Hirek a pálya mellől : Visszapillantó- Bakonyszentlászló Szlalom Kupa 2017

Visszapillantó- Bakonyszentlászló Szlalom Kupa 2017

Bandee  2018.03.09. 22:14

A tavalyi év bakonyi versenyeinek beszámolója

2017-ben sem maradtak az autósport rajongói bakonyszentlászlói szlalomsorozat nélkül. A helyi egyesület tagjai az előző évben is megrendezték a méltán nagy népszerűségnek örvendő bajnokságukat, mely során 3 hazai futam és a 2016-ban nagy sikert aratott kisbéri forduló várta a mezőnyt. Nos, jelentkezőkből szerencsére az előző évben sem volt hiány, hisz kivétel nélkül percek alatt megtelt a max. létszám a rendezvényekre. A hangulatra sem lehetett panasz, mivel a tempó mellett a résztvevők igyekeztek kiszolgálni a népes közönség mindennemű igényét.

DSC02891

Az első megmérettetésre április 30-án került sor a bakonyi községben. A tempós kialakítású nyomvonalon. A kellemes, tavaszi időben izgalmas és látványos csatákat láthattak a nézők. Az abszolút legjobb időeredménynek végül A Suzuki Ninja pilótája, Balogh Tihamér örülhetett megelőzve Köpcit és Ungvári Pétert.

bakony2017ápr 270

A második menetre a nyár első hétvégéjén, június 2-án került sor. A már-már kánikulai meleg a nap végére hatalmas felhőszakadássá váltott át, megnehezítve a versenyzők dolgát. A tüzes hangulatot fokozta egy Ford Sierra lángra kapása, illetve egy Trabi-fotocella nem épp örömteli találkozó. A mezőny leggyorsabbja ezúttal a Formula autó pilótája, id. Kloó László lett Balogh Tihamér és Köpci előtt.

DSC04076

A harmadik futamnak Kisbér városa adott otthont. A volt téglagyár útjain kanyargó nyomvonal már már egy Ken Block videó feelingjét nyújtja a kilátogatóknak és persze a résztvevőknek. A szeptemberi szlalomon kellemes kora-őszi idő várt a mezőnyre, akik ismét kitettek magukért. Az győztesnek járó serleg ezúttal Takács „Köpci” Péter vitrinjébe került a nap végén. A dobogóra rajta kívül még Meszes András és Ungvári Péter állhattak fel.

Kisbér2017 101

A sorozat zárófutamára visszatért a mezőny a sokat látott bányaútra. Az októberi futamra az időjárás nem hazudtolta meg magát, szinte egész nap ömlő eső tette még nehezebbé a pályát. Az időjárási körülményekhez ezúttal Balogh Tihamér alkalmazkodott legjobban. Második legjobb időeredmény tulajdonosa Bognár Martin, míg a harmadiké Lovász Róbert volt.

DSC07533

Összeségében kijelenthetjük, hogy tavaly sem unatkoztunk a Bakonyrally egyesület rendezvényein. Köszönjük a színvonalas és élvezetes versenyeket a rendezőknek!

Most pedig tekintsük át az éves kategóriák végeredményét:

Az S1 kategóriában a hazai pályákon versenyző Szakonyi Gábor nyerte a bajnoki címet. Az ezüst színű Suzuki Swift, becses nevén „GuszTi” fedélzetén két-két kategória győzelem és második hely lett az éves termés. Második helyen fejezte be a viadalt a pontversenyben Németh Imre, a harmadik helyen pedig Mulicz László „Csuri” zárta a kategória éves értékelését, teljessé téve így a Suzukis dobogót a bajnokság végére.

Kisbér2017 424

Az S2 mezőnyében a VW Golf TDi pilótája, Dombi Péter 4/3-as győzelmi mutatóval zárt a kategória élén a bajnokságban. Második helyen fejezte be a pontgyűjtést márkatársa, Schwéger Nobert, harmadikként pedig az évad végére kategóriát váltó Ábrahám Szilárd futott be Citroen Xsara-ja fedélzetén.

DSC03911

A népes H1 kategória most is parázs csatákat hozott. Végül Osváth Balázs örülhetett a bajnoki címnek megelőzve a szintén Ladával induló Bóka Dávidot és Osváth Bencét, aki egy hátsókerekes Suzuki volánjánál teljesítette az évadot.

bakony2017ápr 1184

A H2 kategóriában a BMW-k bérelték ki a dobogót az év végén. A végső sikernek Ungvári Péter örülhetett, aki több győzelmének köszönhetően előzte meg az évad végén Nagy Richardot. A körbeveréseknek köszönhetően az egyetlen versenyen diadalmaskodó Lovász Róbert is dobogós lett az év végén.

DSC02727

A T1 kategóriában is nagy küzdelmek jellemezték a szezont. A Trabi kupában végül Szautner Endre örülhetett legjobban az év végén. Másodikként Ürmös Tamás zárta a szezont, aki jó hajrájának köszönhetően előzte meg a pontversenyben Nagy Györgyöt.

bakony2017ápr 255

A T2 mezőnyében az épített Suzukik vitték a prímet most is. A legtöbb pontot Szollár Norbert gyűjtötte az év során. Másodikként Takács Péter zárta a versengést. A harmadik helyen pedig Kovács Vilmos zárta a 2017-es évet.

DSC05325

A T3 kategóriát Meszes András és a Toyota Starlet zárták az élen. Őt a Suzukit terelgető Vaczula Péter és az Opel Corsa pilótája, Molnár Zoltán követte az év végi eredménylistán.

bakony2017ápr 538

A T4 kategóriában Jantó Attila sikerével zárult a szezon. A fekete Punto pilótáját ifj. Kloó László és Audija, továbbá a Ford Focus-os csapattárs, Papp Krisztián követte az év végi értékelésben.

DSC07489

A Proto kategória szoros küzdelmeket hozott, erre jó példa, hogy az első négy helyezett 3 ponton belül fejezte be a pontvadászatot. Végül Balogh Tihamér örülhetett a legjobban megelőzve id. Kloó Lászlót és Schwéger Milánt.

bakony2017jun 563

A Női kategória első alkalommal került kiírásra a bakonyi pontvadászatban. Az év végi pontvadászatot Jantó Dorina  zárta az első helyen. Második helyez zárta a szezont Osváth Zsófia, míg bronzérmes pozícióban pedig Gazdag Judit fejezte be a pontversenyt.

Partner oldalaink

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre