4-2 arányban múlták felül.

Egy évvel később a müncheniek Európát is bevették, de előtte azért megvédték a Német Kupában megszerzett trófeájukat, ugyanis a döntőben 4-0-ra páholták el a Hamburger SV gárdáját. De ezzel nem volt vége a diadalmenetnek. Franz "bika" Roth, aki a fontos gólok
embere volt a Bajnokcsapatok Európa Kupájának(BEK) döntőjében a 109.percben megszerezte a Glasgow Rangers elleni győztes találatot és Beckenbauerék először ülhettek fel Európa trónjára.

 

Az örömmámornak a Bayern háza táján még korán sem volt vége. Cajkovskit a kispadon Branco Zebec váltotta, aki ha már ott volt rögtön duplázott. A Bundesligát az Alemannia Aachen előtt nyolc ponttal az első helyen zárták és a Német Kupában továbbra sem tört meg a bajorok hegemóniája, hiszen a fináléban a Schalkét múlták fölül. Azonban a következő években Zebec tanítványai kemény ellenfélre találtak a Borussia Mönchengladbachban. A gladbachi csikócsapat 1970-ben és 1971-ben is megnyerte a Német Bajnokságot, ráadásul mindkét alkalommal a Bayern München előtt.

A "bőrnadrágosok" ezt azonban nem hagyták ennyiban.1972-ben beköltöztek az újonnan épített Olympiai Stadionba, de a változásoknak ezzel még nem értek véget még, hiszen Zebec mestert Udo Lattek váltotta a kispadon. Újból sikeres periódus következett a müncheniek számára. Rögtön ebben az évben Gerd Müller, mind a mai napig fenálló rekordot állított be.40 góljával a Bundesliga gólkirálya lett. Természetesen a Német Kupa ismét Münchenbe vándorolt, miután a
Bayern hosszabításban 2-1 arányban múlta felül a Köln együttesét.



Aztán következett egy év, mikor a bőrnadrágosok trófea nélkül maradtak. Franz Beckenbauer hosszú és sikeres éveket követően hagyta ott a Bayernt, és szerződött az Egyesült Államokba a Cosmos New York csapatához. A következő idényben újabb nagyágyú hagyta ott a német sztárgárdát, ugyanis a Nemzet Gólvágója,Gerd Müller szintén a tengerentúlra, a Fort Lauderdale Strikershez igazolt. Azonban nemcsak a csapat,hanem a vezetőség is átalakulófélben volt. 1979-ben a menedzseri posztra a 27 éves Uli Hoeness került, aki Beckenbauer tanácsadóját, Robert Schwant váltotta. A kispadra Csernai Pál érkezett Lóránt Gyula helyére, míg az elnöki pálcát Willi O.Hoffmann vette kézbe, az addigi presidentét, Neudeckert váltva.

Innentől kezdve újra sikerekben gazdag éveknek örülhettek a bajor szurkolók. Paul Breitner
és az ifjú titán, Karl-Heinz Rummenigge vezetésével (ezt a duót egyszerűen csak Breitniggének hívták) 1980-ban a Bayern München hat év után ismét elhódította a Bundesliga elsőségért járó salátástálat. Aztán, ha egy üzlet beindul Csernai Pál tanítványainak az elkövetkezendő három évben nem akadt ellenfelük. A HSV, a Stuttgart és a Kaiserslautern sem tudták megtörni a bajor
uralmat. 1982-ben játszottak az azóta már legendává vált Német Kupa döntőt a Bayern és az 1.FC Nürnberg csapatai között. A mesterdalnokok 2-0-s előny birtokában vonulhattak az 1.félidő lefújását követően az öltözőbe. Következett a második játékrész,amikor szinte varázsütésre megváltozott a játék képe, hiszen a bőrnadrágosok négy gólt is berámoltak a Nürnberg kapujába és 4-2 arányban megnyerték a Kupát.

A mérkőzés krónikájához az is hozzátartozik, hogy Dieter Hoenessnek egy ütközést követően
elkezdett vérezni a feje, és egy nagy turbánnal játszotta végig a találkozót, ennek ellenére még gólt is szerzett. Azonban ebben az évben a müncheniek egy másik döntőben alulmaradtak. A Bajnokok Ligája elődjében, a BEK döntőben Breitnerék az Aston Villával szemben 1-0 arányban kikaptak. Ezt követően a Világbajnokság sem úgy alakult a németeknek, ahogyan azt ők szerették volna. A fináléban az olaszok túl nagy falatnak bizonyultak a Nationalelf számára, így
Rummeniggéék "csak" egy ezüstéremmel lettek gazdagabbak. Ehhez a tornához kapcsolódik még, hogy mind a mai napig Paul Breitner az egyetlen német játékos, aki két világbajnoki döntőben is gólt tudott szerezni.

Az igazsághoz hozzátartozik még, hogy 1965 és 1981 között tizenegy alkalommal a Bayern München csapatából nyerte valaki az Év játékosa címet Németországban. Beckenbauer 4-szer,Maier 3-szor,Müller 2-szer, Rummenigge és Breitner pedig 1-1 szer gyűjtötte be a legjobbnak járó díjat. 1983-ban Udo Lattek visszatért a bajorokhoz és egy évvel később az ő vezérletével hódította el a Bayern a Német Kupát.

A döntőben Lattek fiai a Borussia Mönchengladbach csapatát verték tizenegyesekkel. Karl-Heinz Rummeniggéért bejelentkezett az  olasz Inter és noha az akkor rekordnak számító 11 millió márkát ajánlott a münchenieknek, Rummenigge mégis maradt a Bayernnél. Egy esztendővel később Sören Lerbyvel és az ifjú Wiggerl Kögllel ismét megnyerték a bajorok a Bundesligát. Az elnöki székben Willi O. Hoffmannt Dr.Frizt Scherer követte. 1986-ban a bőrnadrágosok ismét felülhettek Németország trónjára, hiszen mind a bajnoki címért járó salátástál, mind a Kupa győzelemért járó trófea Münchenbe vándorolt. 1987-ben a Bayern megvédte bajnoki címét. Azonban a nemzetközi porondon nagy csalódás érte őket.

A BEK döntőben 2-1 arányban alulmaradtak az FC Porto együttesével szemben, ami megbontotta a csapategységet. Az 1988-ban érkezett Jupp Heynckesnek már az volt a feladata,hogy pótolja a távozó játékosokat és egy új, ütőképes gárdát szervezzen. Távoztak a bajor fővárosból többek közt olyan sztárok, mint Matthaus, Brehme, Eder, Michael Rummenigge, Hughes és Pfaff. 1989-ben és 1990-ben Heynckes tanítványai megnyerték a Bundesligát, azonban a BEK-ben az igazi áttörés még váratott magára. A Világbajnokságon viszont a Nationalelf hengerelt és 1990-ben a német válogatott olyan Bayern-játékosokkal a soraiban, mint Augenthaler, Kohler, Reuter,Thon, Pflügler vagy Aumann megnyerte a tornát.



Az 1991/1992-es szezonban Jupp Heynckest az egykori Bayern sztár Sören Lerby váltotta. A csapatnak azonban valahogy nem jött ki a lépés, sőt még a kiesés veszélye is fenyegette. Ekkor újabb edzőváltás történt. Erick Ribbeck ült a bajorok kispadjára. Időközben a müncheni gárda egykori Aranylabdás játékosai, Karl-Heinz Rummenigge és Franz Beckenbauer is segített egykori klubjuknak.

A Császár átvette az elnöki staféta botot, míg Rummenigge alelnöki pozícióba került. A gárda  azonban Ribbeckkel sem volt sokkal sikeresebb, ezért maga Beckenbauer vette át a csapat irányítását és az 93/94-es szezonban újra a müncheniek nyerték a német bajnokságot.E zután egy igazi nagyhalat sikerült kifogniuk a bajoroknak a kispadra Giovanni Trapattoni személyében. Trap mind edzőként, mind játékosként nagy név volt a szakmában, azonban csak a hatodik helyre tudta bevezényelni a Bayernt és a Bajnokok Ligájában is elbukott a csapat az elődöntőben az Ajax Amsterdammal szemben, ahol olyan nevek játszottak már, mint Kluivert, Reiziger, Seedorf, Kanu a De Boer fivérek vagy Finidi.

Ezen eredmények miatt tehát érthető, hogy a vezetőség nem volt megelégedve az olasz tréner munkájával és leszerződtették a kispadra Otto Rehhagelt. A német szakembernek olyan sztárok álltak rendelkezésére, mint Klinsmann, Sforza vagy éppen Herzog. Rehhagel aztán az UEFA Kupa döntőig vezette a bőrnadrágosokat. Érdemes megemlíteni ebből a sorozatból a Barcelona elleni elődöntőt. Az Olympiai Staionban az odavágón 2-2 lett a végeredmény, így a katalánok joggal
bízhattak abban, hogy kiharcolják a döntőbe jutást. A visszavágón aztán a Nou Campban 1996.április.16-án Babbel és Witeczek találataival a bajorok 2-1 arányban legyőzték a gránátvöröskékeket. A döntőt szinte simán hozták a müncheniek a Girondins Bordeaux együttesét 2-0 és 3-1 arányban legyőzték, így övék lett a második legrangosabb Európai Kupa. A nemzetközi siker mellé viszont nem társult más, hiszen a hazai bajnokságot, csakúgy mint egy évvel korábban ezúttal is a Borussia Dortmund nyerte.

Aztán a következő évben visszatért Trapattoni és két év alatt két trófeát tehetett be a bajorok vitrinjébe. 1997-ben a Bundesligát, míg egy évvel később a Német Kupát hódította el a csapattal. Mikor a Maestro elment egy egész város siratta. Az olasz mester helyére egy másik gentlemann érkezett a Sabener Strasséra Ottmar Hitzfeld személyében.




1998 nyarán érkezett Ottmar Hitzfeld Münchenbe és tulajdonképpen már az első évében mindent elért a csapattal. A gárda begyűjtötte a 15.bajnoki címét, a Német Kupa döntőjéig menetelt és a Bajnokok Ligájában is a Dinamo Kijev legyőzésével odaért a fináléba. A Barcelónában rendezett végjáték minden Bayern-drukker számára keserű emlék marad, hiszen a Manchester United tulajdonképpen az utolsó pillanatokban fordította meg a mérkőzést a maga javára.

A bajorok villámrajtot vettek és már az elején Basler szabadrúgás góljával vezetést szereztek,aztán jött a hajrá és az angolok Sheringham és Solskjaer góljaival maguk javára fordították meg a találkozót. Aki látta nem felejti el. Ugyancsak fájó emlék marad a berlini Olympai Stadionban rendezett Kupa-döntő. A rendes játékidőt követően 1-1 állt az eredményjelző táblán, majd a tizenegyes párbaj során a müncheniek 5-4 arányban alulmaradtak a Werder Bremennek szemben. A következő évben a bajorok rendkívül motiváltan és új lendülettel vetették bele magukat az új kupasorozatokba. A Bayernben ekkor olyan nevek játszottak, mint Oliver Kahn, Stefan Effenberg, Giovanne Elber, Mehmet Scholl vagy a világbajnok Bixente Lizarazu.

A Bajnokok Ligájában már a csoportkör során a nagy rivális, Real Madriddal kerültek össze. Ottmar Hitzfeld tanítványai nem kímélték a "királyi gárdát" és oda-vissza megverték őket. (Santiago Bernabeuban 4-2,míg Münchenben 4-1 arányban.) Az elődöntőben a két óriás aztán újból csak összekerült, de ebből azonban már Anelkáék jöttek ki jobban. Madridban 2-0-ra nyertek, míg Elberék az Olympiai Stadionban ebből a hátrányból csak egy gólt bírtak ledolgozni(2-1). Ennek ellenére Kahnék nem maradtak trófea nélkül. A célegyenesben az addig első helyen lévő Bayer Leverkusen kikapott a biztos kieső Unterhaching otthonában és ezzel a bajorok ölébe hullott a salátástál. A Német Kupában eljött a revans ideje. A döntőt ezúttal is a Bayern München és a Werder Bremen vívta, ám ezúttal ez a finálé nem hozott akkora izgalmakat, mint a múlt évi. A Bayern simán 3-0 arányban hozta a mérkőzést, ezzel visszavágva a tavalyi kudarcért. Ezzel a duplázással a müncheniek történetük során harmadszor tudták egy idényen belül megnyerni a Német Kupát és a Bundesligát is.Ráadásul Oliver Kahnt választották az év játékosának Németországban.

A 2000/2001-es idényre nagyvalószínűséggel minden Bayern München drukker szívesen emlékszik vissza. Noha a Német Kupában már a második fordulóban megálljt parancsolt a Magdeburg Effenbergéknek, a Bundesligát ritkán látható izgalmak között nyerték meg. A 34.zárófordulóban még minden nyitott volt. A Bayernből Patrik Anderson hosszabbításban szerezett közvetett szabadrúgás gólja jelentette a bajorok számára a bajnokság megnyerését, míg az őket üldöző Schalke épp ezzel a találattal maradt le a salátástálról.

Ez a siker hatalmas önbizalmat kölcsönzött Oliver Kahnéknak a 2001.május. 23.-ikai Bajnokok Ligája döntőre. A találkozót a San Siróban rendezték és az ellenfél a Valencia volt. A bőrnadrágosok a negyeddöntőben Manchester Unitedon, míg az elődöntőben a Real Madridon vettek revansot, ráadásul úgy, hogy mind az angolokat, mind a spanyolokat oda-vissza megverték. A milánói fináléban két tizenegyes góllal a rendes játékidőben és a hosszabbításban is egyaránt 1-1 állt az eredményjelző. A gólokat Mendieta illetve Effenberg szerezték. Következtek hát a tizenegyesek. Az idegek harcából a németek kerültek ki jobban a Bayern portásának Oliver Kahnnak köszönhetően és 5-4 arányban legyőzték John Carewékat.   A következő esztendőben sem maradtak Ottmar Hitzfeldék trófea nélkül. Bár a bajnokságban a Dortmund és a Leverkusen mögött a csak a harmadik helyen végeztek és a német Kupában a későbbi győztes Schalke jelentette számukra az elődöntőben a végállomást. Ennek ellenére 2001.novemberében a Boca Juniors elleni Világkupa döntőjében Sammy Kuffour góljával a müncheniekhez került 1976 után másodszorra is a Világkupa megnyeréséért járó trófea.

A Bajnokok Ligájában nem sikerült a címvédés. A negyeddöntőben a Real Madrid jelentette a végállomást. A 2002/2003-as szezon felemásra sikerült a Bayernnak. A Bajnokok Ligájából a már a csoportküzdelmek során elbúcsúztak, de a Bundesligát 16 pontos előnnyel nyerték és a Német
Kupa döntőjében 3-1 arányban nyertek, esélyt sem hagyva a Kaiserslautern gárdájának. A fináléban Michael Ballack két gólt is szerzett. Ballacknak a távozó Effenberget kellett pótolnia és az ő vezetésével a müncheniek 4. alkalommal tudtak duplázni és őt választották meg az év játékosának Németországban. A következő idényben a Bayern München leszerződtette Roy Makaayt, aki az előző évben 4 gólt is vágott a bajoroknak a BL-ben, de még a Deportivo játékosaként. A holland támadó a klub történetének eddigi legdrágább játékosa és később a "fantom"-nak becézett csatár, bebizonyította, hogy érdemes volt érte 18.75 millió eurót kifizetni.

Makaay első idényében 23 gólt szerzett, és nem rajta múlt, hogy Ballackék ebben az esztendőben semmit sem nyertek. A bajnokságban Werder Bremen mögött a második helyen végzett és a Német Kupában a negyeddöntőben az Alemannia Aachen csapata bizonyult túl nagy
falatnak Ottmar Hitzfeldéknek. A Bajnokok Ligájában ismét csak a Real Madrid parancsolt megálljt a Bayernnek. A sikertelenségnek meg is lett az eredménye, hat szép és sikerekben gazdag év után Ottmar Hitzfeldnek távoznia kellett a Sabener Strasséról. A német tréner 4 bajnoki elsőség, 2 Kupa győzelem és 1 Bajnokok Ligája elsőség mellett elhódította a Világ Kupát. Hitzfeldnél csak Udo Lattek tudott több trófeát nyerni.



Az új tréner, akit a klub vezetői a VfB Stuttgarttól csábítottak a bajor
fővárosba rögtön az első évében Németország trónjára emelte a bőrnadrágosokat. Oliver Kahnék 14 ponttal megelőzték a második helyezett Schalkét a Bundesligában,és a berlini Német Kupa döntőjében szintén a gelsenkircheni alakulatot múlták felül (2-1). Magath tehát beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Az új edző új módszereket is alkalmazott. Nála a rend, a fegyelem és a kondíció került előtérbe, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a Bayern a tavaszi szezonban az utolsó nyolc bajnokiját megnyerte, és állva hagyta az őt üldöző Schalkét és Werder Brement.

A Bajnokok Ligájában  a csapat a legjobb nyolc közé jutott. A végállomást a Chelsea jelentette. A londoni alakulat Drogba vezérletével megálljt parancsolt Michael Ballacknak és csapatának. José Mourinho társulata az odavágón 4-2 arányban legyőzte a Bayernt, míg a müncheni visszavágón Felix Magath fiai csupán egy góllal bizonyultak jobbnak(3-2). Ez az év azonban nemcsak azért volt emlékezetes, mert a Bayern visszakerült Németország trónjára, hanem azért is, mivel ez volt a csapat utolsó szezonja, a mit a müncheni Olimpia Stadionban töltött. A bőrnadrágosokegy újonnan épült, 66 000 férőhelyes szentélybe, az Allianz Arénába tették át a székhelyüket. A 2005/2006-os szezonnak a müncheniek nagy reményekkel vágtak neki, azonban ez az év is felemásra sikerült. A bajnokságban szinte végig vezetve lettek elsők a 34.forduló után megelőzve a Werder Brement és a HSV együttesét. A Német Kupában nem találtak legyőzőre és a döntőben Claudio Pizarro góljával 1-0-ra megverték az Eintracht Frankfurt csapatát. A Bajnokok Ligájában a legjobb 16 között a Milan jobbnak bizonyult. Az Allianz Arénában az olaszok voltak az első csapat,akik nem vereséggel távoztak, és a visszavágón a San Siróban 4-1 arányban intézték el Felix Magath csapatát. 2006-ban Németország rendezte a
Világbajnokságot és a Nationalelf Jürgen Klinsmannal a kispadon a harmadik helyet szerezte meg. A keretben három Bayern játékos kapott helyett. Habár Oliver Kahn csak a kispadra szorult Jens Lehmann mögött, Philipp Lahm és Bastian Schweinsteiger állandó kezdő volt és mindketten kimagasló teljesítményt nyújtottak. 2006 nyarán aztán nagy játékosmozgás kezdődött el a Bayern háza táján. A legnagyobb sztár Michael Ballack a Chelseahez szerződött, de Ballack mellett Zé Roberto és Paolo Guerrero is elhagyta a bajorokat, illetve az idény végén visszavonult két régi motoros is Bixente Lizarazu és Jens Jeremies személyében.Érkezett viszont a Hamburgtól a belga Daniel van Buyten, a nyári Világbajnokság legjobb fiataljának választott Lukas Podolski és egy újabb holland játékos, Marc van Bommel.

 
Time
 
Számláló
Indulás: 2006-04-07
 
Naptár
2024. Május
HKSCPSV
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
<<   >>
 
Menü
 
FCB Menü
 
Kedvenc Linkeim
 
G-Mail
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
Szavazás
Szerinted legyeneke msn-es dolgok az oldalon?

Igen
Nem
Mind1
Nem érdekel
Leszarom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Forduló Szavazás
Ki volt a legjobb Bayern játékos az 20. fordulóba?

Luca Toni
Miroslav Klose
Zé Roberto
Bastian Schweinsteiger
Hamit Altintop
Mark van Bommel
Lúcio
Philip Lahm
Willy Sagnol
Oliver Kahn
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?