Hirek a pálya mellől : Visszapillantó- ORB 2018

Visszapillantó- ORB 2018

Bandee  2019.02.13. 19:31

Visszatekintő rovatunkban ezúttal az ORB tavalyi szezonjának történéseit idézzük fel röviden

2018-ban sok kérdés fogalmazódott meg mindazokban, akik figyelemmel követik a hazai rallye elsőosztályú bajnokság eseményeit. Úgy vélem, sokunkat foglalkoztatta, hogy ki tud a címvédő, azonban ebben az évben már az ERC-ben versenyző Herczig Norbert  megüresedett helyébe lépni. Nos, jelentkezőből szép számmal akadt, hisz rengeteg R5-ös versenygép ügyeskezű pilótája várta a pontvadászatot, így a rajongók előzetesen dörzsölhették a tenyerüket a várható parázs csaták miatt.

_mg_1198_40140963195_o

A nyitányra Eger városa és a környékén kanyargó szerpentines hegyi szakaszok szolgáltatták a helyszínt. A tavaszias időben végül magabiztos sikert aratott Hadik András a Ford Fiesta R5 volánjánál, megelőzve márkatársát Turány Frigyest és a Skoda Fabia R5-el induló korábbi bajnok Kazár Miklóst. A második futamra Borsod szívébe, Miskolc környékére látogatott a mezőny. Az észak-magyarországi kanyargós gyorsasági szakaszokon egy helyi pilóta, Hadik András diadalmaskodott, folytatva így hibátlan teljesítményét. A dobogó második fokára Egerhez hasonlóan Turán Frigyes állhatott fel. A harmadik helyen Kazárék kiesését követően Velenczei Ádám és Hyundai i20 R5 versenyautója zárták a futamot.

DSC09239

A következő versenyre murvára váltott a mezőny. A bajnokság harmadik fordulóját Szombathely környékén rendezték meg. A bajnokság éllovasa Hadik András ezúttal hibázott, és összetörte a Fiesta R5-öt. A sikernek Turán Frigyes örülhetett, aki ezen a futamon Lovász Pál Hyundai R5-ével állt rajthoz. Másodikként zárta a murvás száguldást a szintén kölcsön autóval, egy Fiesta R5-el induló ifj. Vincze Ferenc. Harmadikként a szezonban elsőként rajthoz álló Ranga Péter és Skodája értek célba. A negyedik versenynek Székesfehérvár és a Vértes pályái szolgáltak helyszínül. A királyok városában a Skodához visszapártoló ifj. Vincze Ferenc örülhetett a céldobogón a legjobban. Másodikként zárta a futamot Velenczei Ádám, míg Turán Friciék ismét dobogóra állhattak.

DSCN0348

A sorozat ötödik állomása stílszerűen a királynék városába vezetett. Veszprém szép kerek évfordulót ünnepelhetett, hisz immáron 20. alkalommal látta vendégül a bajnokság mezőnyét. Az embert próbáló lőtéri murván a verseny ifj. Vinczéék óriási esésével kezdődött. A győzelemnek az erre az egy viadalra hazatérő Herczig Norbert örülhetett- volna, azonban sportszerű gezstusként a díjátadó előtt leadta a menetlevelét, így Kazár Miklósé lett a győztesnek járó serleg. Turánék visszaváltottak Fordra, azonban ezzel az autóval is folytatták dobogós menetelésüket, a második helyen zártak Veszprémben. A harmadik helyen ért célba Balogh János Skodájával. A kisebb nyári szünetet követően a közös Ózd-Salgó futam várt a párosokra. Az aszfaltos száguldást ifj. Vincze nyerte, megelőzve Kazár Miklóst és Velenczei Ádámot.

DSC02686

A hatodik verseny a legendás Mecsek Rallye volt, ahol a Historic EB is csatlakozott a mezőnyhöz. Az őszi száguldásban a Mecsek legendás pályáin Hadik András vitte sikerre Fordját. Másodikként Turán, harmadik helyen pedig ifj. Vincze zárta a versenyt. Mindez azt jelentette, hogy a záró, nyíregyházi megmérettetés előtt még négyen reménykedhettek a bajnoki címben! A zempléni pályákon azonban Kazár és Vincze is hibázott, így Turán Frigyes és Hadik András vívtak ki-ki harcot, melyből a miskolci pilóta jött ki győztesen, így elhódította a bajnoki címet is.