»
»
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Másolás - Szerzői jogok - Jogsértések
Témaindító hozzászólás
2005.11.10 16:19

Beszélgessünk a szerzői jogokról!

 
 
Elöző oldal
...
67
Következő oldal
 
31.
2005.11.13 07:05
Ezt írtad:

"Az 1999. évi LXXVI. sz. Szjt. szerzői jogi védelemben részesíti az irodalom, tudomány, művészet minden olyan alkotását, mely egyedi jelleggel bír és rögzítve van."

Nem pedig ezt, ahogy az eredeti hozzászólásban áll:

Való igaz, hogy kicsit húzós és nem egészen letisztázott ez az egész szerzői jog, kontra internet dolog, hiszen az interneten is az 1999. évi LXXVI. számú Szjt. az irányadó, ami szerzői jogi védelemben részesíti az irodalom, tudomány, művészet minden olyan alkotását, mely egyedi jelleggel bír és rögzítve van.

 
30.
2005.11.12 23:15

"Az 1999. évi LXXVI. sz. Szjt. szerzői jogi védelemben részesíti az irodalom, tudomány, művészet minden olyan alkotását, mely egyedi jelleggel bír és rögzítve van."

A honlapok többségének tartalma szerintetek mennyiben tartozik az "irodalmi, tudományos, ill. művészeti alkotások" körébe? :)

 
29.
2005.11.12 22:48

majtikawalter a #21-es hozzászólásban minden benne van. Olvass és értelmezd az olvasottakat. Mindegy, hogy G-Portálos, vagy nem G-Portálos oldalról másol valaki, mindenképpen jogot sért.

És a portálok 90%-a nem jogsértő lenne, hanem most jogsértő:))) De majd szépen letisztul az is. Mellesleg aki csak másolással tud oldalt csinálni, az inkább ne csináljon! Ha meg képek kellenének csak, lehet azt is legálisan szerezni.

 
28.
2005.11.12 22:48

Ja és még valami. Úgy olvastam nem minden HTML honlapra vonatkozik csak a hivatalos honlapokra. Ez igaz?

 
27.
2005.11.12 22:37
Ha egy G-Portálos oldal tulaja lop egy másik G-Portálos oldal tulajától az gondolom nem számít jogsértésnek? Mert akkor a portálok több mint 90%-a jogsértő volna.
 
26.
2005.11.12 12:34

Köszi a választ! Egyáltalán nem gyanúsítgatni akartam!

Akkor ezzel a problémával átvonulok abba a topocba ahová való!

anaina

 
25.
2005.11.12 11:57

Egyébként én úgy gondolom hogy legalább a forrást illik kitenni.Az én oldalam pl. egy hír fordításokkal foglalkozó honlap, ami arra hivatott hogy a külföldi híreket magyarrra fordítom.Én is mindíg kiteszem a forrást, szerintem ez elengedhetetlen.

 
24.
2005.11.12 10:24
anaina: nem tettünk semmit a weblapoddal, és ez a felvetés kissé off-topic itt (a háttérképeid teljesen jól megjelennek egyébként).

Az, hogy jogos-e megjelenítened a háttérképeket, a te felelősséged. Nincs rá lehetőségünk, hogy tételesen megnézzük, honnan származik egy-egy kép, és - ha egyáltalán beazonosítható - a forrásoldalon megengedi-e a szerző a kép megjelenítését, vagy sem. Ugyanis - mint lejjebb ariel elemzésében is olvashatod - hacsak külön nem írja ki a jogtulajdonos, hogy szabad felhasználású a képe (free, royalty-free, stb.), akkor nem használhatod fel semmiképp a weboldaladon. De ez a felelősség a tiéd, hisz te tudod, honnan másoltad a képet - ha nem saját készítésű az :-)

 
23.
2005.11.12 10:17
ariel: nagyon köszönjük a kivonatolást, értelmezést. Azt tetted, amiben titkon reménykedtünk, hogy valaki megteszi: a száraz jogi anyagot lefordítottad érthető nyelvre, a felesleges sallangok nélkül :-)

Köszönet érte!

 
22.
2005.11.12 08:48
Engem ez érdekelt,illetve DTom válaszolt is rá:

Mégis felmerülhet olyan helyzet, hogy nem kívánatos portálról linkelnek rád.

És ilyenkor szerintem jobodban áll fellépni ez ellen.

Nem ez a lényeg,hanem a lehetőség.Illetve a fordított helyezte érdekes.Mikor egy nem kívánt oldalról mutat rád a link(hírbe hozható leszel stb.stb..)
(valaki szűrni akarja a látogatóit az ezek szerint megteheti.Illetve nem mindenkinek a célja a sok látogató.Személyes honlapnál pláne nem)

Ezt sem tudtam: :O
Free, ill. shareware szoftverek esetében is fennállhat jogsértés ....
Az illető letöltő webhely belinkelése megengedett, de közvetlen a letöltésre mutató link nem.

 
Elöző oldal
...
67
Következő oldal