Hírek
Hírek : Barcelona-Recreativo Huelva 3-0

Barcelona-Recreativo Huelva 3-0

Eurobarca  2007.11.25. 11:34

Rendkívül rosszul kezdett, ám végül mégis jó szájízzel fejezhette be a Recreativo elleni bajnokiját a Barcelona. A végeredmény 3-0, lehetett volna akár még nagyobb különbség is, ám mégis van ok az aggodalomra. Egy órán keresztül a csapatjáték csődjét mutatta a katalán együttes, és ha nincs Milito fejesgólja, ki tudja, hogy alakul a maradék harminc perc. Milito azonban megtörte a jeget és a rossz szögletstatisztikát, így a meccs új fordulatot vett, s végül gálával ért véget.

A hazai kezdőcsapatban nem akadt igazi meglepetés, mivel csak annyi történt, hogy a keretből kikerült Ronaldinho helyét átvette Gudjohnsen. Az izlandi a középpályán játszott Xavi mellett, Andrés Iniesta pedig előrelépett a baloldali támadó pozícióba, ahol már többször nyújtott figyelemre méltó teljesítményt.

A mérkőzés első félidejében finoman szólva is kényelmesen futballozott a Barcelona, s egy-két ígéretes megindulástól eltekintve veszélytelenül játszott a hazai együttes. Még az első percek során sem volt lendület a katalánok játékában, s a továbbiakban is kizárólag egyéni megoldások után sikerült helyzeteket kialakítani. A Barcelonánál sokat volt játékban Xavi, aki számos labdát elosztott, ám dinamika csak akkor volt a támadásokban, ha megindult Leo Messi vagy Andrés Iniesta. Különösen előbbi villogott az első negyvenöt percben, számos kényszerítőt indított és fejezett be, s immár magára vállalta a szabadrúgások elvégzését is a jobb oldalról.

Igazán nagy ziccerből ezzel együtt nem volt sok, a 18. percben Xavi közeli lövését blokkolta egy védő, míg a 32. percben Milito fél pályát átívelő indításával került újfent nagy gólhelyzetbe a katalán. Ám ekkor is lassan döntött, így a helyzet is odalett, s mivel ebből a műfajból nem volt több, félidőre is maradt a 0-0.

A gyenge első játékrész után még rosszabb lehetett volna a leányzó fekvése, ha a 46. percben Sinama Pongolle nem vezeti Valdésbe a labdát mikor a bal szélről került nagy helyzetbe. Az elképzeléstelen játék dacára Rijkaard nem cserélt a szünetben, az 55. percben is csak kényszerűségből tette ezt, mikor az oldalát fájlaló Puyol helyett érkezett Márquez.

Az 54. percben ismét Leo Messi próbálta fölkavarni az állóvizet, fantasztikus cselsorozattal egybekötött betörése után azonban a hosszú sarok mellé gurított. Pár perccel később ismét Messi villant, ekkor azonban kiszolgálóként: Gudjohnsennek adott fantasztikus labdát, ám az izlandi rosszul vette át azt, és ez a helyzet is odalett. A szőke támadó ezt követően el is búcsúzott a társaitól, és Bojannak adta át a helyét.

Az egyre erősödő nyomást aztán kivételesen egy szögletből váltotta gólra a Barcelona, mivel a 64. percben Xavi beívelését Milito fejelte gyönyörű mozdulattal a hosszú sarokba. Ez a gól nyilvánvalóan áttörte némileg a játékosok gátlásait is, így hamar jött a folytatás. Xavi keresztlabdáját Henry kapta a tizenhatos bal oldalán, majd középre passzolt, Bojan pedig egy finom testcsel után okosan lőtt a jobb alsó sarokba. A 17 éves tehetség rendkívül aktívan részt vett a játékban mindvégig, számos szép, érett játékosra valló megmozdulást mutatott be. A borzasztóan futballozó Gudjohnsenhez képest pedig valóban felüdülést jelentett a játéka.

A 80. percben újfent betöréssel próbálkozott Leo Messi, aki ezúttal nem tudta lövésig vezetni a támadást, mivel Martín Cáceres fellökte. A büntetőt a sértett végezte el, s higgadtan gólra is váltotta. Ezt megelőzően és ezt követően is még jó néhány gólhelyzetet, látványos akciót mutatott be a Barcelona, akár növelhette volna az előnyét, ám a 3-0-s végeredmény is tökéletesen megfelelt mindenkinek az első félidő szenvedései után.

Összességében elmondható, hogy a Barcelona mintegy 60 percig rosszul játszott és csak és kizárólag az egyéni klasszis megoldásaiban bízhatott, azonban jókor jött, hogy 10 hónap után ismét sikerült gólt szereznie szögletből. Milito találata után kiválóan, rendkívül látványosan tevékenykedtek a gránátvörös-kékek, így ilyen arányban is megérdemelt a győzelmük. Ezzel együtt valami nincs rendben az együttessel, mely nagy bajban lehetett volna, ha nem szerez gólt pontrúgásból.

FC Barcelona - Recreativo Huelva: 3-0
Barcelona, Camp Nou
66.385 néző
Vezette:
Rubinos Pérez

Barcelona: Valdés, Zambrotta (Oleguer 64'), Puyol (Márquez 54'), Milito, Abidal - Xavi, Touré Yaya, Gudjohnsen (Bojan 59')  - Messi, Henry, Iniesta.

Recreativo: Sorrentino, Pampa Calvo, Iago Bouzón, Martín Cáceres, Poli, Jesús Vázquez, Camuñas (Guerrero 72'), Carlos Martins (Zaheres  58'), Aitor (Rosu 72'), Marquitos, Sinama Pongolle.

Gólok: 1-0, 64': Milito. 2-0, 66': Bojan. 3-0, 81': Messi, (büntetőből).
Sárga lapok: Zambrotta (12'), Martins (19'), Cáceres (42'), Iago Bouzón (56'), Touré Yaya (78'), Javi Guerrero (78').

A mérkőzés legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Lionel Messi

A találkozó egészét tekintve is, de az utolsó félórás időszakot figyelembe véve is az argentin volt a mérkőzés legjobbja, majd minden akcióban részt vett, vagy társakkal, vagy azok nélkül.