Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi Euroliga-selejtező, C-csoport – Porto, 2. forduló

Férfi Euroliga-selejtező, C-csoport – Porto, 2. forduló

Népes helyi publikum várta az egriek második napi fellépését a portói Salgueiros ellen. Az esti főmeccsen 10-0 után született a hazaiak első találata. Mérkőzés előtt két dolgot emelt ki Nuno Mariani, a Salgueros edzője: szeretnének 30 kapott gól alatt maradni és legalább egy akciógólt várt fiaitól a magyarok ellen. Az egyik bejött, a másik nem. SC Salgueiros - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 3-23

Népes helyi publikum várta az egriek második napi fellépését a portói Salgueiros ellen. Az esti főmeccsen 10-0 után született a hazaiak első találata.

Mérkőzés előtt két dolgot emelt ki Nuno Mariani, a Salgueros edzője: szeretnének 30 kapott gól alatt maradni és legalább egy akciógólt várt fiaitól a magyarok ellen. Az egyik bejött, a másik nem.

SC Salgueiros - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 3-23

„Az eredmény önmagáért beszél” – rendhagyó módon Gerendás György mérkőzés utáni nyilatkozatával kezdjük a tudósítást, mert ez a rövid mondat jól visszaadja a Salgueiros-Eger találkozó lényegét. Sima volt, mint a medvetükör az Istállóskői-barlangban - tessék csak utánanézni, mi is az a medvetükör:)!

Szokás szerint a rendező klub mérkőzése zárta a csütörtöki programot. Az érkezésnél még éppen elkaptuk azt a pillanatot, amikor a Horgen-Uerdingen meccsen 1 másodperccel a vége előtt a krefeldi Sebastian Hoffman a 25. német gólt lőtte a svájciaknak (ezzel nyert a Bayer 25-1-re), majd jöhetett a bemelegítés. A helyi közönség megduplázódott a szerdaihoz képest. A kezdésre 155-en „zsúfolódtak össze” a sátor alatt.

– Megmondom őszintén, hogy félek ettől a mérkőzéstől. Szép, szép, hogy Európa élcsapataival mérkőzhetünk, de amikor esély van egy kiadós verésre, az nem nagyon tetszik a klubvezetőknek, akiket az utóbbi 12 évben, helyi szinten igazán elkényeztettünk. Az úszó és vízilabda szakosztály 20 éve működik az egyesületnél. Eddig 8 kupagyőzelem és 12 bajnoki elsőség fűződik a nevünkhöz – mondta Nuno Mariani, a Vörös Polipok (ez a becenevük a Salgueiros pólósainak) edzője. - Nincs mit tenni, megpróbálunk 30 alatt maradni, és annak kifejezetten örülnék, ha akciógólt lőnénk a magyar válogatott kapusának.

A másik oldalon nem volt miért izgulni, illetve csak az zavarta az összképet, hogy Gór-Nagy Miklós belázasodott, ezért kihagyta ezt a találkozót.

Mezőnyben Bačo, Nyéki, Decker Ádám, Matajsz, Bálint és Császár kapott játéklehetőséget az első két negyedben. Bálint Gergő nyitotta a gólok sorát, majd a folytatásban „rászámoltunk” a vendéglátókra. Bokszban már leléptették volna az ellenfelet, mert 10-0 volt a mieinknek. Ezek között a gólok között volt néhány szemre is tetszetős, ami után a helyi közönség nem fukarkodott a tetszésnyilvánítással, bár a két ráúszásnál a labdát elhozó Moreira-t sokkal nagyobb tapsvihar fogadta. A kilencedik gólunknál Nyéki középről elengedett lövése megpattant, pont a kapu előtt brusztoló Matajsz felé hullott a labda, amibe az egri ötös elegánsan belenyúlt, becsapva a lövésre mozduló Tavarest. A tizedik találatunkról többeknek a teniszezők szervája jutott eszébe. Decker „Becker” Ádám - képünkön - lövésre lendített kezéből kiperdült a labda, de szerencsére felfelé, így a visszahulló játékszerre úgy tudott ráhúzni Ádám, mintha egy tenisz szervát láttunk volna. Ász volt – 10-0!

Az addig meddő portói próbálkozások 3 perccel a félidő előtt büntetőt eredményeztek. A fiatal Lopes érvényesített ötméteresét olyan kitörő öröm fogadta, mintha az FC Porto egy Bajnokok Ligája meccsen a győztes gólt szerezte volna meg.

A második félidőben bejöttek az eddig pihenő játékosok, kiegészülve Decker Ádámmal (3. negyed), illetve Bálint Gergővel (4. negyed). A 9-1-es második negyedet már nem tudtuk megismételni. 17-1 után újabb büntetőhöz jutott a Salgueiros, Lopes ezt is belőtte, így már kétszer sikerült betalálni Jászberényi hálójába.

Az utolsó negyedben jött az újabb portói gól, szerzője Moreira volt, ám ez sem az áhított akciógól-fajtából érkezett, hanem egy emberelőnyös találat volt. A 23-3-as egri győzelmet hozó végeredményt 17 másodperccel a vége előtt Hegedüs Gábor állította be.

A meccs után Gerendás György még négy hossz ráadást rendelt el a fiúknak…

Az Eger 2. Euroliga mérkőzése

Porto, Piscina de Campanhã, 155 néző. 2006. október 5. V: Kapinusz (ukrán), Garbolewski (lengyel)

SC Salgueiros - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 3-23 (0-5, 1-9, 1-5, 1-4)

Salgueiros: Tavares – Costa, Lopes 2 (2/2), Lobo, Andre, Moreira 1, Rodrigues M. Cs.: Nunes, Correira, Rodrigues P., Pinto, Carvalho, Coutinho. Edző: Nuno Mariani.

Eger: Jászberényi – Bačo 1, Nyéki, Decker Á. 5, Matajsz 4 (1/1), Bálint 4, Császár 3. Cs.: Märcz 3, Kiss Cs., Hegedüs 1, Mackeben, Kis G. 2. Edző: Gerendás György.

Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 7/7.

Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

Kipontozódott: Correira (18. perc)

Nuno Mariani: - A magyarok egészen más vízilabdát játszanak, mint mi. Örülök, hogy 30 kapott gól alatt maradtunk.

Gerendás György: - Az eredmény önmagáért beszél.

Az eddigi eredmények: Salgueiros - Polar Bears 4-19, Dinamo Moszkva - Horgen 34-3, Eger - Bayer Uerdingen 18-4, Polar Bears - Dinamo Moszkva 3-16, Horgen - Bayer Uerdihgen 1-25, Salgueiros - Eger 3-23.

Következik:

2006. október 6., 18:30 (magyar idő szerint): EZ&PC Polar Bears (holland) – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger