Hirek a pálya mellől : Visszapillantó- ERC 2020

Visszapillantó- ERC 2020

Bandee  2021.02.11. 20:52

Az ERC 2020-as szezonjának rövid összefoglalója

Bizonyára sokakban megmaradt a 2019-es ERC bajnokság izgalmakban bővelkedő végjátéka, és Chris Ingram drámai bajnoki címe a kaotikus magyar futamon. Bíztunk benne, hogy 2020 is hasonló izgalmakat fog tartogatni. Sajnos az idénykezdetet alaposan keresztül húzta a világot sokkoló koronavírus pandémia, így a tavaszi futamok elmaradtak.

Képtalálatok a következőre: erc 2020 logo

A rajtra egészen júliusig kellett várni, amikor is Róma környékén elrajtolhattak a 2020-as Európa bajnoki küzdelmek. Az örökváros körüli szerpentineken rendezett futamra szép mezőny jött össze. A győzelemnek a nyitó futamon a bajnokság egyik nagy esélyese, az orosz Alexey Lukyanuk örülhetett. A Citroennel versenyző pilóta mögött a hazaiak „nagy öregje” Gigi Basso ért be a második helyre, az ifjú Oliver Solberg pedig a harmadik helyre hozta be Volkswagenjét. A magyarok közül Herczigék az első nap egy beesést abszolváltak, így a pontszerzési reményeknek is búcsút inthettek. Az ERC3-ban László Martin és Zsíros Gábor dobogónak örülhettek, László Zoltánék 4.; Vogel Adriennék 5. Juhászék 7. helynek örülhettek. A Volgel- Notheisz páros a női kategória győzelmét is bezsebelte!

A második futamra a Baltikum szívébe, Lettországba látogatott a sorozat. A tempós, murvás erdei utakon rendezett viadalt az ifjú titán Oliver Solberg nyerte megelőzve az ex-WRC menő Mads Ostberget és Lukyanyukot. Hazánkat a futamon ifj. Érdi Tibor képviselte, aki az absz. 14. és ERC2 1. helyén végzett.

A harmadik körre október elején Portugáliában, a legendás Fafe Rallye-n került sor. A méltán népszerű murvás szakaszokon Alexey Lukyanuk állhatott a dobogó legfelső fokára. Az orosz versenyző mögött két Hyundai R5-ös pilóta zárta a viadalt: a második helyen a spanyol Ivan Ares ért célba, harmadik helyen pedig a luxemburgi pilóta, Gregorie Munster fejezte be a derby-t. Hazánk képviseletében Herczig Norberték a 6.; ifj. Érdiék pedig 19. ; ERC2 1. helyen zárták a portugál fordulót.

Képtalálatok a következőre: erc 2020 logo calendar

2020-ban a magyar verseny a 4. fordulója volt a küzdelmeknek. Az elmúlt esztendőhöz hasonlóan a zempléni szakaszok várták a mezőnyt. Szerencsére ezúttal az időjárás kegyesebb volt mint egy évvel korábban. A magyar versenyen a rutinos norvég pilóta Andreas Mikkelsen győzedelmeskedett a luxemburgi Munster és a spanyol Efrén Llarena előtt. A magyar versenyzők közül Herczigék a 6., Hadikék a 10. helyen végeztek a pontszerzők között. Érdiék az ERC2-ben folytatták diadalmenetüket egy újabb győzelemmel; az ERC3-ban Vogel Adriennék az 5., Juhász Csabáék a 7. helyen zárták a versenyt.

A szezon záró futamára a Kanári-szigeteken került sor. A spanyol évadfinálé a francia Adrien Fourmaux sikerével zárult. Második helyen ért célba honfitársa, Yoann Bonato, a harmadik helyen pedig a hazai pilóta, Ivan Ares zárta a versenyt. Honfitársaink közül ifj. Érdiék újabb sikerükkel immáron harmadik alkalommal lettek az ERC2 kategória bajnokai, Vogel Adriennék kiestek a futamon, de az éves pontvadászatban 7. helyen végeztek, az ERC Ladies mezőnyében pedig 1. helyen zártak. Herczig Norberték a 10. helyen zártak összetettben a szezon során.