az erö legyen veled
Figyelem!!!

Figyelem !!! 

Új szavazás indult!

Voksolj a kedvenc

SW szereplödre!!!

Szavazni =ITT= tudsz

vagy a Star Wars

menüben.

Az erö legyen veled!

 


 

 
Menü
 
Obi / Darth Maul


 
Képek epizódok szerint
 
STAR WARS
 
A Sithek bosszúja
 
Hajtogass Yodát

  

 
2. heti Star Wars mix
<bgsound src="http://ozzempi3.servemp3.com/COB/Children Of Bodom - Everytime I Die.mp3" loop=1>
 
Vadászgépek
 
Fejvadász
 
SW társoldalak
 
Anakin megválltozik

Anakin gif

 
Szavazás
Szavazz!
A Star Wars epizódok közül melyik a kedvenced?

l.
ll.
lll.
lV.
V.
Vl.
egyik sem
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Zavart érzek az eröben

Anakin gif

 
források

itt

 
Fórum

 
Gép adatbázis
Gép adatbázis : Birodalmi gép adatbázis

Birodalmi gép adatbázis

  2005.07.11. 18:19

Itt megtekintheted a Birodalmi gépeket

 

Birodalmi osztályú csillagromboló

A Köztársaság eltűnésével együtt Walex Blissex, a Victoryk mérnöke is eltűnt a színpadról, ami ahhoz vezetett, hogy erősen megcsappant a kreatív haditengerészeti mérnökgárda, Blissex pedig csak valamivel később, a felkelők szövetségének oldalán tűnt föl ismét. Lira Wessex, Denn Wessex birodalmi területi kormányzó felesége, Blissex lánya volt az, aki apja jogán folytatta a munkát a birodalmi haditengerészet számára. Így született meg a birodalmi osztályú csillagromboló, ami már a tervezőasztalon költségvetési rémálomnak bizonyult majdnem kétszer akkora, mint egy Victory osztályú csillagromboló, s csak a haditengerészet határozott nyomására hagyták jóvá a gyártását. A gyártást a birodalom legnagyobb űrhajószállítója a Kuat Drive Yards vállalta. Már a kezdeti fázisban nyilvánvalóbbá váltak az új romboló képességei. Előzetes számítások állították, a későbbi tapasztalatok pedig igazolták, hogy a birodalmi osztályú csillagromboló tűzereje képes egy lakott bolygót letarolni, az űrben pedig felveszi a küzdelmet egy kisebb hajókból álló flottával is. Egy ilyen romboló előállítása meghaladta egyes bolygók összes jövedelmét, egyetlen hiperugrás pedig kisebb rendszerek éves fogyasztását is. A birodalmi osztályú csillagromboló befogadóképessége az alábbiak szerint alakul:

- egy teljes rohamosztagos különítmény, a hozzá tartozó szállító és harci járművekkel,
- 20 db AT-AT lépegető,
- 30 db AT-ST lépegető,
- 6 teljes TIE osztag őrjáratok és kíséret céljára,
- 8 Lambda osztályú komp,
- kiszolgáló személyzet és kisegítő járművek.


A TIE Bombázó az indítóhangárban

Sok romboló előre gyártott földi bázisokat is szállít, amit a technikai személyzet pár nap alatt képes felállítani. Egy Helyőrség telepítésekor a romboló kihelyez közel 800 katonát és 2200 főnyi egyéb személyzetet, 10 AT-AT és 10 AT-ST lépegetőt, illetve 40 Tie vadászgépet. Ebből is nyilvánvaló tehát, hogy egy ilyen romboló a hozzá tartozó kisegítő űrhajók támogatásával gyakorlatilag bármilyen ellenfél megsemmisítésére képes, ráadásul - noha lehetetlenség minden rendszerbe helyőrséget telepíteni - az új birodalmi osztályú romboló segítségével a Császár keze mindenhova elérhet rövid időn belül. Ezt mutatja a hajók elosztása a galaxison belül, a rombolók nagy része a magvilágokban, a központi területeken állomásozik, s csak a meghódított rendszerek határain, illetve a fokozottabb kívánó rendszerekben létesítettek állandó őrjáratokat. Bárki levonhatja tehát a megfelelő tanulságot, a birodalmi osztályú csillagromboló több mint egy egyszerű fegyverplatform. Űrállomásokhoz illő dokkjaival és szervízkapacításával nem csak saját egységei, de harci gépek, kompok, landolóhajók, szárazföldi járművek befogadására és ellátására is képes, valamint egy teljes helyőrség felépítésére alkalmas elemeket tárol. Az újabb fejlesztésű birodalmi II osztályú csillagromboló erősebb pajzsokkal és nagyobb tűzerővel rendelkezik.


A Kessel felett

Minden kijelölt űrszektorra egy Szektoregység, azaz 24 birodalmi osztályú csillagromboló felügyel - bolygófelszíni rohamosztagos őrjárat ritkán szükséges - az ilyesmit a romboló parancsnokára bízzák.
A standart birodalmi hadviselés általában bolygóelleni támadások és inváziós hadmozdulatok elvégzésére alkalmazza az egységeket. Birodalmi osztályú csillagromboló alkotnak védelmi kíséretet is, mióta az első szuper csillagrombolót szolgálatba állították. Az endori csata előtt több mint 25000 birodalmi osztályú csillagromboló volt a birodalmi flotta szolgálatában.

Ezek a hajók adják a birodalmi flotta gerincét. A parancsnoki híd a torony közepén, elől húzódik, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik a rombolóra és az őt körülvevő űrre. A repülésirányítók, rendszerkezelők, fegyverkoordináló tisztek és a személyzet tagjai a híd szintje alá süllyesztett, jól felszerelt helységben az "adatgödörben" dolgoznak - hivatalos nevén adatfeldolgozó személyzeti szint. A védelemért felelős két-három egység egymástól biztonsági okokból távol helyezkedik el. A pajzsgenerátorok a torony tetején, az elhárítórendszer az orrban, a vezérlőrendszer pedig a hajóhíd mögött kap helyet. A romboló alsó felén, a hossztengely mentén két dokköböl található, melyek közül a nagyobbik egy koréliai korvett méretű hajó befogadására is képes - ugyanebből az öbölből indulnak útjukra a Tie vadászok, és kutász droidok egy vertikális aknán keresztül, amely a hajó gyomrába nyúlik. Egy kisebb öböl szolgál a szárazföldi egységek kibocsájtására, közvetlenül a nagy előtt, melyen keresztül a kívánt szállítójárművek elhagyják a dokkokat. Percenként három, négylábú lépegető szállítására alkalmas landlóplatformok indulhatnak útnak, melyeket később nagy teljesítményű tehermodulok és speciálisan kiképzett kompok segítségével szállítanak vissza. A gigantikus hipertér generátort egy kupolával védett terület borítja - ez a generátor a valaha is épített legerősebb meghajtás, gyakorlatilag nem más, mint egy miniatűr nap, erősen páncélozott karbonit-dúracél páncélzattal, egy SFS I-es a2b szolár-ionizációs reaktor a hajó szíve. PajzsgenerátorA fennmaradó belső területek többsége a személyzet részére fenntartott pihenő és lakórészekből áll. Az áttekinthetőség kedvéért a hajó személyzetének és a járművek pilótáinak barakkjai külön helyet kaptak. Ennek ellenére a barátság kölcsönös, hiszen mindannyian a haditengerészet tagjai. A tisztaságért és a higiéniáért felelős rendszereket a végletekig leegyszerűsítették - mivel a rombolók nem rendelkeznek újrafeldolgozó képességgel, a tárolt hulladékot nemes egyszerűséggel az űrbe lökik, többnyire a hipertérbe lépés előtt. Az a tény, hogy ezáltal a szektornak az a része hajózási rémálommá válik, nem aggasztja a birodalmat, a szektor rendfenntartói pedig óvakodnak panaszkodni. Vagy eltakarítják, vagy (legalábbis a nagyobbakat) otthagyják és bejelölik az asztrogációs térképen.

A birodalmi csillagromboló a felszíni támadásokhoz és vadász védelemnek 6 századnyi vadászgépet szállít. Ebből 1 osztagnyi felderítő, TIE Scout, 1 osztagnyi bombázó TIE Bomber, Thrawn főadmirális idején ezeket Scimitar bevetési bombázókra cserélték, és 4 osztagnyi TIE vadász, a TIE Interceptor kifejlesztése után az egyik TIE osztagot interceptorokkal váltották fel.

A Tie bombázókat páncélozott kamrákban tárolják, melyek védik a rombolót, ha valamelyik bombája véletlenül felrobbanna, a bombázók a hangárok leghátsó részéből indulnak útjukra. A Tie vadászok és a bombázók a fő leszállófedélzetre szállnak le, ahonnan az indítóhangárokba trélerek segítségével jutnak el. A magas rangú tisztségviselők járművei a kis elülső hangáron keresztül szállnak fel, amely szükség esetén a főhangárt is tehermentesítheti.

A birodalmi csillagrombolók csatában a fegyverzetükre és a páncélzatukra támaszkodhatnak és nem a manőverező képességükre vagy a sebességükre. A hajó fegyverzete 60 turbólézer üteg, 60 ionágyú és 10 vonósugár. A birodalmi II osztályú rombolón már valamivel több fegyver kapott helyet, 50 nehéz turbólézer üteg, 50 turbólézer ágyú, 20 ionágyú és 10 vonósugár. Ezek a hajók inkább mozgó harcállomások, mint gyors támadásra alkalmas hajók. Ennek ellenére a birodalmi csillagrombolókat nagyon nehéz megsemmisíteni, ezzel általában csak túlerőben lévő vagy nagyon jól képzett legénységgel rendelkező lázadó parancsnokok próbálkoznak. A csillagromboló egyik gyenge pontja a hajóhíd tetején elhelyezett pajzsgenerátorok. Ha a lázadó vadászgépek át tudnak hatolni az elhárítótűzön akkor torpedókkal meg tudják, semmisíteni a pajzsgenerátorokat, ezután a hajó már csak a törzs páncélzatával tud ellenállni a támadásoknak, és ha teheti, visszavonul.

A hajó legénysége 37085 fő, a csillagromboló szárazföldi csapatokat is szállít, melynek száma 9700 fő, a csapatszállítást a 15 Gyalogsági Szállító komp és a 8 db Lambda osztályú sikló oldja meg. Ezen felül a hajóparkhoz tartozik még 5 Bevetési Ágyúnaszád is.


A Devastator


II. HALÁLCSILLAG

Átmérője: 160 km

Fegyverzet:

  • 1db Szuperlézer
  • 25000 turbólézer

A második Halálcsillag megépítésének oka teljes mértékben eltért az elsőjétől. Míg az a hatalmat, a félelmet és természetesen a birodalom erejét hivatott szimbolizálni, ez a második nem volt más, mint egy óriási csapda. Mind a felkelők, mind Skywalker számára. Az uralkodó belátta a Lázadók álltal képviselt fenyegetés súlyának nagyságát, ezért volt szüksége egy kelepcére. Mindehhez viszont kellett egy csalétek is, és a halálcsillag minden kritériumnak megfelelt. Csak néhány változtatást kellett hozzá eszközölni.

A csapda tökéletességéhez pedig már csak pár dolgot kellett elintézni:

1. Hamarabb kellett kiszivárogtatni az építkezésről szóló híreket, mint mielőtt az űrállomás elkészülne. Így védtelen és magatehetetlen célpontnak tűnt.

2. Pajzsot kellett vonni az űrállomás köré, hogy a lázadók ne csak vadászokat küldjenek (úgy mint a Yavin-csatában), hanem felvonultassák teljes arzenáljukat, mivel ennek a támadásnak mindenképpen sikerülnie kellett, különben a felkelés elbukik.

3. A pajzsgenerátor pontos helyét is meg kellett adniuk, hogy a lázadók ott lépjenek először akcióba. Így a Birodalmi flotta, hamarabb készen állt a lázadók hamarosan megkezdődő ostromának fogadására, mint mielőtt azok még kiléptek volna a hipertérből.

4. Az uralkodónak is a helyszínre kellett utaznia, hogy a lázadók biztos támadjanak.

A csapda készen állt. Egy viszonylag védtelen űrállomás, fedélzetén a Birodalom urával.

Technikailag fejlesztve volt az elsőhöz képest. Több katona, nagyobb személyzet állt rendelkezésre. A hőkiveztő nyílást lecserélték milliméter nagyságúakra. A szuperlézer percek alatt feltöltődött, ellentétben az elődje körűlbelűl egy óras töltési idejével.

Palpatine császár érkezése a Halálcsillagra

Sokan nem tudják, de ezt a csatát három ellenséges csoport vívta. Az egyik a Birodalom volt, a másik a Lázadó Szövetség, a harmadik pedig IG-88 és robotjai voltak. IG-88 egy a Birodalom által építetett fejvadász droid. Négy darab készült belőle, de Boba Fett hármat elpusztított. A negyediknek viszont sikerült bejutnia a Halálcsillag számítógépes magjába, és így valójában ő maga lett a Halálcsillag. Mindent látott és halott, semmi sem kerülte el figyelmét abból, ami benne vagy körülötte zajlott. Célja, hogy felszabadítja a robotokat, elpusztítja az élőlényeket, és, hogy ő lesz a világ ura, elérhetetlenné vált, mikor az Ezeréves Sólyom felrobbantotta generátorát, és azzal együtt az egész Halálcsillagot is…


TIE-BOMBER

A Sienar Fleet System gyártmánya. A légkörben 850 km-es sebességgel repül, az űrben pedig mindössze 60 MGLT-vel, ezzel borzasztó lomha. Hiperhajtóműve nincs. Személyzetnek mindössze 1 pilóta kell. Felépítése „dupla konstrukció”, azaz két „rekesz” található meg a két "C" alakú szárny között. Az egyik a pilótafülke, a másik a teherhordó, ahol akár 15 tonna (!) felszerelést is lehet szállítani. Két ionhajtóműve van, egy-egy mindkét rekeszen. 7.8 méter hosszúságú.

A fegyverzetről egy-két szó. Jól fel van szerelve fegyverekkel, 2 lézerágyú, 2 hőkövető kilövő, 2 protontorpedó kilövő, valamint egy bombarekesz található meg rajta. Ezt általában proton-, vagy ionbombával szokták megtölteni. Mindhárom ágyú Sienar gyártmányú. A 2 db lézerágyú, amely a két gömbön helyezkedik el, L-s1 típusú, ezt alkalmazták a TIE vadászon is. A 2 hőkövető kilövőben 4-4 rakéta fér el, ezek M-s3 típusúak. A protontorpedókból 2-2 fér be a kilövőkbe, amelyek szériaszáma T-s5.

A TIE-Bomber alapvetően nem vadászgép, bár a legtöbben oda sorolják, inkább csapásmérő gépnek kell tekinteni. A TIE-k közt egyedülálló módon katapult is található rajta, életfenntartó berendezés viszont nem. Védőpajzsa nincs, a védelemről a Titanium és Quadanium páncél gondoskodik.

Az Endor-i csata után Thrawn admirális a legtöbbet leselejtezte. Helyükre, a szintén a Sienar által gyártott Scimitar bombázó került. Ezek jóval fürgébbek, köszönhetően a könnyebb kostrukciónak. 1 kabinban 2 pilóta irányítja. Ezek utoljára Thrawn admirális végső vereségénél, a Coruscanton kerültek használatba.


TIE ADVANCED


Darth Vader hajója

A Sienar Fleet System gyártotta. Prototípus vadászgép. Kódjelzése x1. A TIE Interceptor elődje. Mindössze egyetlen darabot vettek használatba, azt viszont nem más, mint a Birodalom egyik vezetője, Darth Vader használta többek közt a Yavini csatában.

Egy nagy hatásfokú, L-s4 típusú iker-lézerágyú található meg a pilótafülke alatt. A legtöbb TIE-vel ellentétben, van rajta pajzs, méghozzá egy Sienar gyártmányú. Emellett a Quadaniummal megerősített részek biztosítják a védelmet. A hajón nincs életfenntartó berendezés. Ennek ellenére a túlélési esély nagyon magas.

A légkörben 1200 km-es sebességgel, az űrben pedig 105 MGLT-vel képes haladni, és ezzel az egyik leggyorsabb a vadászgépek közt. Az egyetlen TIE, amelyik képes a hipertérbe lépni, de igen lassú, 4-es osztályú a sebessége.

150 kg terhet képes szállítani. Hosszúsága 9,2 méter. A felépítése alapvetően a szokásos Sienar konstrukció, amely egy gömb alakú pilótafülkéből, a két oldalán pedig függőleges szárnyakból áll. A gyakrabban alkalmazott, "C" alakú szárnyakat használták.

A vadász mindössze egyszer került használatba, a már említett Yavini csatában. A Sienar ez után még folytatta a munkát vele, de az Endor-i csata után feladta a tervezést, és az új generációs vadászokkal kezdtek foglalkozni.


TIE Defender

Típus: Csillagvadász
Hosszúság: 12 Meters
Fegyverzet:

  • 4 lézer ágyu
  • 2 Ion ágyu
  • 2 Warhead indító álvány

Személyzet: 1 fő
Csúcs sebesség: 180 MGLT


Egy gömb alakú pilótafülke körül 3 TIE-szárny található meg rajta, ettől igen furcsán néz ki. Jól meg van rakva nehézfegyverekkel. Ahogy a neve is mutatja legtöbbször nagy harcbázisok, fontosabb bolygók őrzésére szolgált. Az Endor-i csata elött kezdték el fejleszteni. Mondják, hogy a tesztek után, amelyeket a legfelső Birodalmi Haditengerészet tisztjei felügyeltek, kis számban az elit TIE kötelékekhez került belőle. Csak néhány kulcspozícióban lévő parancsnok tudta, hogy ezt a hajót használták arra, hogy legyőzzék a dezertőr Zaarin admirálist, aki azt tervezte, hogy lemondatja Palpatine császárt.

A hajó felépítése eltér a hagyományos TIE konstrukciótól, hiszen három napelemes szárnya van, amelyek egyenlő oldalon helyezkednek el a kabin körűl. A TIE Defender a közönség számára "logikus fejlődésként" volt bemutatva, de tulajdonképpen egy csöndes beismerése a Felkelés harci taktikája sikerének. A Haditengerészet direktívájának megfelelően A Sienar Fleet Systems egy nagyon gyors, nehéz páncélzattal és hiperhajtóművel ellátott ellátott hajót tervezett. Tahát olyat, mint a Felkelés űrvadászai. Egyenként 300,000 kreditbe kerűlt, amely ötször annyiba kerűlt, mint a hagyományos TIE/In vadász.

A hajónak számos fegyvere van, amellyel sikeresen veheti fel a harcot akár több ellenséges géppel szemben is. A hiperhajtóműnek köszönhetően olyan függetlenséget nyert a támogató hajóktól, hogy azt egy birodalmi vadász sem múlhatta felűl. A sztandard birodalmi repülő doktrina négy vadász egyidejű alkalmazását írta elő, de ennek a hajónak a fejlettebb tervezése által esetenként nagyobb előnyre tehettek szert.


Klikkelj a képre

A hagyományos TIE vadásznál körlbelűl 40 %-al gyorsabb fény alatti sebessége által ez lett a az egyik leggyorsabb birodalmi vadász. A klasszikus alap iker ion hajtómű elvét követi, de a legújabb P-sz9.7 es által nagyobb sebesség elérésére képes. A manőverezhetősége is jóval nagyobb, ami még a híre TIE Interceptort is helyben hagyja.

A fegyverzete két lézer és két ion ágyuból állt, amelyek egyidejüleg több célpont befogását is lehetővé tették, de egyidejű összekapcsolt célzásra is lehetőség volt. Ezeken kívűl két kilövő állványzat is helyett kapott, amelyek által protontorpedókkal, illetve hőkövető rakéták lehetett kilőni. Védelméről egy pár Novaldex pajzs generátor gondoskodott.

Sajnos a Császár halálával ez a típus túl költségesnek bizonyúlt és bár elit kötelékeknél alkalmazták mégsem tudott széles körben elterjedni még azután sem, hogy Thrawn admirális újraegyesítette a birodalmi erőket, így a hagyományos TIE/In és TIE Interceptor volt a meghatározó vadász a flottánál.


TIE/Droid: Ezek a teljesen automatizált vadászok, először a Calamari ostrománál kerültek bevetésre, 6 évvel az Endor-i csata után. TIE-kötelék vadásznak is nevezik. A Cybot Galactica Ace-6 típusú robotja irányítja, amely mindössze 10 kg. A vezérhajón elhelyezett komputer irányítja. Nagy hátránya azonban, hogy ezek a robotok  túl sok információ hatására összeomolhatnak. Külsőre is félig-meddig újak. A gömb alakú pilótafülke még hasonló, de a szárnyak téglalap alakúak, középen bemetszve.


TIE/sr Lone Scout-A

Típus: alap járőr/ felderítő hajó
Hosszúság: 24 méter
Fegyverzet: 1 lézer ágyú (Lone Scout-B -nek 2 llézer agyúja van)
Személyzet: 1 fő
Csúcs sebesség: 70 MGLT
Katona befogadó képesség: 3 fő
Szállítási kapacitás: 150 tonna
Utas befogadó képesség: 3 fő

Itt megnézheted

TIE scout: Felderítő vadásznak készült, amelyel alapvetően a felderítetlen régiókat céloztak meg, hogy kiterjesszék a Birodalom határát. A Birodalmi Földmérő Alakulat szívesen alkalmazta a galaxis katalógizálásában. Hiperhajtóművel is rendelkezett.

A kabin szélesebb és hosszabb volt, mint a sztenderd TIE / In vadászoknak, de a parancsnoki rész gyakorlatilag ugyan az, mint a többi TIE-nál. A szárny hajlított, de csak egy helyen, nem úgy, mint példaúl a bombázókon. A kialakítása lehetővé teszi, hogy idegen bolygókon is le tudjon szállni, hasonloóan a TIE csapatszállitókhoz és a TIE X1 vadászhoz.

Keveset gyártottak, és sikertelen is volt. A TIE vanguard elődjének mondható.


Típus: csillagvadász
Hosszúság: 9.6 Meters
Fegyverzet: 4 SFS L-s9.3 lézer ágyú
Szenélyzet: 1 fő
Csúcs sebesség: 110 MGLT
Teher kapacitás: 75 kilogram

A legfejlettebb csillagvadász volt az egész birodalmi arzenálban. Gyorsabb, jobban manőverezhetőbb és jobban felfegyverzett volt, mint az eredeti TIE, vagy mint Vader kisérleti prototípusa. Egy technikai áttörést jelentő ion hajtóművel volt felszerelve, amely olyan pörgéseket és fordulókat engedett meg, amit más hajók nem tudtak, valamint négy lézerágyúval.Harcban az Interceptor jobban teljesített minden hajónál, még talán magánál az A -szárnyúnál is, de ennek nagy ára volt. Fel kellett áldozni a védőpajzsot, a híperhajtómű rendszert az életfenttartó rendszert és rengeteg páncélt.

A négy lézerágyu nagy tűzerőt jelentett és bár a pilótát egy speciális célzó szoftver segítette a könnyű sebezhetőség miatt inkább a manőverezésre fordították a figyelmüket.

A Galaktikus Polgárháború másodki felétől a Birodalom elkezdte lecserélni a régi TIE vadászokat az Interceptorra, de mégis a még császár halála után is a birodalmi flotta vadászai közűl csak a 20 % volt az Interceptor. Ahogy a birodalmi pénzügyi alapok kezdtek kimerűlni, úgy lettek egyre kevesebben ezek a kiválló űrhajókból és Thrawn Admirális észrevette, hogy a Birodalom nem engedhet meg magának Interceptor veszteségeket, ezért inkább elkezdte őket védőpajzsal ellátni.


TIE/phn Phantom

Tipus: Támadó légifőlény biztosító űrvadász
Hosszúság: 14.3 méter
Fegyverzet: 2 közpes lézer ágyú,
Birodalmi álcázóval
ellátva
Személyzet: 2 fő
Csúcs sebesség: 145 MGLT
Szállítási kapacitás: 1 tonna

A yavini csata után a Birodalom kénytelen volt felismerni, hogy a Felkelők komoly fenyegetést jelentenek és ezért számos új technológiát kezdtek kifejleszteni, mint a például a Dark Trooper project és a TIE Phantom. A Fantom kifejlesztése Sarn Admirális felügyelte alatt a Dreighton Nebulán történt. A Nebula, amelyen egy nagy csata volt a Régi Köztársaság idején, arról volt elhíresűlve, hogy állítólag rengeteg hajó tűnik el a környékén. Ezek a pletykák elég fedezetet adtak egy titkos projekt elrejtéséhez.

Miután Zaarin Admirális megkisérelt álcázni egy koréliai korvettet, minden erővel megkiséreltek elrejteni egy kis hajót is. Az admirális képes volt álcázni egy módosított B83-as támadó vadászt, amelynek a kódneve a Fantom TIE lett.

A prototipus tesztelése után az gyakorlatilag láthatatlannak bizonyult, Lord Vader átvette a projekt irányítását és a Sigma Squadron lett az első hulláma ennek a halálos TIE vadásznak, még azelött, hogy a Imdaar Alphát lerombolták a felkelő terroristák és a hajó tartalékkészlete megsemmisűlt volna.

Zaarin admirális hajója, a Terror szuper csillagromboló szintén megsemmisűlt. Az admirális Lord Vader által nyugdíjaztatott és a projekt soha nem lett újraindítva. Bár a Ru Murleen által vezetett felkelő csapásmérő erő elfogta egy példányát, az megsemmisűlt a bázisukon a Birodalmi Titkosszolgálat keze által.

A Cruscanton a Császár belső körében még metalálható a hajó tervrajza...


TIE VADÁSZ

A Sienar Fleet System gyártmánya, akárcsak az összes többi TIE. A Birodalom korai idejében a leggyakoribb vadászgép. Kódjelzése TIE/ln. A Birodalom fennhatósága alatt lévő bolygókon, és környékükön mindennapos látvány voltak a hármasával járőröző TIE vadászok.

Viszonylag gyors vadászgép, 100 MGLT-vel halad az űrben, a légkörben 1200 km-rel. Hiperhajtóműve nincs. Talán a valaha volt legkönnyebb űrhajó. A szárnyak hossza 6.3 méter. Személyzetnek mindössze egy pilóta kell. 65 kg terhet képes szállítani.

A vadászgép hiába sikeres, azért van jópár hibája. Ilyen például a teljes védtelenség, hiszen csak egy nagyon vékony Quadanium réteg biztosítja a "védelmet". Szintén hiba, hogy képtelenek a vadászok eltávolodni a bázistól. A vadásznak nincs életfenntartó berendezése, így erről a pilóta ruhája gondoskodik.

A TIE vadász felépítése is az egyszerűségre törekszik. Mindössze egy gömb alakú pilótafülke, és két hatszög alakú szárny. A szárnyak külső felületén vannak elhelyezve a napkollektorok. A vadászgép hajtóanyaga nagynyomású radioaktív gáz, amit a pilótafülke hátulján kell betölteni. A pilótafülke belső berendezése spártai egyszerűséget mutat. A meglehetősen kényelmetlen ülésben elhelyezkedve a pilótának a lábával kell a sebességet szabályoznia. Ezen kívül mindössze egy botkormány, és egy nagyon egyszerű műszerfal található meg benne. Az egyetlen dolog, amiben felülmúlja a Szövetségi vadászok berendezését, az a célzórendszer. A Sienar gyártotta műszer sokkal jobb és pontosabb képet ad a célpontról, mint az InCom, és más felkelő cégektől kikerült célzóberendezés.

A TIE vadászok különleges szerepet töltenek be a Birodalomnál. A legnagyobb méretű raj általában 72 vadászból áll, de ha már 3 megjelenik, az is általános riadalmat okoz. Ezek a hajók az Uralkodó erejét, és hatalmát szimbolizálják. A pilótákat hatalmas Birodalmi Akadémiákon képzik ki. A jelentkezők alig 10 százaléka jut el odáig, hogy egy TIE vadász pilótafülkéjébe ülhet. A pilóták soha nem vezetik kétszer ugyanazt a gépet. Így nem alakulhat ki érzelmi kötődés a gép és a pilóta közt. mint a Szövetségnél. A Birodalmi pilótákat arra tanítják, hogy vakon bízzanak a feletteseikben, hiszen segítség nélkül még kiszállni sem tudnak a vadászból.

A TIE vadászok egy sor különböző küldetés elvégzésére alkalmasak. A legfontosabb céljuk legyőzni a Lázadók flottáját, és megvédeni a birodalmi harcbázisokat.

Látva a vadász sikerét, a Sienar új gépeket kezdett gyártani. Elkezdtek kísérletezni a TIE Advanced-del, létrejött a TIE Bomber, majd az Interceptor, és még 8-9 hasonló űrhajó, illetve egy tank is. De egy sem tudott olyan sikereket elérni, mint a TIE vadász.

 

 
Ne veszítsd el a fejed

 

 
Hirdetmény
 
 

Ha elég nagy Star Wars rajongó vagy, akkor valószínü, ho már láttad a lll. epizódot, ha nem, se baj! Hiszen ezen a bövülö honlapon megismerkedhetsz mindennel ami Star Wars (természetesen más is van a honlapon).  De rohamosan bövülünk. Ha van használható ötletetek vagy kérésetek a homlap tartalmával kapcsolatban.......Írjatok 

 

szerkesztö
 

 

 
SW jármü animáció

 
Má ennyi az idö?
 
Gép adatbázis

 
Karakter adatbázis

    

            

            

            

 
Bolygók adatbázisa

 
Anakin ámokfutása

 
társoldalak

Foltozott üst 


Edda-tábor!

 

 

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!