Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés

Férfi Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés

Az FTC-Eger összecsapás a várakozásoknak megfelelően az egriek győzelmével végződött, bár a mind játékosokban, mind pedig az edzőben megújult Fradi megmutatta, hogy kellő idő múltán, összecsiszolódva ütőképes ellenfélként kell majd velük számolni a továbbiakban. FTC-Aprilia – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 5-8

FTC-Aprilia – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 5-8

A ferencvárosiak labdaszerzésével kezdődött meg a mérkőzés, ám az első találat Märcz Tamásé volt. Két percen belül egyenlített a Fradi Dávid Zoltán góljával, mindeközben az egyik játékos ápolásra szorult. A második emberelőnyünket Decker Ádám egy kapufa-forgácsoló lövéssel zárta le, ám Sören Mackeben bravúros labdaszerzés után, egy jó megúszással ziccer helyzetet érvényesített, így az állás 1-2-re módosult. Egy gyenge Fradi próbálkozás után Decker Ádám ismét a kapufát vette célba, majd harmadik emberelőnyünket Gór-Nagy Miklós próbálta gólra váltani. Sajnos a kapufa megint útban volt, így ez valóban csak próbálkozás maradt. Hegedüs Gábor labdaszerzését Märcz Tamás egy góllal jutalmazta, így ezzel az akciógóllal zárult az első negyed, amikor is 1-3-ra vezetett az Eger.

A második negyed ismét Fradi labdaszerzéssel indult, de az első akciót Karol Bačo labda elhalászásának köszönhetően mi indíthattuk, azonban Kiss Csaba végül nem talált be a kapuba. Az FTC támadása ismételten csírájában halt el, köszönhető ez Gór-Nagy Miklós bekkelésének, de ezután az egri védő megint csak a kapufát találta el. Egy újabb labdaszerzést követően megint csak a kapufa remegett bele az erős lövésbe. Mind a labdaszerzés, mind pedig a kapufa Gór-Nagy Miklós nevéhez fűződött. Haufe Tamás kiállításával emberelőnybe kerültünk és ezt ki is használtuk. A befejező ember Matajsz Márk volt, aki megszerezte az egriek negyedik gólját. Ezután viszont belelendült a Fradi, így Jászberényi Gábor először kivédett egy lövést, majd egy ellenünk fújt kontra után a kapuból kiúszva szerzett labdát, ám a végére Maár gólt lőtt (2-4). A bírók páros kiállítást jeleztek - a 20 mp-re pihenő felek Kaszper Gábor és Matajsz Márk – ám Gór-Nagy Miklósé lett a labda. Nem sokkal később ötméterest is ítéltek a bírók Vindisch Ferenc ellen, amit Märcz Tamás váltott gólra (2-5).

A nagyszünet után megint csak a Fradi szerezte meg a labdát, ám Vindisch Ferencnek csupán egy gyenge kísérletre futotta az időből és az erejéből, amit Jászberényi Gábor könnyedén hárított. A harmadik negyed első emberelőnyét Gór-Nagy Miklós kapufa rengető lövése zárta, és a következő támadás végén szintén Gór-Nagy próbálkozott - eredménytelenül. Ezek után egri időkérés következett, miközben Zoufal Norbert kiállításban várakozott. Kiss Csaba pont a kiegészülés pillanatában szerezte meg a mérkőzésen első gólját. A változatosság kedvéért ezután Dávid Zoltán, a ferencvárosi szélső ringatta meg a kapufát.

Néha a nézőkben is felsejlett ama gondolat, hogy vajon ezen kapufák célja a kapu végleges megsemmisítése, vagy csak a kapusok megmozgatása. A „kapufák réme” címért Decker Ádám és Gór-Nagy Miklós is sikerrel pályázhatott, hiszen a meccs folyamán többször is telibe „trafálták” a léceket. A kapufák módszeres szétforgácsolása közben Haufe Tamásnak, a Ferencváros egyik balkezesének sikerült kipontozódnia. Kiss Csaba kapusba lőtt próbálkozása után, Jászberényi Gábor fejes védését láthattuk. A hárított lövés Vindisch Ferenctől származott. Másodjára már sikerült a Fradi átlövőjének betalálni Jászberényi kapujába egy szabaddobást követően. Egy elhalt egri támadás után Kaszper Gábor lőtt ziccerből Jasuba (3-6).

A negyedik negyed Császár György labdaszerzésével kezdődött, majd Kaszper Gábor kipontozódásával és Märcz Tamás mellé lövésével folytatódott. Fradi időkérés következett, ahol is Somossy József szavai célba találhattak, hiszen ezek után a Fradi két gólt is lőtt, bár csak Jászberényinek köszönhető, hogy a kettőből nem lett három. A gólszerzők Zoufal Norbert és Dávid Zoltán. Ekkor színre lépett Kiss Csaba, az egriek csapatkapitánya, aki óriási gólt lőtt a bőszen magyarázó Németh Zsolt kapujába. Úgy néz ki, Szécsi Zoltán után a Fradi ismét egy hangosan irányító kapussal büszkélkedhet. Majd, mint ahogy a harmadik negyedben is jól látható volt néha, a meccs kezdett inkább úszóversenyre hasonlítani és szép számmal születtek a mellé lövések is. Az utolsó percekben Dávid Zoltán próbált egy emberelőnyt érvényesíteni, kevés sikerrel. Az utolsó percben Jászberényi Gábor védése után Karol Bačo talált be a zöld-fehérek kapujába. Ezután még Kállay Márk és Benczúr Márton is megpróbálkozott Jászberényi kapujának bevételével, de ezek csak próbálkozások maradtak. 8-5-re verték az egri fiúk a zöld-fehéreket.

Szentkirályi Ásványvíz Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Budapest, Népliget, 80 néző. 2006. szeptember 30. V: Fekete B., Horváth Cs.

FTC-Aprilia – Brendon-Fenstherm-ZF Eger 5-8 (1-3, 1-2, 1-1, 2-2)

FTC: Németh Zs. – Benczur, Kállay, Dávid Z. 2, Vindisch 1, Zentai, Haufe. Cs: Kaszper, Rékasi, Gulyás, Zoufal 1, Maár 1, Simon. Edző: Somossy József.

Eger: Jászberényi – Matajsz 1, Kiss Cs 2, Bačo 1, Gór-Nagy, Märcz 3 (1/1), Császár. Cs: Decker Á, Bálint, Nyéki, Hegedüs, Mackeben 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.

Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 10/2

Ötméteresből: 0, ill. 1/1

Kipontozódott: Haufe 23., Kaszper 25. percben.

Kiállítva (cserével végleg): Gulyás 16. percben.

Az első forduló további eredményei: Teva-VasasPlaket – Szeged Beton VE 14-9, Szolnoki Főiskola VSC – UTE-Óbuda-Újlak 11-6, PVSK-Füszért – Domino-BHSE 3-14.

A Népligetből Mádai Andrienn tudósította az egerwaterpolo.hu olvasóit.

Forrás: egerwaterpolo