Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 10. forduló

Férfi OB I., 10. forduló

Az újévet egy Fradi elleni meccsel nyitotta meg a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger, és mint az évzárót a Csehov ellen, ezt is megnyerték a fiúk, bár most könnyebb dolguk volt. A csapat edzője, Gerendás György szerette volna, ha a Vasas elleni Euroliga forduló után következik ez a mérkőzés, hogy „vegytisztán” csak a Vasasra kelljen készülni, azonban a Ferencváros ebbe nem ment bele, ezért a találkozóra január 10-én került sor, a ferencvárosi uszodában. FTC-Aprilia – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 9-13

FTC-Aprilia – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 9-13

A hazaiak labdaszerzésével indult a meccs és az első gól is az ő javukra írandó, a gólszerző Gulyás Ábel (1-0). Ezután a Kis Gáborral harciaskodó Benczur Márton ellen ítéltek a bírák egy ötméterest, amit a csapatkapitány Kiss Csaba pillanatok alatt érvényesít. Ezzel kiegyenlített az Eger és a vezetést a továbbiakban már nem is engedte ki a kezéből (1-1). A következő egri találat emberelőnyből született: jobb szélről Mackeben találta meg a kapuba vezető utat, majd Császár labdaszerzését Märcz Tamás értékesítette, 1-3 a vendég kéksapkások javára. Egy Eger ellen fújt kontra után akcióba lendült a Fradi, ám a nagy center csetepatéba Jászberényi is beleavatkozott, és a bírók újfent 5 méterest ítéltek, csak hogy most Jászberényi ellen, amit Vindisch Ferenc érvényesített (2-3). Császár lövését a Ferencváros kapusa kivédte, de Kiss Csaba távoli próbálkozását már nem tudta kiszedni, (2-4). Ezzel az eredménnyel zárult az első negyed.

Ismét a Ferencváros hozta el a labdát és indíthatta meg a támadást az Eger ellen, ám a bírók kontrát fújtak. Bálint Gergő távolról próbálkozott, de Németh is résen volt. Ezek után Dávid Zoltán megúszása következett, ám nem vitte végig a labdát, helyette Zoufal pattintotta Jászberényi hálójába, ezzel 3-4-re javította az állást. Következett az első meg nem adott gól, a Csehov elleni meccsen látott - szélről kapu elé beadás és onnan ráhúzás - figurát láthattuk Kiss Csaba és Bálint Gergő közreműködésével, ám a bírók döntése alapján ez csak gyakorlásnak volt jó. Jászberényi védése után a csapatkapitány, Kiss Csaba a harmadik gólját szerezte, 5-3 az Eger javára. Gór-Nagy Miklós és Jászberényi labdaszerzése után ismét egy szép megmozdulás szemtanúi lehettünk, most Nyéki Balázs adta be jó pillanatban Kis Gábornak a labdát, amiből megszületett az Eger hatodik gólja (3-6). A ferencvárosiak következő emberelőnyüket kihasználva, Gulyás Ábel lövésével 4-6-ra módosították az állást. A félidő előtt még egy emberelőny kihasználást láthattuk, a gólszerző Nyéki Balázs. Az első félidő 4-7-es állással ért véget.

A félidőben kapus cserét hajtott végre az Eger, így a harmadik és negyedik negyedben Decker Attila hangjától vízhangzott az uszoda, míg Jászberényi a kispadról figyelte kapustársa instrukciót. Ferencvárosi labdaszerzés után Zentai javított (5-7) a hazaiak góltermésén, majd Mackeben labdaszerzését Bačo értékesítette (5-8). A Ferencváros első időkérése után ismét egy góllal közeledett a Fradi, Zoufal lövését rosszul érintve, bevédte Decker Attila a labdát a kapuba (6-8). Ezután következett a meccs gólja, a gólszerző Hegedüs Gábor volt. A támadó idő utolsó másodpercében eleresztett lövésnél egy Fradis védő, a kapus és még a kapufa is „egrinek” bizonyult, és így egy hatalmas góllal örvendeztette meg az egri szurkolókat az egri hetes (6-9). Több elhaló ferencvárosi kísérlet után, Mackeben labdaszerzését Gór-Nagy Miklós érvényesítette (6-10), majd kevéssel rá Gór-Nagy ellen ötméterest ítéltek a bírók, ám Vindisch most hibázott, védett a kapufa, így az állás marad 6-10. Páros kiállítás után, (Matajsz Márk – Dávid Zoltán) Märcz Tamás center munkáját illeti a dicséret, egy szép svédcsavar után máris 6-11-et mutatott az eredményjelző, ami egyben a harmadik negyed utolsó gólja volt.

A negyedik negyed egri labdaszerzéssel kezdődött, Nyéki Balázs hozta el a labdát. A 12. gól előtt, amire most már hagyományként fogadásokat kötnek az egri törzsszurkolók, úszóverseny következett és egy egri időkérés, ezzel is tovább feszítve a szerencsejátékosok idegszálait. Végül a gólszerző Nyéki Balázs volt, ezúton gratulálunk a nyerteseknek:). A ferencvárosiak ismét kiharcoltak egy ötméterest, ezúttal Bálint Gergő ellen, Vindisch Ferenc góljával 7-12-re változott az állás. Egri emberelőny következett - Kis Gáborról küldték ki Gulyás Ábelt - Nyéki Balázzsal összmunkában Kis Gábor húzta be az egriek utolsó gólját a hálóba (7-13). Bár Mackebennek volt még egy jó beadása Hegedüshöz, a bírók a gólt nem adták meg. A Ferencváros még két szépítő találatot jegyezhetett fel a mérkőzés további részében, az egyik Gulyás Ábel ejtéséből származott, a másik a változatosság kedvvért egy Bačo ellen ítélt büntetőből, amit újfent Vindisch Ferenc értékesített, ezzel kialakítva a meccs végeredményét: 13-9 az Eger javára.

Összegezve, egy győztes meccsel nyitották meg az egriek a 2007-es évet. Reméljük, a továbbiakban is sok hasonló mérkőzésben lesz részünk, kezdve a január 13-i Vasas-Eger Euroliga-találkozóval.

Gerendás György tavalyi eltiltása után ezen a meccsen tért vissza a csapat kispadjára.

Férfi OB I., 10. forduló, 2007. január 10.
Budapest, Népliget, 50 néző. V: Kiszelly G., Schlosser J.
Az Eger 1259. OB I-es mérkőzése, a 118. Eger-FTC találkozó

FTC-Aprilia - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 9-13 (2-4, 2-3, 2-4, 3-2)
FTC: Németh II Zs. – Gulyás 2, Dávid, Zentai 1, Benczur 1, Vindisch 3 (4/3), Zoufal 2. Cs: Major, Vrezgó, Simon T., Haufe, Kállay. Edző: Somossy József.
Eger: Jászberényi – Bačo 1, Hegedüs 1, Bálint, Kis G. 2, Kiss Cs. 3 (1/1), Mackeben 1. Cserék: Decker A. (kapus), Nyéki 2, Gór-Nagy 1, Matajsz, Decker Á., Császár, Märcz 2. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól - emberelőnyből: 7/1, ill. 11/6
Ötméteresből: 4/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Zentai (21. p.), Dávid Z. (22. p.), Gulyás (26. p.)

Gerendás György: – Sok szeretettel köszöntöm magam újra a kispadon:)! Sok volt ez a 19 mérkőzéses kihagyás, de végre vége.