»
»
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Témaindító hozzászólás
2005.11.10 16:19

Beszélgessünk a szerzői jogokról!

 
 
Elöző oldal
5
...
Következő oldal
 
651.
2009.10.19 09:29
makiwara: Ha rajtad kívül más nem látja a modulokat, akkor nem is tud bejelentést tenni, hiszen nem látja. A forrást viszont így is érdemes odaírni azért, hogy tudd, honnan vetted a cikket.
 
650.
2009.10.18 11:00

Sziasztok!

Volt már régebben honlapom, de akor abbahagytam. Most egy újat szeretnék készíteni, de csak a magam szórakozására. Cikkeket írok erről-arról, de úgy szeretnék innen-onnan kivenni dolgokat, hogy ne ütközzön törvénysértésbe. Éppen ezért, mivel fura módon nem a látogatóknak szól az oldal, arra állítanám, hogy a modulok nem elérhetők. Így csak én láthatom a cikkeket, írásokat., és így forrásokkal sem látnám el.

Tehát ha írok valamiről, amit csak én olvashatok, akkor forrás nélkül megszegem a szabályokat?

Ui.: azért kellene egy honlap, mert word-be a 10 oldalas írásaimat, amiben van saját, másé, minden, azokat nehezen látom át, és menüpontokra tagolva könnyebben igazodnék. Köszönettel Makiwara

 
649.
2009.07.24 15:31
anim94: Mindkét esetben sérti a szerzői jogokat akkor, ha az adott tartalom jogvédelem alatt áll.
 
648.
2009.07.22 19:41

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha ey TV adó lead egy műsort szinkronizálva, de valaki mondjuk feltölti a a netre eredeti hangon tehát más nyelvű mint ami a TV ben volt az attól még jogsértés?

A másik pedig az lenne, hogyha letöltések vannak az oldalán, de kíír egy olyan szöveget, hogy amit letölt valaki azt az illetőnek 24 órán belül törölnie kell a gépéről és hogy ő felelőséget nem vállal a letöltött tartalmakértakkor ugye nem sért szerzői vagy egyéb jogokat?

 
647.
2009.06.26 10:06
smilefruzsi: Ez attól függ, melyik könyvről van szó. A forrás megjelenítése kötelező mindenképpen. Elvileg valóban engedélyt kellene kérni, de ez sok esetben nem is lehetséges, hiszen semmilyen kontakt nincs feltüntetve. Ha a könyv szerzője panaszt tesz, akkor az ilyen tartalom törlésre kerül. Komplett könyvet nem lehet feltenni engedély nélkül, legfeljebb részletet.
 
2009.06.25 11:12
Hello mindenkinek! Olyan kérdésem lenne hogy van az hogy egy csomó ember a könyveiből írkál kifelé valaki az egész könyvt kiírja ezt meg is jelenítí hogy ő saját maga írta ki! Még a forrást is kiteszi melyik könyvből. De akkor sem kapott a könyv írójától/kiadójától engedélyt arra hogy kiírja! Ezt nem büntetik? Mert a könyvet nem neten keresztűl hanem pénzé kéne megvenni és elolvasni? Vagy nem :S????
 
645.
2009.06.11 12:20
susie86: Bár nem tartozik a topikba, de kitiltani csak regisztrált felhaszálót lehet, a stop tábla is csak akkor jelenik meg, ha regisztrált felhasználó kommentelt.
 
644.
2009.06.10 20:40

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet azokat kitiltani a hírdetőkönyvemből akik rendszeresen megszegik a szabályokat és széthúzzák az oldalt nem ki munkát okozva ezzel. Múltkor láttam egy egy kis stop táblácskát a szerzetés nézetben ami a kitiltást jelentette. De ez már nem jelenik meg. Akkor hogy tilthatok ki valakit. Nagyon idegesít, mert nem veszik figyelembe a szabályokat sőt még nekik áll feljebb ha megkérem őket, hogy ezt ne tegyék! A hírdetőt viszont nem akarom törölni, mert Én is rendszeresen hírdetek és a legtöbben rendesen be is tartják a szabályokat, így Velük sem szeretnék kiszúrni! Mi lenne a megoldás?

Válaszotok előre is Köszönöm!!!

 
643.
2009.05.13 09:14
misslilo: Attól függ, hogy miről van szó. Nyilván nincs új a nap alatt, egy ötletet más is kitalálhatott már.
 
642.
2009.05.12 19:47
Hali!

Van olyan hogy ötletlopás? Vagyis bünteti a  Webmester ha ötleteket merítünk más oldalól?
Mert Minket ilyennel vádolnak, de mondjuk nem loptuk tőlük az ötleteket, csak írt a webmesternek, hogy töröljék az oldalunkat meg ilyenek..
 
Elöző oldal
5
...
Következő oldal