Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 8. forduló

Férfi OB I., 8. forduló

Megismétlődött az egy évvel ezelőtti eredmény. A múlt heti BVSC meccshez hasonlóan kezdte az Eger az Újpest elleni találkozót: gyorsan elhúztak Nyékiék 5-1-re. Mindkét csapat hadilábon állt az emberelőnyös helyzetek kihasználásával, így az egriek például a 14 góljukból 13-at akcióból lőttek. A hazaiaknál Császár György (4 gól), míg a vendégeknél Somogyi Balázs (5 gól) volt a legeredményesebb játékos. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – UTE-Óbuda-Újlak 14-9

Megismétlődött az egy évvel ezelőtti eredmény. A múlt heti BVSC meccshez hasonlóan kezdte az Eger az Újpest elleni találkozót: gyorsan elhúztak Nyékiék 5-1-re. Mindkét csapat hadilábon állt az emberelőnyös helyzetek kihasználásával, így az egriek például a 14 góljukból 13-at akcióból lőttek.

A hazaiaknál Császár György (4 gól), míg a vendégeknél Somogyi Balázs (5 gól) volt a legeredményesebb játékos.

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – UTE-Óbuda-Újlak 14-9

Érdekesen indult a mérkőzés. Az újpestiek Máthé centerjátékát próbálták erőltetni az első két támadásuk során, de Gór-Nagy Miklós mindkét esetben elvette a labdát és előbb maga, majd Märcz Tamás is bevette Pelle Balázs kapuját. Utóbbi találat egy szép óhéber volt (2-0). A lilák nem adták fel, hogy a volt egri Máthéval lövetnek egy gólt. A középkezdés után megint neki játszották be a labdát, amit ezúttal sikerült Gór-Nagy és Jászberényi kezei között az egri kapuba csavarni (2-1). A következő három egri támadás mindegyike góllal ért véget. Közülük Decker Ádám találata azért is volt különleges, mert elsőre a felső lécről még visszapattant, ám a duplázás – szinte majdnem ugyanarról a helyről – már beakadt (5-1).

Még a negyed vége előtt megpróbált kapaszkodni Petrovics Mátyás együttese. Előbb Borsós Endre vágott be egy emberelőnyt, majd a Bálint ellen megítélt büntetőt Somogyi értékesítette (5-3). Már csak másodpercek voltak hátra az utolsó negyedből, amikor Császár a kifejezetten rossz napot kifogó Pellével is „megetette” a Császár-szögből leadott lövést (6-3).

A második negyedben némileg alábbhagyott a góllövő kedv, de azért volt miért tapsolni. A mérkőzés folyamán nem először maradtak le a vendégjátékosok visszaúszásnál. Az egyik ilyen lehetőségnél Nyéki lőtt újabb gólt Pellének. Ez annyira nem tetszett a vendégek kapusának, hogy a következő egri támadásnál – 11 perc után!!! – az első védését is elkönyvelhettük. A másik oldalon a Jászberényi kapuja előtt adogató vendégek közül Suti Gábor mértani pontosságú lövést eresztett meg a két kapufa találkozására, ahonnan a hálóba perdült a labda (7-4). Válaszként Császár mutatta meg újra, hogyan lőtt gólt Reccóban tőle szokatlan módon, majdnem középről. Kivédekezett újpesti támadások után Bálint Gergő is meglőtte a most már szokásos, rövidre pattintott gólját (9-4). Az utolsó szó ezúttal a vendégekne maradt. A kapujából kiúszó Jászberényit kiállították, az üresen álló kaput így Somogyi vette be (9-5).

A második félidő kezdetére mindkét szakvezető kapust cserélt: Pellét Bisztricsányi Dávid, Jászberényit pedig Decker Attila váltotta a háló előtt. Az első egri támadásnál gyorsan összeszedtek két hibát a lilák: Sutit kiállították, két másodpercre rá Szabó Zoltán ellen fújtak egy ötméterest. Nyéki belőtte – ez volt az idei 100. bajnoki gólunk -, sőt a következő kivédekezett újpesti támadást követően ismét az egri négyes volt eredményes (11-5). Bisztricsányi szemmel láthatóan jobb formában játszott, mint Pelle, hiszen Kis Gábor és Kiss Csaba próbálkozásait is védte, ráadásul a kapufával is „jóban volt”. Elől Somogyi szabaddobásból, Borsós pedig a Decker Attila ellen megítélt büntetőből faragot megint a hátrányból (11-7). A remek gólokat lövő Császár György most sem hagyta annyiban a dolgot: 8 másodperccel a negyed vége előtt Bisztricsányinak is meglőtte a maga gólját (12-7).

Az utolsó nyolc percben több érdekesség is történt. Elsőként megemlíthetjük, hogy végre, mi hoztuk el a labdát. A másik egy szép félpályás gól, amit Somogyi lőtt. A történet ott kezdődött, hogy Gór-Nagy a lemaradó Somogyi miatt emberelőnyben került az újpesti kapu elé. Lövését fogta Bisztricsányi, aki egyből a félpályánál elhelyezkedő Somogyi Balázshoz passzolt. A vendégek legjobbja látta, hogy Decker Attila az indítás után komótosan, háton úszva igyekszik vissza a kapujába. Somogyi egyből lőtt, ezzel lett 12-8. Császár akciógóllal válaszolt (13-8), ami után már a harmadik büntetőjét kapta az UTE. Suti próbálkozása ezúttal a felső lécen csattant. Az újpesti kapu előtt Bisztricsányi előbb bravúrosan hárított, majd az indítását Nyéki csípte el. A Császárnak visszatett labda végül itt is a felső kapufáról került a vendégekhez. Kiss Csaba találata után megint egy különleges Somogyi-gólt láthattunk. Kontra után, visszaúszás közben Petrovics Mátyás intett Somogyinak, hogy ne ússzon vissza. A Bisztricsányi kapuja előtt előnyben adogató egriek lövését védte az újpesti kapus, aki azonnal Somogyit indította. A vendégek legjobbja 17 másodperccel a vége előtt állította be a 14-9-es végeredményt.

Férfi OB I., 8. forduló, 2006. december 9.

Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. V: Horváth Cs., Petik A.

Az Eger 1257. OB I-es mérkőzése, a 120. Eger-UTE találkozó

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – UTE-Óbuda-Újlak 14-9 (6-3, 3-2, 3-2, 2-2)

Eger: Jászberényi – Bačo 1, NYÉKI 3 (1/1), Gór-Nagy 1, Kiss Cs. 1, Märcz 1, Mackeben. Cserék: Decker A. (kapus), DECKER Á. 1, Bálint 1, Hegedüs, CSÁSZÁR 4, Kis G. 1. Edző: Tóth Kálmán.

UTE: Pelle – Debreczeni, SOMOGYI 5 (1/1), Suti 1 (1/0), Máthé 1, Sziklai, Szabó Z. Cserék: BISZTRICSÁNYI (kapus), BORSÓS 2 (1/1), Szabó N., Vörös, Olasz, Deme, Kotsidis. Edző: Petrovics Mátyás.

Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 7/2

Ötméteresből: 1/1, ill. 3/2

Tóth Kálmán: - Az Euroligára készülünk, vannak még hiányosságok, de így is nyertünk.

Petrovics Mátyás: - Az első öt támadás el is döntötte a mérkőzés végkimenetelét. Utána már egyenlő ellenfelek voltunk.