Stamford Bridge

Kezdőlap

A Chelsea pontokat Hullajtott

2010.02.04. 21:01, PistiZ

A Chelsea 1-1-es döntetlenre volt csak képes a Hull City ellen a Premier League kedd esti pótlómérkőzésén, amit korábban az erős havazás miatt halasztottak el.

Premierleague
KC Stadium, 24,957 néző
Játékvezető: Mark Clattenburg

Hull: Myhill, McShane (Zayatte 90), Gardner, Mouyokolo, Dawson,Fagan, Boateng, Cairney, Hunt, Altidore (Kilbane 85),Vennegoor of Hesselink (Zaki 66).

Padon maradt: Duke, Barmby, Geovanni, Mendy.

Sárga: McShane.

Gól: Mouyokolo 30.

Chelsea: Cech, Ivanovic, Carvalho, Terry,Zhirkov (Ashley Cole 81), Ballack (Joe Cole 71), Deco, Lampard,Anelka (Sturridge 81), Malouda, Drogba.

Padon maradt: Turnbull, Paulo Ferreira, Kalou, Alex.

Sárga: Ivanovic, Terry, Drogba.

Gól: Drogba 42.

Egy átlagos, nem unalmas és nem is túl hajtós meccsen, erős Hull-felkészültséggel és gyenge Chelsea-játékkal (sajnos) igazságos döntetlen született a KC stadionban.

Az első percekben  abszolút a Hull uralta a játékot, a Kékek csak kergették a labdát, mint macska a gombolyagot.

A 9. percben óriási helyzet elé került a Chelsea, Lampard tűzte a labdát remekül a kapura, Myhill hárított, majd Anelka bő 10 méterről óriásit hibázva lőtt a szögletzászló mellé.

A következő kereken 20 percben a labda gyakorlatilag csak és kizárólag a középpályán volt, viszont a 29. percben a vendégcsapat jutott el az ellenfél kapujáig, Ivanovic remek beadása után Ballack csukafejesét Myhill nagyszerűen hárította.

Ezután viszont Ivanovic szabálytalansága utáni szabadrúgást Carvalho bólintotta szögletre, azonban a szögletnél ismételten hibázott a Chelsea, Mouyokolo teljes nyugodtsággal fejelt a hálóba, 1-0.

Válaszképpen a Chelsea felpörgette a játékot, a Hull védelekezni állt be, azonban Malouda labdáját Drogba elszalasztotta. 5 perccel ezután jó helyről jutott szabadrúgáshoz a Chelsea, amelyet Drogba nagyszerűen lőtt a hosszú sarokba, Myhill nem tudta védeni, 1-1.

A félidőt követően maradt a szokásos, Hull-kontrázós, Chelsea-próbálkozós helyzet, különösebb dolog a 63. percig nem volt, amikor Zhirkov okosan futott előre, az utolsó cselt is megcsinálta, ám a befejezésre kifogyott az erőből.

A folyamatos lökdösődés, taszigálás a 88. percre teljesedik ki: McShane - akinek addigra már rég nem kellett volna pályán lennie - ugrik neki két kézzel Drogba torkának, mire az elefántcsontparti visszakézből ütést imitál. Elsőre úgy tűnik, nem találja el a hazai védőt, ám az vérzi, így lecserélik.

Sturridge egy 18-ról tett lövésén kívül a találkozó végéig nem volt említésre méltó helyzet, a bíró nem várta meg az ígért hosszabbítást, s lefújta a találkozót.

Nagyon reméljük, hogy nem ilyen játékkal fog előállni hétvégén a Chelsea hazai pályán az Arsenal ellen, mert akkor nem sok esélyük lesz a győzelemre, sőt.

Máskor is játszottunk már rosszul, máskor is játszottunk már gyengén, de ezeket a meccseket be kell húzni, ha komolyan gondoljuk a bajnoki címet.