Hírek
Hírek : CD Alcoyano-Fc Barcelona 0-3

CD Alcoyano-Fc Barcelona 0-3

Eurobarca  2007.11.17. 12:52

Földrengésszerű változás nem állt be a Barcelona játékában a hétvégéhez képest, mikor a csapat tulajdonképpen simán kikapott Getafében, ezzel együtt valamelyest jobb hozzáállással vétették észre magukat a gránátvörös-kék futballisták, mint legutóbb. A játékosok persze nem rángatták túl az istrángot a harmadosztályú ellenfelükkel szemben, de a helyzeteiket viszonylag jó arányban értékesítették, s így tét nélkülivé tették a visszavágót a Király Kupában a legjobb 32 között.

Az Alcoyano szurkolói nem mulasztották el a soha vissza nem térő alkalmat, hogy a saját stadionjukból - vagy a közeli dombokról - nézzék meg a Barcát, megtöltötték a Collaót és környékét, még akkor is, ha borítékolható volt: igazi gálára nem számíthatnak. Frank Rijkaard mindenesetre adott rangot a meccsnek, s alapvetően erős csapattal állt ki az Alcoyanóval szemben, B kerethez tartozó játékos legalábbis nem volt a kezdőben, és a padon is csak egy, nevezetesen Crosas. Lehetőséghez jutott viszont Oleguer, Syvinho és Gudjohnsen, akik igen ritkán jutnak kezdő pozícióhoz a bajnokikon, továbbá említésre érdemes, hogy a támadósorban Henry mellett Giovani és Iniesta kezdett, míg Gudjohnsen a középpályán tevékenykedett.

Az első igazán nagy Barca helyzetre igen sokáig, a 25. percig kellett várni, mikor Gudjohnsen, passzát Xavi pördítette tovább a baloldalon kiugró Henrynak, a francia pedig estében a rövid sarokba lőtt. Szép támadás, szép gól, 0-1! Az Alcoyanónak az első játékrészben még voltak lehetőségei a gólszerzésre, igaz, a Barcelona is nyugodtan találhatott volna még egy-két gólt. Volt lehetősége Márqueznek, Sylvinhónak, és a félidő végén a mezőny tán legjobbjának Gudjohnsennek is.

A második negyvenöt percben visszaesett a mérkőzés ritmusa, a Barca uralta, s kezében tartotta a meccset, túl nagy kockázatot pedig nem vállalt a vezetése birtokában. A szünetben beállt Bojan is, aki már a 47. percben majdnem beköszönt, a keresztlécet találta el, később egy másik nagy helyzetet is elhibázott, de azért így sem fejezte be gól nélkül a meccset. A második játékrészben, csakúgy, mint az elsőben, Xavi és Gudjohnsen játéka volt a leginkább meggyőző, s ez utóbbi még gólt is szerzett a későbbiekben. A játékrész negatívuma Giovani sérülése volt, akit Carrión rúgott bokán nagyon durván, a mexikóit hordágyon vitték le a pályáról és le is kellett cserélni, helyére Crosas állt. Az első vizsgálatok után az orvosok szerencsére kizárták egy súlyosabb sérülés lehetőségét. A meccs utolsó negyedórájában már nem sok esemény történt, ellenben az utolsó percek megélénkültek. A 89. percben csak a játékvezető tudja, hogy miért, de büntetőhöz jutott a Barcelona, melyet Gudjohnsen a hálóba lőtt. A ráadás perceiben pedig Xavi jobb oldali beadását tessékelte a hálóba Bojan Krkics.

A vége 3-0, mely tulajdonképpen a Barcelona továbbjutását jelenti, s ez a helyzet jelentősen megkönnyíti Frank Rijkaard dolgát a visszavágó előtt.

CD Alcoyano - FC Barcelona: 0-3 (0-1)