egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : DSZK 2017/5 Autóalkatrész futam- Alexovics kupa Ács- Beszámoló és eredmények

DSZK 2017/5 Autóalkatrész futam- Alexovics kupa Ács- Beszámoló és eredmények

Bandee  2017.08.17. 22:00

Az ácsi szlalomról dióhéjban, megemlítve szokás szerint a kategóriák dobogósait is

Véget ért az ínséges nyári időszak a dunántúli szlalomversenyek tekintetében. Augusztus 13-án, vasárnap folytatódtak a méltán népszerű, és izgalmakban sem szűkölködő DSZK sorozat idei megmérettetései.  Új helyszínként a Komárom-Esztergom megyei Ács várta a „bójakerülgető” pilótákat és persze az autósport kedvelő embereket az idei bajnokság ötödik fordulójában.

_MG_5673

Az Arrabona Rally Club rendezte verseny helyszíne egy volt fatelep volt, ahol nagy, poros betonplacc és izgalmas, Ken Block videós feelingű helyekben bővelkedő nyomvonal várta  a mezőnyt. Összesen több, mint 60 autó vágott neki a száguldásnak, és a felhozatal most is rendkívül széles palettát nyújtott: volt az utcai Suzukitól az épített Trabikon át a brutál erős BMW-k-ig minden, mi szem-szájnak ingere.

dszkacs 558

Én Vicuval Mosonmagyaróvárról vágtam neki az útnak vonattal, honlapunkat még Mázi Feriék képviselték, a „Bakonyi Betyárok” társaságában, akik mint mindig, most is gondoskodtak a jó hangulatról. A napot egy kávéval kezdtük a büfében, majd meglátogattuk a szervízparkban lévő ismerőseinket.

_MG_5423

Az első körben a rajt környékén fotóztam, ahol sok szép fordulást láthattunk a kicsit szűkös pálya ellenére. A nagy, hosszan belátható betonos placcon jócskán sikerült a képeket is termelni. A második körre a hátsó, vasúti sínes derékszög környékét választottuk, majd végül a hátsó négyszöges részt választottuk a fináléra. Szerencsére nem lőttünk nagyon mellé, mert bár kaptunk pár kavicsot ajándékba- fotós élet átka-, de sikerült rögzíteni sok látványos eseményt.

dszkacs 999

A nap végén jó szájízzel hagytuk magunk mögött a Komárom melletti községet és a fatelepet, bízzunk benne, hogy még sok izgalmas versenyt láthatunk itt a későbbiekben is. Legközelebb szeptember 24-én várnak mindenkit a rendezők egy hasonló megmérettetésre! A futamon készült fotóink megtekinthetőek  >>ITT<<.

Most pedig tekintsük át a kategóriák dobogósait.

Az abszolút értékelésben Ungvári Péter és a piros BMW vihették haza a győzelemért járó serleget. A pápai pilóta mögött Szollár Norbert Suzukija érte el a második legjobb időeredményt, harmadik pedig id. Kloó László lett a Formula autó volánja mögött.

_MG_5384

Az A1 kategória erősségét mutatja, hogy az első két helyezett az abszolút értékelés 4. és 5. helyén végzett. A végső sikernek a hazai szlalomsport egyik legendás alakja, Pathy László és híres Trabija örülhetett. Második lett Lennert József a Suzuki kormányánál, a harmadik pozícióban pedig Ürmös Tamás zárta az ácsi versenyt.

dszkacs 681

Az A2-ben a Suzukik töltötték fel a pódiumot. A legfelső fokra Szollár Norbert állhatott fel. Második helyen fejezte be a száguldást Leitner Tamás, bronzérmes helyen pedig Veingartner Szabolcs ért célba.

_MG_5540

Az A3 mezőnyében Jantó Attila és Fiat Puntoja voltak a leggyorsabbak. A második helyezett Vaczula Péter lett Suzukija volánjánál, míg a harmadikként Parragi Gábor fejezte be a futamot, szintén a japán márka képviseletében.

dszkacs 183

A H1 kategóriában Bóka Dávid és piros 2107-es Ladája értek körbe leggyorsabban a gyártelepen. Őket követte márkatársa, Osváth Balázs szintén egy orosz hátulkaparóst terelgetve. Harmadik helyezett lett hátsókerekes Suzukijával Osváth Bence.

_MG_5260

A H2-ben Ungvári Péter vihette haza a kategóriagyőzelemért járó serleget. Az abszolút legjobb köridő tulajdonosa mögött Tóth Tamás BMW-je ért célba a második, Décsei Krisztián pedig a harmadik helyen szintén egy jó bajort terelgetve.

dszkacs 390

A Juniorok között ifj. Jantó Attila növelte egy újabb serleggel családja gyűjteményét. Második helyen fejezte be a versenyt Krebsz Patrik egy Seat Cordoba fedélzetén. Harmadik helyezett lett a Ladával induló Farkas Bálint.

_MG_5631

A Női kategóriában Gazdag Judit sikerét hozta az ácsi futam. A Toyota Starletes pilóta mögött Jantó Dorina fejezte be másodikként a versenyt. A dobogó legalsó fokára végül A Suzukis Osváth Zsófia állhatott fel.

dszkacs 506

Az N1 kategóriában csupán ketten vették fel a versenykesztyűt. A győzelemnek Molnár Attila örülhetett hófehér Swiftjével, megelőzve márkatársát, Mulicz Lászlót.

_MG_5759

Az N2 kategóriában Németh Imre Suzukija érte el a legjobb köridőt. A második helyen fejezte be a futamot Szakonyi Gábor, mindössze 2 tizedmásodperccel lemaradva. A harmadikként Ihász-Kovács Tamás zárta a versenyt, szintén a japán márkát terelgetve.

dszkacs 356

Az N3 mezőnyében Dombi Péter és a VW Golf TDi vihették haza a győzelemért járó kupát. Őt követte az értékelésben a Mazdával induló Horváth Tamás és  Citroen Xsara kormányánál induló Ábrhám Szilárd.

dszkacs 366

A Proto kategóriában id. Kloó nyerte a napot. Második lett Balogh Tihamér és a Suzuki Ninja, harmadik pedig ifj. Kloó László az Audi Quattroval.