Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 5. forduló

Férfi OB I., 5. forduló

A páros büntetéseket is beleszámítva összesen 29 esetben állítottak ki egy-egy játékost a bírók, e mellett hárman kipontozódtak, ketten cserével végleg hagyták el a játékteret, míg a szakvezetőknek két sárgát és egy piros lapot osztottak ki a „síposok”. Az elején az egriektől négy góllal meglépő Honvédot az utolsó negyedre érték be a hazaiak, akik a 200. OB I-es mérkőzésén szereplő Kiss Csaba bombagóljával még a vezetést is megszerezték. Aztán jött az utolsó egy perc, amelyben Benedek előbb egyenlített, majd Hárai Balázs - a felvételek szerint – nem éppen tiszta körülmények között, de egy másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Domino-BHSE 13-14

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Domino-BHSE 13-14

- Nem árt, ha élőben térképezzük fel a következő ellenfelet – mondta Földi László, a Vasas trénere, aki játékosának, Varga Dánielnek a társaságában érkezett a Bitskey uszodába, hogy megtekintse az 5. forduló rangadóját, a Honvéd egri vendégjátékát.

Az elején csak kerestük a labdát és a rést a Honvéd kapuján, de nem találtuk. Az emberelőny inkább hátányt jelentett az Egernek. A kapufákat megint „megdöngettük”, Gergelyt is kellően „bemelegítettük”, miközben Háraiék négy góllal megléptek. Az egri "gólcsöndet" egy másodperccel a negyed vége előtt Császár váratlan, 10 méterről eleresztett bombája törte meg.

A második nyolc percben a remek napot kifogó Hárai harmadik találatával megint négyre nőtt a két csapat közötti különbség, de Hegedüs és Bálint remekbeszabott lövéseinek köszönhetően (3-5) ismét felcsillant a remény a szorosabb eredményre. Benedek és Bárány nem hagyta annyiban a dolgot (3-7), ám a játékrész végére Gór-Nagy, valamint Bálint Gergő újabb találataival kétgólosra csökkent a különbség. Hátul Jászberényi több bravúros védéssel jelezte, hogy rajta nem múlik a dolog, elől kell a hatékonyságon javítani (6-8).

A harmadik negyed jócskán megtizedelte a vendégek csapatát: Fodor már a már a második negyed végén, míg Paján és Kovács Olivér ebben a játékrészben gyűjtötte össze a harmadik hibáját, vagyis egyre kevesebb bevethető játékosa maradt Kovács Istvánnak. Ennek ellenére a vízben levők jól tartották magukat, nem sikerült az Egernek faragni a hátrányból, pedig Märcz, Mackeben és Nyéki is szép gólokat lőtt (9-11).

Az igazi izgalmakat a végjáték tartogatta. Ami mostanában többször problémát jelentett, vagyis a büntetőt Märcz Tamás belőtte (10-11), az ellentámadásnál pedig Jászberényi védte Benedek lövését. Az újabb egri támadásnál Molnár Tamás Nyékit rohanta le, ezért őt végleg cserével állították ki. Az emberelőnyt Nyéki Balázs értékesítette, ami egyben az egyenlítést (11-11) is jelentette a hazaiaknak. Kiss Gergely gondoskodott róla, hogy ne örüljön sokáig az egri tábor, de Kis Gábor, akcióból ismét egyenlített. A meccs egyik szépségdíjas találatát a 200. OB I-es mérkőzésén szereplő Kiss Csaba - képünkön - szerezte, aki 8 méterről hálószaggató gólt lőtt Gergelynek, vagyis alig több mint egy perccel a vége előtt először vezetett az Eger!

Jászberényi még kifogta Szívós nagy bombáját, de Benedekkel szemben (13-13) már ő is tehetetlen volt. Az utolsó 40 másodpercben az egriek hozhatták fel a labdát, de Hegedüs rossz passza után a Honvédhoz került a labda. Kovács István 13 másodperccel a vége előtt időt kért.

Az utolsó akció úgy tűnt eredménytelen lesz, mivel Szívós Márton lövése a kapufáról pattant vissza, ráadásul Kis Gáborhoz. Hárai Balázs az egri center csuklójára ütve elvette a labdát és egy másodperccel a lefújás előtt megszerezte a bírók által végül érvényesnek ítélt győztes találatot.

Az egriek becsülettel küzdöttek, de a vége nem úgy sikerült, ahogy azt várták. Egy negyed előnyt adtak a Honvédnak, akik hiába "fogytak el", a végén a szerencsének és a „szemfüles” Hárainak köszönhetően Egerből tudták elvinni a két pontot. A későbbiekre nézve az mindenképpen pozitívum, hogy négygólos hátrányt is képes ledolgozni és megfordítani a csapat, viszont ez sokat kivett – és nem csak fizikailag – a játékosokból.

Férfi OB I., 5. forduló. 2006. november 19.

Eger, Bitskey uszoda, 1600 néző. V: Kun Gy., Fekete B.

Az Eger 1254. OB I-es mérkőzése, a 85. Eger-Honvéd találkozó

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger - Domino-BHSE 13-14 (1-4, 5-4, 3-3, 4-3)

Eger: Jászberényi - Bačo, Märcz 2 (1/1), Gór-Nagy 1, Kis G. 1, Kiss Cs. 1, Császár 1. Cserék: Decker Á., Nyéki 3, Matajsz, Hegedüs 1, Mackeben 1, Bálint 2. Edző: Tóth Kálmán

Domino: Gergely - Fodor, Molnár T. 1, Szívós 1, Hárai 4, Benedek 2, Kiss G. 2 (1/1). Cserék: Székely 1, Kovács O. 1, Bárány 2, Paján, Hoppál. Edző: Kovács István

Gól - emberelőnyből: 13/5, ill. 10/4

Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Kipontozódott: Fodor (15. p.), Paján (19. p.), Kovács O. (22. p.)

Kiállítva (cserével végleg): Molnár T. (28.), Kiss G. (28.)

Sárga lap: Tóth Kálmán (24. p.), Kovács István (28.)

Piros lap: Tóth Imre (10. p.)

Tóth Kálmán: - Szerencse is kell a győzelemhez.

Kovács István: - Csak gratulálni tudok azoknak, akik végig ott voltak a medencében. Három negyeden át irányítottuk a játékot, ám a végére sajnos elfogytunk. Örülök, hogy végül a sírból hoztuk viszza a meccset. Összességében megérdemelten nyertünk.