Partnerek

Címlap

Üdv az oldalon!Hajrá Barca!!!

Ronaldinho gyermekkori álma vált valóra

Csodálatos gólt szerzett a Villarreal ellen a brazil Ronaldinho a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Primera Division) 12. fordulójában, majd azt nyilatkozta, fiatalkori álma vált valóra. A címvédő FC Barcelona 4-0-ra nyerte meg a meccset, és ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

Ez volt az a mozdulat…

"Fiatalkorom óta arról álmodtam, hogy ilyen gólt szerzek, mint a mostani – nyilatkozta az aranylabdás klasszis. – Ezt a találatot soha nem felejtem el. Most megpróbálom valóra váltani egy másik álmomat: szeretnék egyszer a félpályáról is gólt lőni."

Ronaldinho a 88. percben alakította ki a végeredményt a Camp Nouban, mégpedig a következőképpen: a leshatáron kilépve mellel vette át Xavi átadását, majd 7-8 méterről, megpördülve, eldőlve, ollózó, gyönyörű mozdulattal emelte át a labdát Mariano Barbosa fölött a kapuba.

"Nem gondolkodtam sokat az egészen, hiszen minden az adott pillanatban dőlt el – emlékezett a 26 éves játékmester. – Amikor megszelídítettem a labdát, éppen jól jött lábra, a többi pedig már tökéletesen működött."

A Barcelona négyet vágott a Villarrealnak

Magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott az FC Barcelona labdarúgócsapata a Villarreal ellen a spanyol bajnokság 12. fordulójának nyitómérkőzésén. A katalánoknál Ronaldinho két gólt szerzett, az elsőt tizenegyesből, a másodikat pedig egy remek hanyattvetődéses lövésből.

Gudjohnsen és Arruabarrena párharca

A hétközi Bajnokok Ligája-fordulóban győztes Barcelona a Villarrealt fogadta a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának nyitómérkőzésén.

A katalánok a Levszki ellen megsérült Rafael Marquez nélkül léptek pályára, elöl a Giuly, Gudjohnsen, Ronaldinho trió játszott.

Az első félidő elején jól működött a Villarreal lescsapdája, Gudjohnsenéket többször is megállította az asszisztens, így komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 34. percben büntetőhöz jutott a Barcelona, miután Gudjohnsen földre került Cygan ölelő karjai között. A tizenegyest Ronaldinho végezte el, és – bár Barbosa érezte az irányt – a jobb alsó sarokba lőtt.

A gól után több nagy helyzete volt a Barcának, de nem tudták újra bevenni Barbosa hálóját.

A második félidőben növelte az előnyt a hazai csapat: egy szabadrúgás lepattant a sorfalról (Franco ki is feküdt a lövéstől), majd a labda a hátulról érkező Iniesta elé került. A válogatott középpályás keresztbe ívelt, a hosszú oldalon (talán kissé lesgyanús helyzetben) érkező Gudjohnsen pedig a hálóba fejelt.

A 70. percben végleg eldöntötte a mérkőzést a hazai csapat: egy jobb oldali beadás után Iniesta elvetődve lőtt a hálóba.

A gól után szépítési lehetőség nyílt a Villarreal előtt, miután Valdés szépen védte Senna lövését, de a kipattanót Forlán közelről tehette kapura, ekkor a kapufa segítette ki a katalánokat.

A 88. percben Ronaldinho csodagólt lőtt. Gyönyörűen passzolgattak a vendégtizenhatoson belül a Barca-játékosok, majd a brazil világsztár mellre vett egy beadást, és hanyatt vetődve a hálóba lőtte a kissé kint álló Barbosa fölött.

A katalánok végül simán megnyerték a mérkőzést, és vezetik is a táblázatot.