André Linke (tulajdonképpen Carina Linke) 1984-ben született Neumünsterben,Schleswig-Holstein tartományban és ma Hamburgban él. Az általános iskolában fedezte fel,hogy van tehetsége az íráshoz,és már 13 évesen megpróbálkozott az első regényével.
15 évesen kezdettt el dolgozni a debütáló regényén,ami múlt télen jelent meg:"Angriff der Flukes",ami a "Crystal Yorkshire" sorozat első része,egy innovatív regény: egy 14 éves fiataloknak szánt sci-fi,ami érdekesebben próbálja megmagyarázni a fiataloknak a politikai és szociális témákat: felváltva vidám és komoly módon. Ugyanakkor a könyv alapjában véve változatos sajátságot kínál a könyvespolcra: egy okos mesélő,szándékos ellentmondások,jelenetkivágások,izgalmas mellékcselekmények teszik mássá az olvasmányt,mint egy pletyka. Anime&manga jeleneteket követve André Linke-t a munkájánál a japán rajzművészet befolyásolta és a manga illusztációk szövegéből díszítette a művét.
André Linke Lilo Linke vitatott szerző ükunokahúga,és Christian Linke nővére,aki a Nevada Tan énekese és basszusgitárosa.
Az álnév: a férfi művészneveknek nincs mélyértelmük, hanem egy spontán rövid lejáratú zavartság. (???) Néhány elmélet,ahogy például az az állítás,hogy Carina Linke inkább férfi lenne,hogy férfi szerzőként a sci-fi világában több esélye lenne vagy kezdetben anonym akart fellépni,eszerint hamisnak bizonyult.
Hogy miért pont az André nevet választotta,gyorsan meg is magyarázza: Linke szereti a francia neveket,és véletlenül a szülei így nevezték volna el,ha fiú lett volna.
Sikerei:
-a 2007-es lipcsei könyvvásáron könyvbemutató
-tudósítás a sajtóban,pl. a Kieler Nachrichten,SKUNK,YAM!,FREIHAFEN,GIGA-TV és a United Radio
-elismert anime&manga jelenetek,pl. PummelDex,AnimePRO,AnimeY,AnimaniA,AnimagiC,MMC,Nicon
-legutóbb kétszer jelölték a Deutsche Phantastik Preis 2007 díjra: a legjobb németnyelvű regény kategóriában és a legjobb debütáló regény kategóriában
Képek róla:

|