»
»
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Témaindító hozzászólás
2005.11.10 16:19

Beszélgessünk a szerzői jogokról!

 
 
Elöző oldal
...
60
...
Következő oldal
 
2006.02.23 14:24

Tényleg nem másoltam! Főleg, hogy újságírói pályára készülök.  ;) De most olvasom a többi oldalon is mit műveltek...

 "a stílust változtassátok meg és a cikkjeitek nagy része hasonló a miénkhez,úgyhogy legyenek kitörölve holnap estéig!Sajnos azért vetemedünk ilyen módszerekhez,mert elegünk van a másolásokból!"

Nem értem az egészet. Ha ugyarról szól a cikk, mittomén pl: szőrtelenítés, akkor jó hogy hasonló, nem?

Régen volt oldaluk, most újra megjelentek, tiszta új designnel, ami mondhati hasonlít az enyémre. Most akkor én másolok?

És ezt a design váltást nem értem. Miért kéne azért nekem változtatnom, mert nekik is ilyen???

Képek is a saját képtáramban vannak, cikkek az enyémek, tehát minden okés, nem?

 

 
100.
2006.02.23 14:15
csakmiketten: Ha tényleg te csináltad , magadtól, akkor semmi!:-) Ha másoltad arról az oldalról, akkor töröld!
 
2006.02.23 14:07

Sziasztok! Ezt írták a csetembe:

Lyra Wink: Köszönjük a megértésedet:WINK TEAM
22 Feb 06, 20:19
Lyra Wink: medünk ilyen módszerekhez,mert elegünk van a szánalmas másolatokból!Ha holnap estéig nem lesznek törölve a cikkek és a stílus nincs megváltoztatva,sajnos kénytelenek leszünk jogi útra terelni a témát!
22 Feb 06, 20:18
Lyra Wink: a mi ötletünk volt!Kerüljön törllésre holnapig:a napló,a szépséghez tartozó cikkek,ezenkívül a párkapcsolatos menü!Az ezotéria nálunk volt előbb,úghogy legyl szíves töröld azt is!Sajnos azért veteme
22 Feb 06, 20:17
Lyra Wink: Kedves szerkesztő!Felszólítalak,hogy a másolt cikkeket és a hasonlókat is holnap estéig töröld,mert kénytelenek leszünk jogi útra terelni a témát!A stílust is legyél szive megváltoztatni,mert az is a

 

Most ez miez ? :D

Nem hiszem, hogy annyira egyedi lehetne egy gportál, hogy teljesen különbözzön a többitől. Mellesleg minden egyes cikkem SAJÁT. Ezért aztán főleg nem fogom megszüntetni ezeket.

A naplót se én találtam ki, hanem az olvasók kérték...

Az ezoteria nálam volt előbb, de tök mindegy, ez úgyse lehet leellenőrizni.

Szóval most akkor mit tehetek? Szerintem semmit, de ők se. Ez tiszta gáz.

www.gportal.hu/csakmiketten

 
98.
2006.02.18 14:09
buczeszter: Nem hiszem, hogy ne tudnád a választ a saját kérdésedre.

Nyilván nem jogszerű, amit leírtál, hiszen minden tv-sorozatnak van egy jogtulajdonosa, amely engedélye nélkül még a szereplőkről készült fotók közlése is tilos tulajdonképpen, nemhogy a filmrészletek másolása és közzététele.

Az, hogy nem a G-Portálon van fizikailag a file, hanem egy másik tárhelyen, semmit nem enyhít ezen, hiszen így a másik tárhely gazdái is kénytelenek törölni a fájlokat, ha tudomásukra jut a dolog (és megtudják, nyugodj meg), valamint mi is törölni vagyunk kénytelenek az illegális tartalomra mutató linkeket. A dc++-ről letöltött fájlok gyakran illegálisak, hiszen ha nem lennének azok, akkor a jogtulajdonos webhelyéről nyilván le lehetne tölteni őket.

 
2006.02.18 12:10
Hogyha egy tvn futő sorozat részeit amiket dc-ről töltöttem le, feltöltöm egy tárhelyre és onnan linkelem be az oldalamra, és lelehet tölteni. Akkor és megsértem valahol a törvényt? Mármint az ilyen szerzői jogokat meg ilyesmiket? És milyen következményei lehetnek?
 
96.
2006.02.16 12:06

Ha tényleg te általad készített tartalomról van szó, akkor írj egy levelet a webmesternek ,
ami tartalmazza az alábbiakat!
• Az adott oldal címét
• A te oldalad címét
• És a te oldaladon, és az említett oldalon hol található a másolt modul!

Csak akkor írj a webmesternek ez ügyben, ha általad készített tartalmoról van szó, és nem te
is másoltad valahonnan , illetve nem másolt anyagokból készítetted el!

 
2006.02.15 18:40
Ja és azt is szeretném kérdezni, hogy ha egy oldal egy ez egyban lemásolja egy modulomat, avval mit lehet tenni?!
 
94.
2006.02.15 15:43
Szia! 1: a webmester levélbe közli az ilyen információkat,és nem chatbe, és ha chatbe is írna, akkor azt superuser néven tenné meg! Szóval nem kell ezt komolyan venned!:-)
 
2006.02.15 15:40
Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen okokból lehet törölni egy oldalt? Van hogy a gportál csak úgy letöröl egy oladalt?. És ha az én oldalamnak a chatére írtak egy olyat, hogy az oldalamat nemsokára törlik olyan néven h: G-Portál Hivatalos Üzemeltető, azt komolyan kell vennem?
 
2006.02.04 18:53
Mindkét esetben e-mailt kell írni a webmesternek, a lemásolt menük felsorolásával. Internetről lementett képekkel vagy szintén internetről lementett képekből készített animációkkal, ne próbálkozzatok, mert ott ti is cinkesek vagytok. Ellenben saját cikk, fordítás, a szülinapodról készült képek..már jogos felháborodás.
 
Elöző oldal
...
60
...
Következő oldal