FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Rendezvények
Rendezvények : Az iWiW rendszertechnikai háttere a Simonyi Konferencián

Az iWiW rendszertechnikai háttere a Simonyi Konferencián

  2006.03.29. 09:59

A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Simonyi Károly Szakkollégiuma 2006. április 4-én immáron harmadik alkalommal rendezi meg a Simonyi Konferenciát.

Az eseményen többek között szó lesz a digitális rádiózás és televíziózás legújabb kutatási eredményeiről, valamint az iWiW közösségi portál fejlesztőmérnökei bemutatják a rendszer technikai hátterét.

A Műegyetem Simonyi Károly Szakkollégiumának hallgatói által rendezett tudományos konferencia célja, hogy betekintést nyújtson az informatikai és villamosmérnöki kutatások élvonalába. A szakkollégisták által tartott előadások a Szakkollégiumban folyó aktuális munkákat, kutatási témákat mutatják be.

Csikós Tamástól a digitális televíziózás jövőjéről, a DVB-ről és a napjainkban egyre többször előkerülő HDTV-ről tudhatunk meg többet. Csikja Rudolf a hálózatok és rendszerek témaköréből a felrobbanás, a bifurkáció, és a káosz matematikáját, míg Néher Márton és Krüpl Zsolt az AX.25 rádiótechnikai protokoll modernizációját és a digitális rádiózás, a DRM működését mutatja be.

A III. Simonyi Konferencián a hallgatók mellett számos vállalat képviselteti magát. Az Evosoft képviseletében Török Péter beszél a CMM, a minőségbiztosítás kérdéseiről a szoftverfejlesztésben.
Kurtz János, a Nokia mérnöke a konvergens hálózatok és az IP multimédia témaköreibe kalauzolja a hallgatóságot.

A Leonardo SNS számítógépes grafikai megoldásokat mutat a stúdiótechnika világából, a Meyer Stúdió pedig egy LineArray-hangbemutatóval hozza közelebb a legmodernebb technológiákat. Az előadások között megtalálható egy igen felkapott téma: az egyik legeredetibb és minden bizonnyal legnagyobb magyar közösségi portál, az iWiW két fő fejlesztőmérnöke, Pengő József és Lecz Balázs a nem mindennapi architektúra hardveres és szoftveres kialakításáról tart előadást.

A Műegyetem Simonyi Károly Szakkollégiuma azon informatikus és villamosmérnök hallgatókat fogja össze, akik a szakmájuk iránt különösen érdeklődnek, és az egyetemi képzést kiegészítő, magasabb szintű ismeretekre is szert kívánnak tenni.

A rendezvénynek idén ismét a Műegyetem Informatika épülete ad otthont. Az előadások bárki számára érdekesek és tanulságosak lehetnek, ezért a szervezők a kari hallgatókon és oktatókon kívül más érdeklődőkre is nagy számban számítanak.

A szakkollégium stúdiótechnikával foglalkozó részlege, a Budavári Schönherz Stúdió az előadásokat élőben közvetíti az Interneten, az adásra mutató link a konferencia honlapján érhető majd el. A rendezvény fővédnöke dr. Péceli Gábor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja. A konferencia két szekciója között állófogadással várjuk az érdeklődőket.

Bővebb információ és előregisztráció szintén a honlapon található. A rendezvény fő támogatója az Evosoft, kiemelkedő segítséget a Nokia és az Oracle nyújtott.






Forrás: Terminal.hu
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29204703062108

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom