Beszámolók
Beszámolók : Csúcsteljesítmény

Csúcsteljesítmény

Németh Balázs (- Varga Ádám)  2008.10.26. 16:15

Csúnyán elkapta a felsőpáhoki daráló az emberhátrányban játszó Rezi egyettesét a naptári év utolsó fordulójában. Tóth Ferenc "mesterhatost" rúgott a 12-0-ra megynyert mérkőzésen. Kár, hogy nem most kezdődik az idény!

Rezi – Felsőpáhok 0-12 (0-3)

11. forduló, Rezi, X. 26. 11:00, 30 néző, jv.: Mórocz Tibor (Borbély András, Szabó Zsolt)

Felsőpáhok: Erdélyi Zoltán – Tombor Nándor, Dörnyei József, Mészáros Norbert – Tóth János – Strom Károly, Németh Gábor, ifj.Pintér Zsolt, Hegyi Tamás – Porel Ferenc, Tóth Ferenc

Cserék: Németh helyett dr. Bognár András az 58. percben

Gólszerzők: Tóth Ferenc a 6., 9., 29., 48., 50., és az 56. percben, ifj. Pintér az 52. percben, Mészáros (büntetőből) a 60. percben, Porel a 80. és a 89. percben,  Bognár a 81. és a 88. percben

Sárgalap: Tóth János 40. perc (lökés)

Kiállítva: -

Az eredmény alakulása: 0-1 (6. p.), 0-2 (9. p.), 0-3 (29. p), 0-4 (48. p.), 0-5 (50. p.), 0-6 (52. p), 0-7 (56. p.), 0-8 (60. p.), 0-9 (80. p.), 0-10 (81. p), 0-11 (88. p.), 0-12 (89. p.)

Végre egy meccs, amelyen egyértelműen esélyesként léphetett pályára Felsőpáhok. Persze, ez nem biztos, hogy jó előjel, hiszen csapatunk általában nem az ilyen mérkőzéseken szokott nyerni, ráadásul az eltiltott Sárvári és Antal mellé a hiányzókhoz csatlakozott a három sárga lapos Veres és a sérült Molnár is. Apropó Veres! Csabának a múlt héten gyermeke született, így ezúton is szeretnénk szívből gratulálni, a picinek pedig jó egészséget kívánunk!

Rezi kilenc emberrel kezdett, de öt perc után érkezett még egy játékos (aki nyáron Páhokon kiegyenlített) így tíz emberrel folytatták a játékot.  Az első kapura rúgás is a hazai csapat nevéhez fűződik, az 5. percben Erdélyi védett könnyedén. Egy perccel később az első felsőpáhoki lövésből rögtön meg is szerezték a vezetést a vendégek, Tóth Feri lőtt nagy gólt. Ezzel beindult a henger, hiszen két perccel később Porel majd Strom lőtt kapura, majd a 9. percben a lesre játszó védők mellett három páhoki játékos tört kapura, Tóth Ferenc pedig passz helyett a kapust kicselezve lőtt a kapuba, ezzel máris 0-2 volt az állás. Egy percre sem lassítottak a vendégek: Pintér lőtt mellé majd fölé, Németh lövését védte a kapus, majd Tóth szerezhetett volna hamarosan újabb két gólt. Eközben a hazaiak egy védők által blokkolt lövésig jutottak. A 25. percben Strom lőtt fölé, majd még ebben a percben Tóth Ferit rántotta le a rezi védő, és mivel utolsó ember volt, egyből piros lapot kapott. A hazai csapat így kilenc emberre fogyatkozott. A 29. percben egy „ukrán” akció végén Strom beadását ismét Tóth Ferenc váltotta gólra. 35. percben Dörnyei szabadrúgását védte üggyel-bajjal a rezi kapus, majd a félidő végén Porel veszélyeztetett még két alkalommal. Az eredmény ebben a játékrészben már nem változott, így 3-0-s vendég-vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben gyorsan beindult a gólgyártás: a 48. percben Tóth Feri berúgta maga és csapata negyedik gólját, majd két perc múlva Pintér adta ki a labdád jobbra Porelnek, ő szépen gurított középre Tóth Ferinek, aki ezúttal sem hibázott. 0-5 és MESTERÖTÖS!!! Az 52. percben pedig máris 0-6 volt az állás, miután Pintér is betalált az ellenfél kapujába. Az 54. perctől egy-két percig Rezi hét emberrel játszott, mivel két játékosuk is a pálya szélén ápoltatta magát. Az 56. percben Németh adott ragyogó labdát Tóth Ferinek, aki „meglepő módon” ismét bevágta a kapuba a játékszert. Macska-egér játék zajlott a pályán, a vendégek kis túlzással csak akkor nem rúgtak gólt, amikor nem akartak. Eközben a hazaiak az 59. percben egy gyenge próbálkozásig jutottak. Ráadásul szegény embert még az ág is húzza: a 60. percben Tóth Feri fektette el a rezi kapust, aki felvágta őt, így tizenegyeshez jutott Felsőpáhok. A büntetőből Mészáros lőtte a csapat nyolcadik gólját.

A 64. percen a Németh helyére beálló Bognár cselezgetett szépen a kapu felé, de lövésig már nem jutott, mert felszabadítottak a védők. Egy perccel később Tóth Ferencnek ezúttal nem sikerült gólt szereznie, mivel kapu mellé lőtt. A 73. percben Hegyi lőtt szépen kapura, majd két perccel később Bognár kapu mellé. A 76. percben egy rezi szabadrúgás kerülte el a felsőpáhoki kaput, majd Porel lövése ismét elkerülte a kaput. A 80. percben azonban már nem hibázott, Pintér remek beadását kapásból lőtte a hálóba. 81. percben Tóth Feri ezúttal előkészített, a tizedik gólt Bognár lőtte. A 87. percben Bognár passza után Porel lőtt mellé, majd a következő percben Porel visszaadta az előző passzt Bognárnak, aki azt be is lőtte. 0-11. Egy perccel a vége előtt Porel állította a be góljával a 0-12-es végeredményt.

Csapatunk tehát az őszi utolsó mérkőzésen kiütéses győzelmet aratott a végig emberhátrányban játszó reziek ellen. Persze lehet mondani, hogy tíz (majd rövidesen saját hibájukból klilenc) ember ellen könnyű, de ne feledjük, hogy a mieink szintén kilenc emberrel néhány hete majdnem döntetlent játszottak Dióskál ellen.

Amolyan évzáróként a mérkőzés után a Páhok Presszó vendégül látta a csapatot, ahol a játékosok babgulyás mellett vonhatták le a mérkőzés és az őszi idény tanulságait. Most hosszú téli szünet következik, folytatás március 29-én Nemesbük ellen. A honlapon persze addig sem áll meg a futballélet, első körben hamarosan féléves statisztikákkal jelentkezünk.