Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 4. forduló

Férfi OB I., 4. forduló

A Szeged a második félidőben fordította a maga javára a mérkőzést. Elfogadható védekezés, eredménytelen támadójáték, kimaradt egri helyzetek és ötméteres, kevés kiállítás, kemény játék – a Szeged három góllal nyerte a bajnoki rangadót. Szeged Beton VE – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 7-4

A Szeged a második félidőben fordította a maga javára a mérkőzést.

Elfogadható védekezés, eredménytelen támadójáték, kimaradt egri helyzetek és ötméteres, kevés kiállítás, kemény játék – a Szeged három góllal nyerte a bajnoki rangadót.

Szeged Beton VE – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 7-4

Egri szempontból jól indult a mérkőzés, a szegediek az első félidőben mindig csak válaszolni tudtak a vendégek góljaira. Előbb Kis Gábor szerzett vezetést, amit a végig jól játszó Komlósi egyenlített ki, majd Sören Mackeben leúszás után talált be Baksa kapujába, de Komlósi megint egalizálta az eredményt.

A második negyedben csak egy-egy gól született, közülük Hegedüs csavarja élményszámba ment.

A fordulópont a harmadik negyed végén történt, amikor először sikerült a hazaiaknak átvenni a vezetést. Varga Péter akciógólját követően (5-4) büntetőhöz jutott az Eger, amit Märcz Tamás kihagyott. Az utolsó játékrészben mindent megpróbáltak Kis Gáborék, de a Beton-védelem Baksával és a „kapufával” az élen rendre hárította ezeket a próbálkozásokat. A végén még szerencséjük is volt Komlósiéknak, mert a támadóidők lejárta előtt 1-2 másodperccel ellőtt labdáik utat találtak az egri kapuba. Az erejükkel elkészülő, éppen ezért már fel sem úszó szegediek két emberelőnyt értékesítettek az utolsó felvonásban, ezzel 7-4-re nyerték a 4. forduló vidéki rangadóját.

Szeged, 100 néző. V: Székely B, Fekete B.

Szeged Beton VE - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 7-4 (2-2, 1-1, 2-1, 2-0)

Szeged: BAKSA – Juhász Zs., LEHMANN 1, VARGA P. 2, Mészáros, KOMLÓSI 4, Tóth L. Cs: Szamardzics, Éles, Molnár P., Monostori. Edző: Gyöngyösi András
Eger: Jászberényi – Bačo, Decker Á., Märcz (1/0), Kiss Cs., Császár, KIS G. 2. Cs: MACKEBEN 1, Nyéki, Hegedüs 1, Gór-Nagy. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 4/1
Ötméteresből: –, ill. 1/0
Kiállítva (cserével végleg): Nyéki (28. p.)

Gyöngyösi András: – Azért nyertünk, mert a kiváló csapatmunka remek egyéni teljesítményekkel párosult. Hitet adó győzelmet arattunk.
Tóth Kálmán: – Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni.

Hegedüs Gábor: - Védekezésben jók voltunk, a hét kapott gól nem rossz teljesítmény, viszont támadásban a négy gól nagyon kevés, ennél jóval többet kellett volna nyújtanunk. Hiába edzünk keményen, készülünk a meccsekre, kihajtjuk magunkat, valami miatt még nem jön a kívánt eredmény. Abban bízom, hogy az elmúlt szezonnal ellentétben, amikor az elején ment nagyon jól, sokszor talán még indokolatlanul is, most a bajnokság második fele sikerül jobban. Az elvégzett munkának előbb utóbb vissza kell köszönnie majd az eredményekben is.

Következő mérkőzés: Eger, Bitskey uszoda, 2006. november 19., vasárnap 13:05. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – Domino-BHSE