Rónainé
Berta

legfrissebb hírek

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

A Ferencváros egy góllal legyőzte a Népligetben a Győrt, míg a Debrecen hét gólos vereséget szenvedett Székesfehérvárott. A Loki

Kata  2006.03.26. 17:09
A fehérvári rangadón már a félidőben tíz góllal vezetett az EHF kupa címvédője az idei elődöntős ellen. Kenyeres Fanni és Jelena Korjuk is 7-7 akciógólt szerzett, míg Balogh Bea 10 találata öt akciógólból és 5 hétméteres értékesítésével jött össze. A Népligetben a 15. percben már 8-4-re elhúzott a Győr, ám a hazaiak a félidőig egyenlíteni tudtak. A második játékrészben fordított a Ferencváros és 23-19-re elhúztak Tóth Tímeák. A hajrá mégis izgalmasra sikerült, az 55. percben 30-30 állt az eredményjelző táblán, a záró öt percet végül az FTC nyerte meg 3-2-re.

Vasárnap 15.15 órakor a Március 15. utcai sportcsarnokban fogadják a veszprémiek a 2001. évi BL-győztes spanyol együttest, a pam

Kata  2006.03.26. 17:01
Szerdai NB I-es mérkőzését a felkészülésnek rendelte alá az MKB a magyar bajnokság alapszakaszában egy fordulóban a vége előtt a hatodik helyen álló komlóiak otthonában. A vendégek végig kézben tartották a mérkőzést és végül 33-22-re nyertek. - A két pont megszerzése mellett az a legfontosabb, hogy nem sérült meg senki - mondta a Naplónak a mérkőzés után Zdravko Zovko, az MKB trénere. - Igyekeztünk gyakorolni egy-két támadóvariációt, melyek csiszolására még szükség lesz vasárnapig az edzéseken. A komlóiak példátlanul sportszerűen viselkedtek, ugyanis a nemzetközi kötelezettségei miatt időzavarba került veszprémieknek felajánlották, hogy akkor játszanak ellenük, amikor kívánják. A találkozó lefújása után pedig vastapssal köszönték meg a helyi nézők a veszprémi játékosoknak azt az élményt, amiben részesítették őket.

Március 29-én 14:30-tól látjuk vendégül Tóth Tímeát a Ferencváros női kézilabda csapatának átlövőjét, a decemberi kézilabda-vilá

Kata  2006.03.26. 16:51
Sopi 2000 óta a Ferencváros felnőtt csapatának a tagja, az idei bajnokságban 18 mérkőzésen 99 gólt dobott (5.5 mérkőzésenként). Rengeteg dolgot tudnak Tóth Tímeáról, a Fradi kézilabda csapatának a válogatott balátlövőjéről, de tudják-e: hogy miért hívják Sopinak? Ha csak nem önök a legjobb barátnői, vagy esetleg nem a csapattársuk, akkor bizonyára nem tudják a választ a kérdésre. Mint ahogyan arra sem, hogy mit iszik a legszívesebben? Szeret-e moziba vagy színházba járni? Kell-e vigyáznia az alakjára, vagy azt eszik, amit akar? Van-e példaképe? Hol szeret vásárolni? Ha szeretne ezekre a kérdésekre választ kapni, vagy van olyan kérdése, amelyet eddig még nem mert, vagy nem tudott Tóth Tímeának feltenni itt a lehetőség.

Kézilabda BL-elődöntő: Veszprém-Pamplona 24-19 (46. perc)

Kata  2006.03.26. 16:41
A másik ágon a spanyol Ciudad Real csatázik a német Flensburg-Handewitt csapatával. Az első találkozót március 26-án 17 órakor Ciudad Realban, míg a második ütközetet április elsején 15.15 órakor Flensburgban tartják. Két spanyol gól vezette be a meccset, a 7. perc hozta az első veszprémi találatot. A 9. percben sikerült utolérni a vendégekete (3-3), s a 12. percben vezetett először a házigazda. Ezt követően védte az első ziccert Sola, rögtön két gólna növekedett az előny (7-5). A spanyolok 8-9-nél még gezettek, ám ezután a veszprém 2-0-as részsikert könyvelhetett el egy emberhátrányos időszakban (20. perc, 10-9), s innen 14-14-ig együtt haladt a két gárda, a félidő hajrájában azonban három gólt lőtt az MKB (17-14).

Győzni, mindenáron!!!

Kata  2006.03.25. 13:40
MKB Veszprém–Pamplona A Veszprém férficsapata harmadszor csap össze oda-vissza vágós alapon a bikafuttatásairól híres baszk város együttesével. Itthon legalább négy-öt gólos előnyt kell szereznie a Veszprémnek.

Reménykednek és imádkoznak

Kata  2006.01.29. 14:34
A svájci Eb-n a magyarokkal azonos ágon szereplő horvát válogatott szerdán indul a tornára, és Lino Cervar szövetségi kapitány csak ezen a napon hirdeti ki az utazó keretet. A horvátoknál sokan bajlódnak kisebb-nagyobb sérüléssel, de ilyen rossz sorozata még nem volt Lino Cervar csapatának.

Izland: kezdésnek remek

Kata  2006.01.29. 14:31
Danijel Andjelkovics (kékben) hiába igyekezett, a szerbek elbukták a nyitó meccset Mindenkit az érdekel, meggyógyult-e a decemberben megsérült combom – mondta a vajdasági kapus. – Bevallom, egyelôre nem tudok biztosat mondani, ugyanis fájdalmat nem érzek, ám az utóbbi hetekben csak könnyített edzéseket végeztem, a tesztmérkôzésen pedig álltam a kapuban. Majd most kiderül…” A csata elején nem sok dolga volt Sterbiknek, mert a társai rettentôen agresszíven, sok lábmunkával védekeztek, az izlandiak alig jutottak lövôhelyzetbe. Aztán Olafur Stefansson vezetésével megtáltosodtak az északiak, és átlôtték a szétnyíló szerb védôfalat. A fordulathoz persze az is kellett, hogy Veszelin Vujovics tanítványai felelôtlenül ellôjék a labdát, illetve helyzeteiket sorra kihagyják. Már 8–5-re vezetett Izland, amikor a világhírû szerb tréner idôt kért, mert nem bírta tovább idegekkel, hogy az esélytelenebb szigetországiak leiskolázzák a jó kezdés után látványosan visszaesô csapatát. Birkir Gudmundsson kapus kottából védte Vladimir Petrics és a szegedi Milorad Krivokapics lövéseit, de Vladica Sztojanovicsnak sem volt jó napja. Nikola Manojlovics sem bírt a Sigfus Sigurdsson vezérletével egyre fegyelmezettebben és hatékonyabban védekezô Izlanddal. Sterbiket a 26. percben, 14–10-es izlandi vezetésnél hívta le Vujovics, akinek a cserékkel sem sikerült megváltoztatnia a mérkôzés összképét. A szünetben Sterbik nem is ment be az öltözôbe, hanem a pálya sarkában nyújtotta a lábizmait, és szemlátomást erôsen összpontosított. Gondolatban alighanem lepergette az elsô félidô eseményeit, számba vette társai és a saját hibáit. Aztán megérkezett hozzá Danijel Sarics, és a folytatásig hátralevô idôben ketten beszélték meg a csata elsô harminc percének tanulságait.

Északiak, egymás közt

Kata  2006.01.29. 14:26
A magyarok további sorsát is eldöntötte a csoportban a továbbjutásra esélytelennek tartott Izland, valamint a Skaliczki-csapatot már legyôzô Dánia döntetlenje. Fergetegesen rajtolt a bordasérüléssel bajlódó Olafur Stefanssont nélkülözô Izland, és a félidô derekáig tartotta három-négy gólos elônyét. Birkir Gudmundsson kapus remekül védett, igaz, társai Sigfús Sigurdsson vezérletével erôszakosan védekeztek.

Dunaújvárosban is nyert a címvédő

Kata  2006.01.29. 14:23
Nem indult jól a találkozó, hiszen az első hazai gólt Mehlmann szerezte az ötödik percben. Hogy ezzel is csak 1-1 lett az állás, az a bravúrokat bemutató Sirinának, az újvárosiak válogatott kapusának volt köszönhető. Egyszer-egyszer ugyan megközelítettük a rutinos, szinte hiba nélkül játszó dánokat, de ők mindig újítani tudtak és egyenlíteni sem engedték Ferlingéket. Nem hozott sok gólt az első félidő, de annak többségét is a bosszantó hazai technikai hibákat rendre góllal büntető vendégek szerezték, így a szünetre hatgólos vendégelőnnyel vonulhattak le a csapatok. Az első harminc perc krónikájához tartozik, hogy a válogatott jobbátlövő, Mehlmann Ibolya piros lapot kapott. Nem túl gyakori az ilyen büntetés a kézilabdában, csütörtökön mégis a svájci Eb-n szereplő férfiválogatott beállósának, Gál Gyulának fejeződött be így idő előtt a dánok elleni mérkőzés, most pedig az újvárosi átlövőnek. Ugyancsak dán ellenféllel szemben… És hogy mi volt a bűne: ő ütött másodszor! Történt, hogy a dán fal előtt végzett keresztmozgást, amikor kilépett rá egy vendégvédő, aki alkarral nyakra mért kemény ütéssel próbált meg szerelni a magyart. Mehlmann lendülete érthetően megtört, de nem annyira, hogy amúgy visszakézből ne nyomjon le egy méretes sallert. A földön elterülő dán megkapta kétperces büntetését, Mehlmann pedig némi tanácskozás után a maga piros lapját. Ritkán látható közjáték zavarta meg az első játékrészt, a pálya talajára ragasztott reklámcsíkokon ugyanis mindkét csapat játékosai össze-vissza csúszkáltak. A játékvezetők balesetveszélyesnek minősítették a reklámokat – teljesen jogosan – és két részletben, a játékosok segítségével megtisztították a hatosfal, illetve a szaggatott előtti területeket.

Buday Dánielt fejbe lőtték, de "szédülten" is csapatunk legjobbja volt

Kata  2006.01.29. 14:19
Az első gólt a magyar válogatott szerezte, és kisvártatva már 3-1 volt az állás a javunkra. Ekkor azonban kissé megrázták magukat a dánok, és míg nekünk semmi nem sikerült támadásban, vezetést szereztek, pedig a jól védő Fazekas Nándor két hetest is hárított. Ezután két emberhátrány alatt kaptunk ugyan három gólt, de sikerült visszakúszni döntetlenre (7-7), miközben Buday Dánielt csúnyán fejenlőtte Spellerberg úgy húsz centiről, de a veszprémi átlövő kis szédelgés után rendbejött. Ezután azonban két gyors góllal ellépett Dánia. A 23. percben végre mi is emberelőnybe kerültünk, de Hvidt a sokadik magyar átlövést védte remekül, a dánok pedig türelmesen járatták a labdát támadásban, így nem sikerült faragnunk a kétgólos hátrányon. Sőt, Michael Knudsen második kiállítása után sem jutottunk semmire, és Császár Gábor még egy hetest is belelőtt az északiak kapusába.