Barcás hírek
Barcás hírek : Vereséggel felérő döntetlen

Vereséggel felérő döntetlen

Zsolti  2005.10.16. 10:32

A Barcelona tulajdonképpen saját magát verte meg szombaton este La Corunában, mikor a kétgólos vezetését el tudta adni a harmatgyenge Deportivóval szemben. Az első játékrészben ugyan nem játszott jól a Barca, de még így is fordítani tudott 1-0-ról, a második félidőben javult a katalánok játéka, s könnyedén el is dönthették volna a meccset, azonban néhány védelmi megingás egyenlítést eredményezett a hazaiaknak. A 3-3-as döntetlen pedig negatív bravúrnak számít, figyelembe véve a La Coruna produkcióját.

Kizárólag a Barcelona teljesítményét figyelve azonnal meg kell jegyezni, hogy az első félidőben ismét nagyon rosszul játszott a csapat, s hiába lőtt a hajrában két szép gólt is, az általános ötlettelenség és lassúság nagyon feltűnő volt. Ehhez képest nagyot javultak a játékosok a második félidőre, amikor már élénkebben, sokkal ötletesebben futballozott a Barca, s kicsit nagyobb koncentrációval ki is üthette volna a Deport. Ez azonban elmaradt, így még egy nagyon halvány reménye maradt a La Corunának a pontmentésre, s ezt a kis esélyt a Barcelona föl is kínálta a hazai gárdának.

Frank Rijkaard egyébként egyelőre ismeretlen okokból Lionel Messit nem nevezte meccsre, így a fiatal támadó csak a lelátón foglalhatott helyet. Ennél persze nagyobb baj volt, hogy társai nem nagyon csipkedték magukat a pályán, s bár sokat birtokolták a labdát, veszélyes támadásokat nem vezettek. Ez persze igaz volt a Deportivóra is, annyi különbséggel, hogy a kék-fehérek szerencsésen szereztek egy gólt. A 10. percben Márquez Tristán lábára fejelte a labdát a tizenhatos környékén, s a lecsorgó játékszert Munitis azonnal a jobb kapufára bombázta. A kipattanó pedig pontosan Valerón elé érkezett, aki így a korábbi lövésre elvetődő Valdés mellett a hálóba lőtt.

A folytatásban meglehetősen unalmasan csordogált a meccs, mivel a Deportivo támadást nem vezetett, a Barca pedig hiába igyekezett, csak néhány felvillanásra futotta a játékosok erejéből. Fölöttébb aggasztó a továbbiakra nézve, hogy bár jól védekezett a hazai csapat, a gránátvörös-kékek sokszor teljesen tanácstalanul álltak az adott játékszituáció előtt, mely tavaly nem volt jellemző a gárdára. A félidő hajrájában mégis fordítani tudott a Barcelona, két valóban nagyon szép góllal, melyek a semmiből jöttek, de ez elsősorban a játékosok klasszisát dicséri. A 40. percben Ronaldinho ívelt középre labdát a büntetőterületen kívül helyezkedő Eto'ónak, aki testtel Decóhoz továbbított, majd a portugál szépen megoldotta a kényszerítőt, s nagy helyzetbe hozta a kamerunit, aki közelről a hálóba lőtt. Ezzel sikerült a játék alapján nem is várt egyenlítés, de egy különös támadás után jött a második Barca gól is még a szünet előtt.

Puyol a saját tizenhatosánál felszabadító rúgásra szánta el magát, mely Eto'o és Juanma felé szállt. A csatár a legjobb pillanatban le tudott fordulni őrzőjéről, s így rengeteg szabad területhez jutott, majd jól átjátszotta a labdát a túlsó oldalon érkező Ronaldinhóhoz. Az egyébként szürkén játszó brazil csinált pár lövőcselt, majd parádésan elhúzott Manuel Pablo mellett, s már helyzetben, külsővel a hosszú sarokba pörgetett. Ezzel kialakult a félidei 1-2, mely inkább a Barcára nézve volt hízelgő, mert mindkét csapat egyformán rosszul játszott. A pihenő viszont jót tett a vendégeknek, mivel a folytatásban sokat javult a csapat játéka, több ötlet, több mozgás, s ennek megfelelően jóval több helyzet adódott a támadók előtt. Az 51. percben Xavi indította jó ütemben a védők mögé Decót, aki a kapust megelőzve eltolta a labdát, Molina viszont így buktatta őt: tizenegyes! A büntetőt szokás szerint Ronaldinho végezte el, s a brazil nagy erővel a bal sarokba lőtt. A megnyugtató harmadik góllal viszont nem állt meg a Barcelona, s további helyzetek következtek a sorban, ráadásul a csapat játéka valóban szemet gyönyörködtető volt. A sok lehetőség viszont már kimaradt, beleértve egy Eto'o kapufát is, bár még így sem gondolhatta senki, hogy a vendégeket bármi baj érheti ezen a meccsen. Tán még a hazai szurkolók sem remélték, hogy a Depor képes lesz valami meglepőre, mert a kék-fehérek játéka olyannyira kilátástalan volt, hogy még a félpályán is csak ritkán léphettek át.

A biztos vesztésre álló ellenfél kényelmes ritmusát pedig kicsit átvette a Barca, bár a meccset továbbra is a gránátvörös-kékek irányították. A 71. percben azonban egy középpályás labdavesztés után Munitis tört be a tizenhatoson belülre, s mivel Oleguer nem támadta elég agresszívan, egy csel után gyönyörűen a hosszú fölső sarokba csavart. A szépítőgól kicsit visszaadta az életet a Deportivónak, mely egyébként teljes agóniában játszotta végig a meccset. A hazaiak viszont ezt követően is csak pontrúgások után tudtak veszélyt teremteni, akcióból mindez a 86. percig nem sikerült. Akkor viszont már a gól is jött: A lendületből érkező hazai támadást nem tudták megállítani a Barcelona védői, Taborda lövése még kijött a kapufáról, de aztán Rubén a nagyrészt üres kapuba bombázott. Nem is kétséges tehát, hogy a Barcelona elkönnyelműsködte a meccset, mert a jó játék, és a 3-1-es vezetés biztos sikert feltételezett. Még nagyobb hiba, hogy mindezt egy rettentő gyengén játszó Depor ellen engedte meg az együttes, hiszen szépen végigvezetett akciója alig akadt a galíciaiaknak.

Ismét pontokat veszített tehát a Barcelona, de ezt a kijelentést, most valóban a szó szoros értelmében kell fölfogni, mert egy simán megnyert meccs úszott el a katalánoktól.

Deportivo-Barcelona: 3-3 (1-2)
La Coruna, Riazor
34.000 néző
Vezette:
Undiano Mallenco

Deportivo: Molina; Manuel Pablo, Andrade (Juanma, 33'), Coloccini, Capdevila; Sergio, Duscher, De Guzmán, Valerón (Rubén, 56'), Munitis és Tristán (Taborda, 53').

FC Barcelona: Valdés; Belletti, Oleguer, Puyol, Sylvinho; Xavi, Márquez (Edmílson, 45'), Deco; Giuly (Ezquerro, 75'), Eto'o és Ronaldinho.

Sárga lapok: Tristán (25'); Márquez (32'); Molina (51'); Munitis (55'); Coloccini (61'); Sylvinho (63'); Giuly (72'); Edmílson (83')

Gólok: Valerón (9'); 1-1, Eto'o (40'); 1-2, Ronaldinho (45'); 1-3, Ronaldinho (51') (p); 2-3, Munitis (71'); 3-3, Rubén (85').

A mérkőzés legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Samuel Eto'o

Eto'o végig nagyon aktív volt a Barcelonában, s nagyban neki volt köszönhető a két kulcsfontosságú találat az első félidő hajrájában. Ha viszont egy kicsit jobban koncentrál a folytatásban, akkor alighanem neki több gólja lenne a gólkirályi versenyben, a Barcelona pedig megnyerte volna a szombati mérkőzést.