Beszámolók
Beszámolók : Készül a csapat

Készül a csapat

Varga Ádám  2008.08.07. 14:36

Az utóbbi két hétvégén két edzőmeccsel készült csapatunk az új idényre. Szigorúan véve a mérleg két vereség, de bíztató, hogy talán a vészharangok időben történő megkongatásának is köszönhetően egyre bővül a játékoskeret, s a megújult csapat lassan kezd összeállni.

Felsőpáhok – Hévíz II. 3-7 (2-2)

2008. 7. 27. 18:00, Felsőpáhok, 30 néző

Felsőpáhok: Erdélyi Zoltán – Strom Károly, Tóth János, Hegyi József, Ifj. Pintér Zsolt – Antal Adrián, Porel Ferenc, Németh Gábor, Bognár András – Sárvári János, Tóth Ferenc

Cserék: Bognár helyett Hegyi Tamás a 46. percben, Antal helyett Mészáros Norbert a 46. percben, Strom helyett Bognár a 77. percben, Németh helyett Antal a 77. percben.

Gólszerzők: öngól 22. perc, Tóth F. 40. perc, Sárvári 67. perc

Sárgalap: -

Kiállítva: -

Az eredmény alakulása: 0-1 (10. p.), 1-1 (22. p.), 1-2 (34. p.), 2-2 (40. p.), 2-3 (56. p.), 3-3 (67. p.), 3-4 (71. p.), 3-5 (79. p.), 3-6 (80. p.), 3-7 (86. p.)

Azt túlzás lenne állítani, hogy nagy létszámban jelentek meg a játékosok a meccsre, de azért már jobb volt a helyzet, mint a két héttel korábbi mérkőzésen. Erre a találkozóra is jutott bemutatkozó, Erdélyi Zoltán ugyanis első alkalommal állt be a felsőpáhoki kapuba. Még érthetően kicsit idegenül mozgott az amúgy is felforgatott védelem mögött, de néhány szép védést már így is bemutatott. Zoli tehát az új kapus, míg eddigi portásunkra, Mészáros Norbira idén mezőnyjátékosként építhetünk.

Sárvári Jani lövésével és új kapusunk védésével kezdődött a találkozó, azonban az egy osztállyal feljebb játszó hévíziek így is már a 9. percben vezetést szereztek egy átemeléssel. A gól után a 15. percben Hegyi Józsi veszélyeztetett szabadrúgásból, majd a 22. percben egy bedobás után egy csúsztatással sikerült egyenlíteni. Porel talán hozzáért a labdához, de a játékszer végülis az ellenfél játékosáról került a kapuba. Bár a folytatásban Sárvári többször is veszélyeztetett, a 37. percben mégis a vendégek szereztek újabb gólt egy kavarodás után. Arról, hogy mégse vesztésre állva menjenek szünetre a hazaiak, arról Tóth Feri gondoskodott, aki egy tiszta helyzetben lőtt laposan a kapuba.

A második játékrész hévízi fölénnyel kezdődött, az első 10 percben 4-5 nagy helyzetet is kialakítottak, de vagy mellé rúgtak, vagy Zoli védett. A nyomásnak azonban így is meg lett az eredménye, ugyanis az 56. percben a vendégek egy szöglet után fejeltek a páhoki kapuba. Nem adták azonban fel a hazaiak, két perc múlva Tóth Feri lepte meg az ellenfelet azzal, hogy beadás helyett váratlanul a kapura lőtte a labdát, ami azonban a kapufán csattant. Sárvári keményen magharcolt elöl minden labdáért, aminek a 67. percben meg is lett az eredménye: labdát szerzett az ellenfél térfelén, amivel egészen helyzetig robogott, végül magabiztosan a hálóba lőtt. Ezzel ismét döntetlen volt az állás (3-3), de itt véget is ért a páhoki vitézkedés. Sajnos az idő előrehaladtával egyre jobban érződött a hévíziek játékbeli és főleg erőnléti fölénye, az utolsó húsz percben négy gólt is szereztek (egyet büntetőből), és hiába veszélyeztetett még Tóth Feri az utolsó percekben, a 3-7-es eredményen már nem tudott kozmetikázni.

Bár a vereség súlyos, de bíztató, hogy foghíjas és formálódó együttesünk 70 percig tartotta a lépést az egy osztállyal feljebb játszó hévíziekkel.

Felsőpáhok – Zalacsány 3-4 (1-2)

2008. 8. 3. 17:00, Felsőpáhok, 40 néző, vezette: Veres Csaba

Felsőpáhok 1. félidő: Erdélyi Zoltán – Tombor Nándor, Dörnyei József, Molnár Zsolt, Kulcsár László – Antal Adrián, Hegyi József, Sinthavong Bovala, Bognár András – Sárvári János, Ifj. Pintér Zsolt

Cserék: Molnár helyett Tóth János a 17. percben, Bognár helyett Hegyi Tamás a 20. percben, Hegyi J. helyett Strom Károly a 25. percben, Bovala helyett Mészáros Norbert a 29. percben, Tombor helyett Pintér András a 32. percben

Felsőpáhok 2. félidő: Erdélyi Zoltán – Tombor Nándor, Dörnyei József, Molnár Zsolt, Kulcsár László – Antal Adrián, Strom Károly, Tóth János, Mészáros Norbert, Bognár András – Sárvári János

Cserék: Antal helyett Bovala a 60. percben, Mészáros helyett Hegyi J. a 61. percben, Strom helyett ifj. Pintér Zs. a 63. percben, Bognár helyett Hegyi T. a 65. percben, Molnár helyett Antal a 69. percben, Tombor helyett Pintér A. a 75. percben, Antal helyett Molnár a 82. percben, Hegyi J. helyett Mészáros a 85. percben

Gólszerzők: Sárvári 10. perc, Antal 52. perc, Sárvári 55. perc

Sárgalap: -

Az eredmény alakulása: 1-0 (10. p.), 1-1 (12. p.), 1-2 (42. p.), 2-2 (52. p.), 3-2 (55. p.), 3-3 (69. p.), 3-4 (89. p.)

A változások hetének is lehetne nevezni a két meccs között eltelt időszakot. Ami talán a legfontosabb, hogy új edzője van a csapatnak Iberhalt Sándor személyében, aki ezen a poszton az eddigi játékos-edző Sárvárit váltotta. A vasárnapi meccsen visszatért az eddig befejezést fontolgató Dörnyei, többéves kihagyás után újra játszott a védelemben Pintér Bandi (a hétvégén még nem dőlt el, hogy vállalja-e az idényt) és Molnár Zsolt, továbbá most játszotta idei első meccsét Kulcsár és Bovala is. Bíztató, hogy annak ellenére is 16 játékos állt össze a meccsre, hogy a stabil embereknek számító Porel Ferenc, Németh Gábor, Pintér Zsolt és Tóth Ferenc is hiányoztak.

A meccs leginkább az edző és a csapat ismerkedésével telt (na nem mintha egyébként nem ismerné a csapattagokat), Sanyi folyamatosan cserélgette a játékosokat, különböző posztokon szerepeltetve őket, különböző formációkban. Természetesen ez rányomta a bélyegét a játékra is, de hát valamit valamiért.

A meccs eleje egy komolynak tűnő zalacsányi sérülésen kívül eseménytelenül telt, mondhatnánk így, hogy a 10. percben Sárvári szinte a semmiből szerzett vezetést. A gól meg is élénkítette a meccset, két perc múlva ugyanis egy kavarodás után már egyenlítettek is a vendégek. Nem ez volt sajnos az utolsó hiba a védelemben, de emiatt a hosszú kihagyás után visszatérő védők nem igen hibáztathatók. A 23. percben például egy hatalmas kavarodás után a csányiak az üres kapura rúghattak, Dörnyei azonban a gólvonalról mentett. Dörnyei ezután is főszerepet játszott, a 28. percben távolról eresztett meg egy jó szabadrúgást. A 36. percben hiába végzett el Sárvári remekül egy bedobást, mivel Mészáros Norbi nem ért hozzá, így hiába került a kapuba a labda, nem volt érvényes a gól. Norbi egyébként a középpálya közepének bal oldalán játszott, remek teljesítményt nyújtott, jól küzdött egész meccsen, egyértelműen a mérkőzés egyik legjobbja volt. A félidő vége előtt három perccel kapusunk sajnos a labda alá futott, a vendégek pedig vezetést szereztek. A szünet előtt még Pintér Zsolti eresztett meg egy jó lövést egy tetszetős rövid passzos játék után, de nem sikerült a kapuba találnia. Ő egyébként a csatárhiány miatt ezúttal támadóként kapott szerepet, de eléggé halvány volt, a későbbiekben nyilván sokkal hasznosabb lesz továbbra is a pálya bal szélén.

A második félidő zalacsányi helyzettel kezdődött, az 52. percben egy elképesztő hiba után mégis a hazaiak szereztek gólt: a vendégek kapusa hátba lőtte a védőjét, a lepattanó labdát pedig Alin a kapuba fejelte, ezzel kiegyenlítve. Három perccel később már a vezetés is nálunk volt: a most is egész meccsen harcosan játszó Sárvári egy indítás után remekül vette át a védője mellett a labdát, amit a kapura vezetett és végül a portás lába között a hálóba gurított, megszerezve ezzel önmaga második, csapata harmadik gólját. Hiába tűnt stabilnak a páhoki vezetés, a 69. percben a vendégek mégis egyenlítettek. Persze ezzel a meccs még nem ért véget, a kezdés után máris Hegyi Tomi került helyzetbe, bombája éppen csak a kapu fölé szállt.

A második játékrészben egyébként mást sem nagyon hallottunk, mint „Ez az Zoli!” és „Bravó Zoli!”, kapusunk ugyanis igencsak elkapta a fonalat, sorozatban mutatott be nagyobbnál nagyobb védéseket. Hat perccel a vége előtt például az ellenfél csatára ziccerben vezette a játékszert a kapura, portásunk azonban hatalmas bravúrral valahogy kitornászta a labdát. Dörnyei jó lövése után már azt hittük, hogy semmi nem fog változni, ekkor azonban egy perccel a vége előtt a vendégek megszerezték a győztes találatot. Bár Mészáros harcossága az utolsó percben még majdnem gólt eredményezett, de végül sajnos vereséget szenvedtünk.

Bár kikaptunk, a csapat lassan kezd összeállni, a második játékrészben például már a másfél év után újra pályára lépő Molnár is elég jól elkapta a fonalat, és az egész társaság egyre jobb formát mutat a szezon kezdete előtt. Vasárnap Felsőpáhok már éles meccsen szerepel Reziben, ahol csapatunk 17 órakor Magyar Kupa-meccsen fog pályára lépni.