Akadémia
Akadémia : FA Youth Cup: maradt az ezüst

FA Youth Cup: maradt az ezüst

sam  2007.04.29. 20:34

A United U18-as csapata vereséget szenvedett az FA Youth Cup döntőjében, igazán fájó módon, hiszen 11-esek után 4:3-ra kaptak ki a Liverpool csapatától, akik így ismételten hazavihették a trófeát a tavalyi Manchester City ellen elért sikerük után.

24347 fő által segítve az Old Trafford-on, a fiatal Vörösök keményen harcoltak a 120 percnyi játék során, amely 1:0-ás vereséggel végződött.

Ennek ellenére a United játékosai büszkék lehetnek a két mérkőzésen nyújtott teljesítményükre és az egész kupasorozatra egyaránt. A 10. győzelem ebben a rendkívűl elismert sorozatban már túl soknak bizonyult, de nincs oka szégyenkezésre ennek a fiatal csapatnak, akik rengeteget feljlődtek a szezon során.

A Vörösök edzője Paul Mcguinness ugyan azt a csapatot küldte pályára, amely 2:1-es sikert ért el az Anfield-en. A csapatban továbbra sem volt ott Craig Cathcart - aki a kapitányi szerepet szokta betölteni - térdsérülése miatt, amivel igen rövidre zárta szezonját. A United kezdett jobban és a szélső Danny Welbeck illetve Febian Brandy csatár személyében az első félidő két legjobbját tisztelhettük.

Ezek ellenére, az idősebb és fizikálisan is jobb felépítésű Liverpool csapatában rengeteg olyan játékos volt, akik már tavaly is ott voltak a döntőben. Volt idő, amikor a tapasztalatuk megmutatkozott, de a United volt veszélyesebb az első 45 perc utolsó harmadában Fagan, Welbeck, Brandy és Hewson kísérletei nyomán.

A Liverpool-nak 38 perc kellett ahhoz, hogy helyzetbe kerüljenek. A szélsőik Ray Putterill és Jimmy Ryan remek adottságokkal rendelkeznek ahhoz, hogy veszélyes beadásokat lőjjenek a 16-oson belülre. Egy precíz Ryan beadást követően fejelt fölé a csatár Craig Lindfield, a szünetet megelőzően.

A United hasonló módon kezdte meg a második félidőt, mint az elsőt és 5 perc elteltével egy remek lehetőséghez jutottak, hogy megkezdjék a gólgyártást. Drinkwater találta meg Brandy-t a labdával és a United csatára remekül rázta le magáról az emberét (Jay Spearing), így már csak Roberts-en kellett volna túljutni. A lövés azonban túl közel ment a kapushoz, aki jól védett.

A Liverpool egyre inkább belelendült a játékba és a kapufát is megrezegtették Lindfield révén, akinek lövését a Vörösök kapusa Ron-Robert Zieler tolta a lécre. Végül a vendégek a fölényüket gólra váltották. Az 56. perc után Robbie Threlfall - aki egy öngólt szerzett az első találkozón - eresztett meg egy lövést a bal lábával, ami túljutott Zieler-en és az eredmény így 1:0 lett, összesítésben pedig 2:2.

A United-nek nehéz dolga akadt, ahogy Steve Heighway fiai egyre magabiztosabbak lettek. Putterill közel volt a gólszerzéshez 8 perccel a rendes játékidő vége előtt, de mivel egyik csapat sem tudta megszerezni a győztes találatot, a mérkőzést hosszabbítás követte.

Lindfield ismételten kapufáig jutott, amikor lövése már megverte Zieler-t, míg Brandy a másik oldalon a United legnagyobb helyzetét hagyta ki a hosszabbításban, amikor a közelről leadott kapáslövését szépen védte Roberts.

A próbálkozások ellenére semmi sem választotta el a két csapatot, így 11-esekre került sor. Eikrem kihagyta a United első büntetőjét, mielőtt Fagan, Chester és Galbraith mind értékesítették. A liverpooliak azonban mind a négy lehetőséget kihasználták, így Hewson-nak kellett belőnie ahhoz, hogy a United "életben maradjon". Sajnálatos módon a lövése a keresztléc fölött zúgott el és ezzel a győzelem a Liverpool kezében landolt.

A csapatok felállásai:

United: Zieler, Eckersley, Strickland, Chester, C.Evans (Moffat, 99), Welbeck (Eikrem, 88), Drinkwater (Bryan, 72), Hewson (c), Galbraith, Fagan, Brandy.
Cserék: McCormack, Woods (GK).

Liverpool: Roberts, Darby, Spearing (c), Threlfall, Burns, Barnett, Ryan (Woodward, 95), Ajdarevic (Irwin, 82), Putterill, Flynn, Lindfield.
Cserék: Mimms (GK), Highdale, Parsonage.

11-es párbaj: Eikrem 0-0, Putterill 0-1, Fagan 1-1, Lindfield 1-2, Chester 2-2, Flynn 2-3, Galbraith 3-3, Threlfall 3-4, Hewson 3-4.