Beszámolók
Beszámolók : Reális döntetlen ajándék büntetővel

Reális döntetlen ajándék büntetővel

Varga Ádám  2008.10.19. 19:34

Ellentmondásos a cím, pedig igaz. A helyzetek alapján reális a döntetlen, hiszen a hazaiak kapufákat rúgtak, a vendégek pedig száz százalékos ziccereket hagytak ki, viszont bírói segítség nélkül csak Felsőpáhok tudott a kapuba találni.

Felsőpáhok – Zalakoppány 1-1 (0-0)

10. forduló, Felsőpáhok, X. 19. 11:00, 30 néző, jv.: Kovács Béla (Juhász István, Németh Béla)

Felsőpáhok: Erdélyi Zoltán – Id. Pintér Zsolt, Molnár Zsolt, Mészáros Norbert – Tóth János – Németh Gábor, Antal Adrián, Veres Csaba, Hegyi Tamás – Tóth Ferenc, Porel Ferenc

Cserék: Hegyi T. helyett ifj. Pintér Zsolt a 62. percben, Molnár helyett Tombor Nándor a 69. percben, Németh helyett dr. Bognár András a 73. percben

Gólszerzők: Porel 78. perc

Sárgalap: Molnár 60. perc, Veres 77. perc (illetve Prajczer 40. perc, Kolompár 77. perc)

Kiállítva: Antal 41. perc – leköpte Prajczert (illetve Prajczer 41. perc – megütötte Antalt)

Az eredmény alakulása: 0-1 (73. p.), 1-1 (78. p.)

7-0-ra kapott ki Felsőpáhok Zalakoppány ellen augusztusban, a bajnokság első fordulójában. Így volt miért visszavágni csapatunknak a vasárnapi mérkőzésen. Sárvári eltiltás miatt még egy jó ideig nem játszhat, viszont büntetése letöltése után visszatérhetett Mészáros és Tóth Ferenc.

Felsőpáhoki helyzettel kezdődött a meccs, az 5. percben Veres szabadrúgása után alakult ki veszélyes helyzet a vendégek kapuja előtt. Öt perccel később Tóth Feri passzolt remek ütemben a szélre Hegyinek, aki lendületből remekül lőtt, de a kapus szögletre ütötte a labdát. A 14. percben aztán volt már lehetőségük a koppányiaknak is, de egy nagy kavarodás után öt méterről sem tudtak a kapuba találni. Felsőpáhoki mezőnyfölénnyel csordogált a mérkőzés, de viszonylag kevés helyzetet sikerült kialakítani. A 24. percben egy szöglet után kipattanó labdát Veres lőtt kapásból kapu mellé, majd két perccel később egy szép támadás végén Hegyi lőtt laposan erőtlenül kapura. A félidő második felében először egy-egy szabadrúgással veszélyeztetett mindkét együttes, majd a 38. percben egy bedobás után a zalakoppányi játékos remekül lefordult, nem túl erősen elrúgta a labdát a már tehetetlen Erdélyi mellett, de a kapufa megmentette a hazaiakat.

Sajnos a félidő vége nem a játékról szólt, a 40. percben Verest Prajczer utolsó emberként csúnyán felvágta a tizenhatos sarkánál, ám érthetetlen módon egy sárga lappal megúszta. Amíg a játékvezető a nézők nyugtatásával volt elfoglalva, addig Antal és Prajczer összevitatkoztak, Alin leköpte ellenfelét, aki pedig megütötte őt. Villant a piros mindkét játékosnak. Az ítéletek jogosságához elvileg semmi kétség nem fér, az egyetlen gond az volt, hogy a játékvezetők egyáltalán nem látták az esetet, így a játékosok elmondás alapján kaptak piros lapot, ami elég érdekes. Nagy nehezen újraindult a játék, a felbőszült Veres pedig a megítélt szabdrúgásból szétforgácsolta a felső kapufát.

A második játékrészben átvette a kezdeményezést a vendég együttes, először szabadrúgásból lőttek éppen kapu fölé, majd az 55. percben ajtó-ablak helyzetet sikerült elpuskázniuk: ketten mehettek ziccerben Erdélyivel szemben, mégis elszórakozták a lehetőséget. Magához térni látszott kicsit Felsőpáhok, először egy kipattanó szabadrúgás után Tóth Ferenc lőtt fordulásból fölé, majd Veres lőtt kapu mellé. Azonban a 60. percben újabb hatalmas lehetőséghez jutottak a vendégek: id. Pintér –aki a mezőny legjobbja volt- ezúttal szabálytalanul sem tudta megállítani ellenfelét, a száz százalékos ziccer mégis kimaradt. Aztán a 71. percben az ifjabbik Pintér villant, kapásból a kapufát találta telibe.

Nem is játékvezető lett volna a játékvezető, ha nem nyúlt volna bele az amúgy is izgalmas mérkőzésbe: a 73. percben egy ajándék büntetőt ítélt a vendégek javára. Mondanám, hogy mire, de hát nem lehet tudni. Még a koppányiak is elismerték, hogy teljesen alaptalan volt az ítélet. Az egész meccsen magabiztosan védő Erdélyi hiába mozdult jó helyre, és ütötte ki a labdát, a kipattanót a vendégek a hálóba rúgták. Ezzel 1-0-ra vezetett Zalakoppány. Három perccel a gól után viszont a másik oldalon néma maradt a síp egy büntetőgyanús helyzetben, azonban enélkül is sikerült egyenlíteni a 78. percben. Szabadrúgáshoz jutott Felsőpáhok, amihez Veres állt oda. Kérte a kilenc métert, a bíró viszont a füle botját sem mozdította. Csaba így igyekezett maga rendet tenni, amiért ellenfelével együtt sárga lapot kapott (a kérdés, hogy miért nem előzte meg a lapokat a játékvezető azzal, hogy esetleg méltóztat végezni a dolgát...). Már az első félidőben is bebizonyosodott, hogy Verest nem jó felhúzni, és ezúttal is remekül végezte el a szabadrúgást, amit a kapus kiütött, viszont a remekül érkező Porel a kapuba kotort, ezzel 1-1-re módosítva az állást.

A meccs hátralevő részében inkább a hazaiaknak voltak lehetőségeik: a 81. percben Veres távolról fordulásból lőtt fölé, a 83. percben Porel elől sikerült az utolsó pillanatban tisztázni, a 85. percben pedig Bognár kezelte le a labdát a szélen, majd csavarta azt látványos lövéssel épp a rövid felső sarok mellé.

Sajnos a győzelem ezúttal is elmaradt, és elvileg igazságoznak is lenne mondható a döntetlen, hiszen a vendégek száz százalékos ziccereket hibáztak, míg a hazaiak több helyzet mellett a kapufát is többször eltalálták. A gond ezzel csak az, hogy amíg Felsőpáhok magától is betalált egyszer a kapuba, addig mindez Zalakoppánynak csak bírói segítséggel sikerült.

Az utolsó őszi fordulóban csapatunk vasárnap Rezibe látogat.