F1 RFactor -A- Liga 2011 (RFT2008)  Ło≡o> INGYENES FORMA-1 SZIMULÁTOR BAJNOKSÁG!

Zero Előzmény | 2007.12.27. 17:35 - #6

Májusi eső aranyat ér - tartja a mondás. A kínai pedig ezüstöt – legalábbis nekem. :-)
(Kevelem ezt a pályát, hiszen az előző évadban nyerni is sikerült itt.)

A rajtrács végéről vághattam neki a versenynek. Esőre egyáltalán nem gyakoroltam, így amikor a futam elején ez az időjárás fogadott, a lágy rugózású száraz setupomat töltöttem be, és csak úgy hasra állítgattam át néhány dolgot a vizes aszfalthoz.

Két kiállásra terveztem a menetet és esőgumikat raktam fel, amiken nem is változtattam a későbbiekben sem.

A rajt után néhány kanyarral már a 4. helyen jártam. Aztán az első kör végén beértem Klacsát. Ő a célegyenes ráfordítója elején kicsit megcsúszott és kipördült, így meg tudtam előzni. Mivel neki száraz pályára alkalmas beállításai voltak, a célegyenes végére beért és az első jobbos kanyar kezdeténél a féktávon kis koccolás mellett visszaelőzött. (2. kör) Néhány kanyar után újra megszereztem tőle a 3. pozíciót mivel az autóm a lassabb, kanyargósabb szakaszokon elég jól betapadt.

Tibike után eredtem, éreztem, hogy most gyorsabb vagyok nála is, így néhány kör után be is értem a hátsó egyenes szakasz végén (4. kör).
Az 5. kör elején, a célegyenes utána jobbos kanyarban kicsit lecsúszott az ívről, így én a belső íven melléje tudtam érni. Ahogy visszatért ő is az ideális ívre, kicsit összekoccoltunk (hasonlóképpen, mint Klacsával pár körrel korábban). Utána egy-két kanyarban még közel jártunk egymáshoz, aztán kiengedtem a kéziféket és növeltem az előnyömet vele szemben, immár a 2. helyen autózva.

Az első tankolás után a 3. helyre értem vissza, előttem csapattársam járt. Mivel a rajt utáni balesete miatt sérült volt az autója, néhány kör után beértem és a hátsó hosszú egyenes ráfordítójánál el is tudtam menni mellette. (1498.xxx frame). Visszajöttem a 2. helyre így.

Innentől kezdve tartottam ezt a pozíciót. Más említésre méltó esemény nem történt a környékemen a verseny végéig.

Örülök ennek a 2. helynek. Az autó végig nagyon jól működött, minden a tervek szerint alakult, egyetlen nagyobb hiba sem volt.

Gratulálok Gyurinak, aki nagyon gyors volt ezen az esős versenyen és kemény munkával megérdemelten nyert. Grat még Klacsának, hogy a 3. helyet meg tudta szerezni a futam végére!

*** Fly McLaren ***

Tibike Előzmény | 2007.12.25. 13:53 - #5

Az időmérőn elért 3. helynek nagyon örültem, bár szerintem még jobbat is sikerült volna mennem. Gondoltam majd futamon felveszem az előttemlevőkkel a harcot, de mikor megtudtam, a másnap reggeli időjárás-jelentésből, hogy délutánra esőt mond, én reménykedtem, hogy csak vaklárma, de nem jött be!! Bár teszteltem vizes pályára, de a gumikat nem tudtam ugy beállítani, hogy nem kopjanak el 3-4 kör után, így sokszor voltam kénytelen a boxot látogatni(5-6*). Az 5. körben kilökött Zero és így meg is előzött, de ezt nem vette észre... 2 laggom volt a versenyen és abból a jópár kiállásból 2-t el is vettek ezek a laggok kényszerű kiállással mivel szárnytörés történt. Az 5. helyen értem célba, nem vagyok elégedett!! De nincs mit tenni... A csapattársam tökéletesen versenyzett, és első lett!! Gratulálok neki.Többet nem leszek szerver, ha nem gond!! Köszönöm.

Klacsa Előzmény | 2007.12.24. 13:12 - #4

Egéybként pedig elégedett vagyok a harmadik helyemmel, és szeretnék gratulálni mindenkinek aki beért a célba... tehát mindenkinek

Klacsa Előzmény | 2007.12.24. 13:11 - #3

Az időmérőn sikerült egy egész pofás időt futnom, magamhoz képest. ez a 4ik helyre volt elég.

A versenyen sajnos esett az eső, de én állítás nélkül csak gumicserével kimentem a vizes aszfaltra. A rajtnál mindenki lerajtolt gyakorlatilag. Zero és Korsó ugy mentek el mellettem mintha leragasztottak volna az aszfaltra, Aztán csuszkáltam jobbra, csuszkláltam balra. A gumik megint hamar elkoptak, nem is emlékszem hányszor voltam boxban. SZL korizott előttem ugyhogy megelőztem de már nem emlékszem hanyadik körben. Tibikével is találkoztam meg Zeroval párszor. Egyébként pedig egy idegesítő és unalmas futam volt. Köszönöm.

SZLMCL Előzmény | 2007.12.23. 23:07 - #2

Mostanában nem alakulnak túl szerencsésen a versenyeim. Az időmérőn túl meleg volt, hidegbe úgy 22 határán is sikerült volna menni, de szerencsére így is elég volt a pole-hoz. A rajtnál Gyu véletlenül kilökött és letört a szárnyam, érdekes hogy neki meg nem tört le, biztos megint valami lag dolog volt. Innentől kezdve ugrott mind az 1 kiállásos taktikám mind pedig az autóm épsége, alig lehetett vezetni egész versenyen, amire az eső csak még rátett egy lapáttal. Egyszer megint kidobott a nyújtott balosban 1 lag, szerencsére szárnyam nem tört, de Klacsa megelőzött közbe. Innentől kezdve csak autókáztam végig. Kár hogy így alakult mert a felvezető körben nagyon jónak tűnt a helyzet, még a kanyarodás segítség nélkül is tapadt a kocsi, dehát ez van, plusz mivel nagyon hosszú itt a boxutca az 1 kiállásos taktika is jó lett volna úgy érzem. Grat Gyurinak, meg főleg Zeronak a 2. helyhez!

SZLMCL Előzmény | 2007.12.23. 22:55 - #1