Kezdésként hidegzuhany

Varga Ádám  2008.08.18. 21:42

Felsőpáhok 7-0-ra kikapott Zalakoppánytól a bajnokság első fordulójában.

Zalakoppány – Felsőpáhok 7-0 (4-0)

1. forduló, Zalakoppány, VIII. 17. 17:00, 100 néző, jv.: Svélecz Miklós (Mihalecz László, Kele István)

Felsőpáhok: Erdélyi Zoltán – Tombor Nándor, Dörnyei József, Id. Pintér Zsolt - Hegyi József - Antal Adrián, Németh Gábor, Porel Ferenc, Mészáros Norbert – Hegyi Tamás, Ifj. Pintér Zsolt

Cserék: Tombor helyett Kulcsár László a 20. percben, Mészáros helyett Sárvári János a 46. percben, Antal helyett Bovala a 60. percben

Gólszerzők: -

Sárgalap: -

Kiállítva: Sárvári 56. perc

Az eredmény alakulása: 1-0 (8. p.), 2-0 (9. p.), 3-0 (13. p.), 4-0 (17. p.), 5-0 (49. p.), 6-0 (68. p.), 7-0 (77. p.)

A bajnokság 1. fordulójáról az „ukránok” hiányoztak, míg Sárvári és Kulcsár elkéstek, ami már eleve kissé felforgatta a kezdőcsapatot, főleg a védelmet és a csatársort. A második percben Felsőpáhok veszélyeztetett Hegyi Józsi távoli szabadrúgásából, de jóformán ez volt a vendégek első és utolsó lehetősége is a félidőben. A 8. percben Mészáros elvesztette a labdát a szélen, Pintér becsúszva sem tudott szerelni, a beadott labdát Tombor nem tudta kivágni, Erdélyi pedig hiába ütötte ki elsőre a labdát, az ismétlést már nem tudta védeni. Ha ez még nem lett volna elég, egy perc múlva máris 2-0 volt az állás, a két gyors gól miatt pedig csapatunk jóformán össze is omlott. A 13. percben 3-0, négy perc múlva pedig már 4-0 volt az eredmény, amivel a meccs el is dőlt. Hidegzuhany volt ez a javából, ami után hiába rendezte sorait csapatunk, már lehetetlen volt felállni. Erdélyi védte amit lehetett, Dörnyei nélkül pedig akár húsz góllal is kikaphattunk volna, ők azonban kevesek voltak a tisztes helytálláshoz. A szinte mindig megbízható Pintéren látszott a többhetes kihagyás, ráadásul a meccs első húsz percében kénytelen volt a hátvédsor bal oldalán játszani. A fiatal Tombor ezúttal nem találta a helyét a pályán, míg a védelem előtt játszó Hegyi Józsefnek is idegen volt új posztja. Sajnos az egész meccsre igaz, hogy Dörnyei bár jól védekezett, utolsó emberként ezúttal nem irányította jól a társakat, játékosaink sokszor ugyanazt az embert fogták, míg mások teljesen üresen maradtak.

A huszadik percben Tombor helyére Kulcsár állt, aki egyből helyet is cserélt Pintérrel, ugyanígy Mészáros Hegyi Józsival. A védekezés ezzel kissé stabilabb lett (Norbi elég jól mozgott a védelem előtt), de az is igaz, hogy a hazaiak is alaposan visszavettek az iramból. A középpályán Antal elég visszafogott futóteljesítményt nyújtott (inkább álldogált), de Németh és Porel sem mutatott sokat. A csatársorban viszont ki kell emelni az ifjabbik Pintért, aki talán kezdi megtalálni elöl is a helyét, jó megmozdulásaival többször megkavarta a védelmet, de a kapura sem ő, sem Hegyi Tomi nem volt veszélyes. Némi veszélyt egyedül a másik Hegyi jelentett, a 20. percben egy távoli szabadrúgása csattant a kapufán, míg a 36. percben ő alakított ki jó helyzetet, de ahelyett, hogy passzolt volna, alaposan kapu fölé lőtt.

A második játékrész is „remekül” indult, a 48. percben máris Kulcsárnak kellett a gólvonalról kirúgnia a labdát, majd a következő percben Dörnyei lökte fel ellenfelét a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyes után pedig máris 5-0 volt az eredmény. Újabb két perc múlva egy szöglet után Alin veszélyeztetett egy csúsztatással, de gólt szerezni nem sikerült. A kisebb sérüléssel bajlódó Mészáros helyett beálló Sárváritól lehetett volna várni a gólt, ő azonban 10 perc után kiállítatta magát: egy ártalmatlan helyről elvégzett hazai szabadrúgásnál nem volt hajlandó a bíró felszólítására kilenc méterre állni, arra hivatkozva, hogy az ellenfél nem kérte. A játékvezető viszont ezt megelégelte, és felmutatta neki a piros lapot. A kiállítás után feltűnő volt, hogy megélénkült csapatunk játéka, a bal szélre visszahúzódó Hegyi Tomi is jobban játszott, mint ahogy a többi középpályás is. De a 68. percben egy lerohanás után mégis Zalakoppány szerzett újabb gólt, majd tíz perc múlva már 7-0 volt az állás, miközben tőlünk csak Hegyi Józsi és Németh Gábor veszélyeztetett egy-egy szabadrúgásból. Bár öt perccel a vége előtt még egy tetszetős akció után a csereként beálló Bovala szerezhetett volna gólt, ő azonban nagyon gyengén lőtt, így maradt a 7-0-s eredmény.

Bár ez a meccs borzalmas volt, és nem is nagyon lehet mit pozitívumként felhozni, de igaz, hogy csapatunk jellemzően máskor sem szokta jól kezdeni a szezont. Most a várhatóan egyik legerősebb ellenfelünktől kaptunk egy nagy pofont, amiből, ha sikerül összerázni az együttest, még jól is kijöhet Felsőpáhok. Folytatás szerdán délután ötkor hazai pályán a Magyar Kupában a két osztállyal feljebb játszó Gyenesdiás ellen, a bajnokságban pedig vasárnap Rezi ellen javíthat csapatunk.