Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 11. forduló

Férfi OB I., 11. forduló

A pályaválasztói jogát feladó Pécs sem jelentett akadályt Gerendás György és Tóth Kálmán csapatának. Az elején nehezen indult a gólgyártás, jól védekeztek a csapatok, de a harmadik negyedben mutatott eredményes támadójáték megpecsételte a PVSK sorsát. A betegek közül Kis Gábort ugyan nevezték erre a meccsre, de a szerepeltetésére már nem volt szükség. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Pécsi VSK-Füszért 11-5

A pályaválasztói jogát feladó Pécs sem jelentett akadályt Gerendás György és Tóth Kálmán csapatának.

Az elején nehezen indult a gólgyártás, jól védekeztek a csapatok, de a harmadik negyedben mutatott eredményes támadójáték megpecsételte a PVSK sorsát.

A betegek közül Kis Gábort ugyan nevezték erre a meccsre, de a szerepeltetésére már nem volt szükség.

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Pécsi VSK-Füszért 11-5

A mérkőzés előtt gyors névsorolvasást tartottunk a hazaiaknál, ami után meglepve tapasztaltuk, hogy Märcz Tamás mellett Kis Gábor is ott melegített a többiekkel a medencében. – Kicsi még nincs jól, de a biztonság kedvéért beírtuk őt is a jegyzőkönyvbe, bár nem szeretném beküldeni ezen a meccsen. Tamásnak annyiból jobb a helyzete, hogy ő már kilábalt a betegségből, ezért biztos, hogy játszik, de nem annyit, mint rendesen – adott tájékoztatást a maródiakról Gerendás György, a hazaiak trénere.

A másik oldalon Ambrus Tamás együttesében több ismerőst is üdvözölhettünk. A korábban Egerben megfordult Ágner Zoltán, Kollár György és Czigány Károly is sapkát húzott ezen a mérkőzésen.

Az eleje meglehetősen gólszegényre sikeredett. A centereknek bejátszott labdákat rendre elhozták a védők. Az első igazi veszély Jászberényi kapuja előtt adódott, amikor Czigány emberelőnyből a kapufát találta telibe. Válaszként a másik oldalon Babayt állították ki. A labdának nem sok ideje maradt „megszáradni”, mert Gór-Nagy szinte azonnal bevágta azt Gárdonyi kapujába (1-0). A csapatok a folytatásban mindent megpróbáltak, hogy újabb találatokat érjenek el, de a két kapus mindig a helyén volt, akár közelről, akár távolról jött a kísérlet. Érdekes volt hallani, hogy a pécsi kiállítások letelte előtt 5 másodperccel már azt kiabálta Ambrus Tamás, hogy „megvagyunk, megvagyunk”, mire őrült kapkodás lett úrrá az emberelőnyben adogató egrieken. Ennek a „verbális” fegyvernek is köszönhetően nem esett több gól az első negyedben.

A második nyolc perc az eddig sikertelenül próbálkozó Märcz Tamás góljával indult, amire a másik oldalon a Matajsz Márk és Császár György között őrlődő Kollár György egy gyönyörű óhéberrel válaszolt (2-1). Erre a két védő mellett Jászberényi sem számított. A pécsiek, név szerint Bóbis Máté kapu előtti újabb hibáját ötméteressel honorálták a bírók, ezt Gór-Nagy értékesítette. Gárdonyi érezte az oldalt, még hozzá is ért, de védeni nem tudta (3-1). Ebben a negyedben már Petőváry Zsolt is vízbe szállt a vendégeknél, pedig a vállán levő tapasz is jelezte, hogy nincs minden rendjén a pécsiek négyesénél. Ennek ellenére a következő támadásnál, jó hét méterről, kiemelkedve a vízből olyan szép csavart engedett el Jászberényi kapujára, hogy az gólt érdemelt volna. Jasu nem így gondolta, fejjel tornázta ki a löketet a léc alól! Meddő vizicsaták után Matajsz Márkot küldték ki a bírók. A pécsi előny ezúttal tényleg előny volt. Bóbis Máté balról a rövidre helyezte lövését, ami beakadt a kapuba (3-2). A következő egri támadásoknál Nyéki Balázs többször is próbálkozhatott, de Gárdonyi mindannyiszor hárította a próbálkozásokat.

A félidő után a jó egri védekezés hatásosabb támadójátékkal is párosult. Előbb Kiss Csaba, majd Mackeben jó passzát követően Decker Ádám is feliratkozott a góllövőlistára (5-2). Karol Bačot egy perc alatt kétszer is kiállították. Az elsőt még kivédekezték az egriek, de a másodikat már nem – Czigány Károly büntetett (5-3). A negyedből hátralevő három percben három újabb egri találatnak tapsolhattak a nézők. Megint Kiss Csaba, Kollár kiállítása után Hegedüs előnyből, míg Bálint Gergő jó blokk után szépen kivitelezett lövéssel növelte ötre a hazaiak előnyét (8-3).

Az utolsó negyed úgy indult, ahogy az előző befejeződött: egri gólokkal. Nyéki egy labdaszerzés, és az őt szabálytalanul szerelni igyekvő Ridzyk Zoltán kiállítása után kegyetlenül bevágta Gárdonyi feje fölé a labdát a pécsi kapuba (9-3). Az általában előkészítésben jeleskedő Sören Mackeben is vállat még egyet (10-3), vagyis az egri szempontból nehezen induló találkozó kezdett kellemetlen vereséggé válni a pécsieknek. Mi lett volna, ha Gárdonyi nem véd olyan jól? Többek között ennek is köszönhető a baranyaiak negyedik találata. Nyéki lövését fogta a pécsi egyes, aki azonnal indította a megúszó Pataki Gergőt - a ziccer nem maradt ki (10-4). Az Újpest ellen készülő pécsiek – becsületükre legyen mondva – nem adták fel. A Bačo ellen megítélt büntetőt Czigány értékesítette (10-5). Még az utolsó másodpercben sem lankadhat a figyelem – erről az egriek tudnának mesélni - , de most már a pécsiek is, hiszen az egri csapatkapitány, Kiss Csaba egy másodperccel a vége előtt állította be a végeredményt (11-6).

Férfi OB I., 11. forduló, 2007. január 21.
Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. V: Németh A., Bátori Gy.
Az Eger 1261. OB I-es mérkőzése, a 3. Eger-Pécsi VSK találkozó

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Pécsi VSK-Füszért 11-5 (1-0, 2-2, 5-1, 3-2)
Eger: Jászberényi – Nyéki 1, Hegedüs 1, Gór-Nagy 2 (1/1), Matajsz, Császár, Mackeben 1. Cserék: Bačo, Kiss Cs. 3, Decker Á. 1, Märcz 1, Bálint 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.

Pécs: Gárdonyi – Bóbis 1, Ridzyk, Czigány 2 (1/1), Pataki 1, Babay, Ágner. Cserék: Petőváry, Surányi, Kollár 1, Lukács, De Blasio. Edző: Ambrus Tamás.

Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 6/2
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Kipontozódott: Bačo (30. p.)

Sárga lap: Ambrus Tamás (11. p.)

Gerendás György: - Nem játszottunk jól, de legalább védekezésben hatékonyak voltunk.

Ambrus Tamás: - A nehéz körülmények ellenére helytálltunk a remek Egerrel szemben.