Hírek
Hírek : PVSK-Füszért - FTC-Aprilia - OB I, 8. forduló

PVSK-Füszért - FTC-Aprilia - OB I, 8. forduló

2007.11.04. 13:06

Szenzációs védekezéssel, szebbnél-szebb gólokkal sikerült legyőzni az FTC gárdáját.

A PVSK történetének 64. OB I-es találkozója, egyben a 7. FTC elleni mérkőzés
PVSK-Füszért - FTC-Aprilia 9:7 (3:1, 1:0, 2:3, 3:3)
Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 200 néző. V: Báthori, Madarasi
PVSK: Kósz - Czigány 2, Bóbis, Ágner 2, Seman 1, Babay 1, Bereczki 3. Csere: Petőváry, Surányi, Kollár, Lukács G., De Blasio. Edző: Ambrus Tamás
FTC: Jászberényi - Kállay 3, Gerritse, Dávid 1, Regős 1, Marnitz 2, Bálint. Csere: Vrezgó, Kaszper, Persely, Boros, Hoppál. Edző: Somossy József
Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 6/1
Ötméteresből: -,. ill. 1/1
Kipontozódott: Bálint (26. p.)
Kiállítva - végleg cserével: Gerritse (4. p.), Kollár (6. p.)

A harmadik otthoni mérkőzésésre készült a PVSK-Füszért csapata a hazai OB I-es bajnokságban. Ezúttal az FTC-Aprilia csapatát fogadtuk, amire a pécsi LEN-Kupa meccsekhez képest bizony jóval kevesebb néző volt kíváncsi.

Pécsi labdaelhozatal után páros kiállítással kezdődött a meccs, mivel Semant azonnal „megtalálta” Bálint. Szerencsére mi jöttünk ki jól a helyzetből, mivel 5 az 5 ellen Ágner lőtt közelről laposan, ami simán bement Jászberényi hóna alatt. (1-0) Ezután mindkét oldalon harmatgyenge támadások következtek, így Ambrus Tamás időt kért, hogy összerántsa a hazai csapatot, de közben Semant újra „megtalálták”, most épp Geritse, viszont ebből nem lett páros kiállítás, mivel holtidőben történt, ellenben Bátori kihívta magához a két delikvenst és végleg cserés kiállítással fenyegette meg őket a következő ilyen esetben. A játék újraindítása után Gerritse újra rámászott Semanra, ami után Geritse-t Bátori azonnal kiküldte végleg cserével, az emberelőnyt pedig Bereczki értékesítette. (2-0) A végleg cserés kiállítás miatt a bírók egy kicsit megsegítették a vendég fradit, mivel zsinórban 3 kiállítást adtak az FTC-nek, ráadásul utóbbinál Kollárt visszaúszás közben végleg cserével küldték ki mindössze annyiért, hogy kinézett az egyik játékvezetőre. Szerencsére a vendégek mindhárom emberelőnyüket kihagyták, ami megbosszulta magát, mivel a pécsiek Babay lévén újabb gólt lőttek, amiben Jászberényi újfent benne volt. (3-0) Az FTC próbált javítani, ami sikerült is, mivel Regős kiharcolt egy büntetőt, amit Kállay értékesített. (3-1) Az 1.negyed végén mi is kaptunk egy fórt, amit Czigány lőtt a kapu fölé.

A 2.negyedben is Babay hozta el a labdát, de a támadás végén Czigány a kapufát találta telibe. Az ellentámadásnál Marnitz lövésést Kósz védte, majd egy gyors lefordulás végén Babay lövését Jászberényi kiütötte. Odaát Kállaynak nem volt szerencséje, miután a lövése a felsőkapufáról csak a gólvonalra pattant, ellenben a másik oldalon a pécsiek egy előnyt igen szépen játszottak meg Ágnerre, aki nem hibázott. (4-1) A fradi játékosai továbbra sem összpontosítottak eléggé, mivel Lukács labdát szerzett, ami után Babaynak sem volt szerencséje, mivel az ő kapufás lövése sem esett be a gólvonal mögé. Később Regős harcolt ki újabb előnyt, amit Hoppál kétszer egymás után Petőváry blokkoló kezébe lőtt. Sajnos ez a negyed nem a szép gólokról szólt, hanem inkább a hibák tömkelegéről. A bírók többször is hibáztak, így például nem ítéltek kiállítást a pécsieknek, amikor az FTC támadóideje lejártakor Dávid Zoltán eldobta a labdát, de nagyot hibáztak akkor is, amikor Marnitz lövését Kósz oldalra ütötte ki, azonban a labda nem ment ki, a játékvezetők mégis szögletet ítéltek, így az FTC 30 mp-ről támadhatott újra. A negyed végén mindkét kapus parádézott, a fradi kapusa még egy pécsi fórban is szenzációsan védett.

A 3.negyedben a pécsiek hozták el a labdát, személy szerint Czigány, de Semannak rossz lett a centerbejátszás. Nem úgy a túloldalon Regősnek, aki centerben emberelőnyt harcolt ki, aminek hatására Somossy időt kér és a megbeszélés után Regős egy igen szép góllal egyenlített. (4-2) A középkezdés után Czigány passzolt megint centerbe, ahol Seman svédcsavarral kapufát lőtt, ami megbosszulta magát, mivel a gyors ellentámadásnál Marnitz nagyon egyedül maradt és tovább faragta a csapata hátrányát. (4-3) Később Bálintot állították ki, mivel nem engedett elvégezni egy szabaddobást, a fórt pedig Czigány lőtte be laposan Jászberényi kezei alatt. (5-3) Odaát Regős három pécsi játékos között sem kapott centerben fórt, viszont ki tudta passzolni az üresen maradt Dávidhoz a labdát, aki megint egy gólra csökkentette a vendégek hátrányát. (5-4) Sokáig mondjuk nem örülhettek, mivel Bereczki hamar lehűtötte őket, ugyanis hatalmas gólt lőtt 7 méterről a felső sarokba. (6-4) Ezután Lukácsot küldték ki a kockába, de a fórban előbb Kaszper lőtt kapufát, majd a kipattanóból Persely is kapufát lőtt. Nem sokkal később, a 23.percben megszületett a mérkőzés első kontrája, ami a nagyváradi meccsek után eléggé meglepő tény volt. A negyed végén Jászberényi hosszú indítása volt pontatlan, majd Babay duda utáni lövésével ért véget a negyed.

A 4.negyedben is Babay hozta el a labdát, de az első támadásunk megint eredménytelen volt, mivel letelt a támadóidőnk, mikor végül beadtuk a labdát Semannak. Odaát Persely lövését védte Kósz, majd Bálint megkapta a harmadik személyi hibáját is, amivel kipontozódott, de közben Ambrus Tomi kikérte a második idejét is, ami után Babay talán kicsit túl korán lőtt fölé. Ezután olyat láttunk, amiért érdemes volt kimenni a meccsre, ugyanis Persely ejtését Kósz igen meszziről szenzációszámba menően visszanyújtózkodva fogta meg. Az ellentámadásnál Surányi fórt nem kapott, csak szabaddobást, amit sajnos 5 méteren belülről lőtt kapura, így újra a fradi támadhatott, de Marnitz lövését Ágner blokkolta, amiből indulhatott a hazai csapat és eredményes is lett belőle, mivel Babay átadásából Czigány gyönyörű csavargólt lőtt. (7-4) Sajnos hamar érkezett rá válasz, bár talán kissé szabálytalanul, mivel Kállay a neki megítélt szabaddobást nem passzolta le, hanem egy apró lóba után lőtte be a pécsi kapuba. (7-5) A következő támadásnál Petőváry lövésébe beleblokkoltak, így fölé ment a lövése, majd Perselyt kergette az őrületbe Kósz, mivel az első lövésést kiütötte, majd a szöglet után olyan jól helyezkedett, hogy Persely csak kapufát tudott lőni, ráadásul talán ennek a hatására visszaúszás közben szabálytalankodott, de Bóbis mellé lőtt a fórban. Ezután Boros lövését Kósz fogta meg és a kidobása utáni gyors ellentámadás végén Seman lőtt messziről csodás gólt. (8-5) A középkezdés után Marnitz lövését Czigány blokkolta, amiből Surányi megúszott, de a közeli lövését Jászberényi védte. Jasu hosszú kidobása után Vrezgó lövését Kósz kiütötte, a szöglet után egy szépen megjátszott figura végén Kállay szépített. (8-6) Szerencsére gyorsan jött a válasz, mivel centerben Seman fordult be emberelőnyt érően és a fórt Bereczki fejezte be góllal. (9-6) Ekkor már csak 21 mp maradt a mérkőzésből, így Somossy is kikérte a második idejét és kitűnően megbeszélte a figurát a játékosaival, ugyanis 6 mp-el a mérkőzés vége előtt Marnitz állította be a végeredményt. (9-7) Kár volt ezért az utolsó gólért, de a csapat hatalmas dicséretet érdemel, mert kitűnően játszva tartotta otthon a rendkívül értékes pontokat.