BAJNOKAVATÁS 2007

Mi történt a nagy világban?
Mi történt a nagy világban? : ISMÉT NAGY CSAPÁS ÉRTE LABDARUGÓINKAT!!!

ISMÉT NAGY CSAPÁS ÉRTE LABDARUGÓINKAT!!!

Csapatunk elszenvedte idei második vereségét is, a fővárosi Mtk Hungária csapat otthonában. Az 1-0-ás végeremény által 5 pontra nőtt hátrányunk.

A 9. forduló rangadóját az MTK és a DVSC-TEVA együttese játszotta. A két csapat az utóbbi években rendre izgalmas, színvonalas mérkőzést játszott egymással, így joggal bizakodhattunk, hogy szombaton is emlékezetes összecsapásra kerül sor, a végén természetesen debreceni győzelemmel. Miroslav Beránek dolgát nehezítette, hogy több meghatározó játékosára nem számíthatott a kék-fehérek ellen. Mint ismert, Sándor, Komlósi és Bernáth is kénytelen volt kihagyni az összecsapást, míg a másik oldalon Urbán hiánya okozhatott fejtörést Garami József szakmai igazgatónak.
Mintegy 2500 néző döntött úgy, hogy a helyszínen tekinti meg a mérkőzést. A játékszert a DVSC indította útjára. Az első tíz perc óvatos „ismerkedéssel” telt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Mezőnyben a Loki volt valamivel aktívabb, vendéglátóink játéka ebben az időszakban leginkább a biztonságra épült. A 10. percben Szatmári besárgult, majd két perccel később röviden adott haza, de Csernyánszki tisztázni tudott Bori elől. Két perccel később valami hasonlót láthattunk a másik oldalon is, ekkor Sidibe próbált lecsapni egy elvétett labdára, ám az MTK rutinos portása, Végh éber volt, kivágta a játékszert szenegáli támadónk elől. A 16. percben Kiss próbálkozott úgy 25 méterről, de lövése nem jelentett veszélyt a hazai kapura. Nem sokkal később Sidibe fejelt az üresen álló Dzsudzsákhoz, aki kapáslövéssel próbálkozott, az irányzékkal ezúttal is baj volt. A 20. percben a találkozó eddigi legnagyobb helyzetét hagyta ki Hrepka, aki Czvitkovicstól kapott pontos labdát, 15 méterről tüzelt, a labda azonban fölészállt. Egy perccel később jött a válasz: Sidibe tűnt fel a büntetőterület baloldalán, 10 méterről kapura bombázott, de Végh bravúrral hárítani tudott. Tízperces pihenő következett a hálóőrök számára, ebben az időszakban leginkább a mezőnyjáték dominált, komolyabb helyzet nem alakult ki. Aztán a 32. percben Czvitkovics törte meg a „csöndet”, 20 méteres lövése azonban ha nem is sokkal, de elkerülte a kaput. A 38. percben gyönyörű jelenetet láthattak a nézők, Brnovics értbe be a jobboldalon Bogdanovics indítását, majd visszapasszolt, az érkező Kiss kapásból, 28 méterről tüzelt kapura, Végh bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó labdát. Egy perccel később Virág röviden felejt haza, a kifutó Csernyánszki mellett Hrepka elhúzta a labdát, ám hosszan indította magát, így oda lett a lehetőség. A félidő utolsó percében Virág sokadik alkalommal mentett szépen, utolsó emberként, becsúszva csente el a labdát Hrepka elől. Az első játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt, helyzetek mindkét oldalon adódtak, a kaput azonban csak a DVSC találta el, de Végh minden alkalommal a helyén volt, így gólnélküli döntetlennel zárult a félidő.
A folytatásban elsőként a Loki veszélyeztetett, egy szabadrúgást követően Bogdanovics ívelt a hazai kapu előterébe, Kiss elől azonban Lambulics tisztázott. Az 52. percben az MTK büntetőterületén belül pattogott a labda, végül Halmosi elé került, aki 17 méterről lőtt, Végh ismét bravúrt mutatott be, hárítani tudta a balsarokra tartó lövést. Nem sokkal később Dzsudzsák húzta vissza Borit, amiért sárga lapot kapott, majd Hrepka szabálytalankodott Mészárossal szemben, az MTK fiatal támadója is sárga kártyát kapott. Helyzet a hazaiak előtt: a csereként beállt Németh passzolt az üresen álló Hrepkához, aki 15 méterről lőtt, de nem találta el a kaput. A 65. percben hazai szögletet követően Lambulics fejelte le a földre a játékszert, a felpattanó labda a felső léc fölött hagyta el a játékteret. A 67. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat: Kanta találkozott Vukmirral a DVSC tizenhatosán belül, a hazaiak támadója elesett, Solymosi játékvezető pedig meglepő módon tizenegyest ítélt, melyet maga a sértett, Kanta értékesített, ezzel 1-0 az MTK javára. Cserékkel frissítette a Lokit Beránek, előbb Bogdanovics helyére Dombi érkezett, majd Szatmárit váltotta Zsolnai, aki a 75. percben akár gólt is szerezhetett volna, ám az utolsó pillanatban egy hazai védő szerelni tudta. A hazai gólt követően a kissé átszervezett csapatunk fokozta a tempót, ami a labdabirtoklásban meg is mutatkozott. A 77. percben Brnovics reklamálásért kapott sárga lapot. A 80. percben Brnovics helyére a Hungária körúton jól ismert Madar érkezett. A 86. percben Dombi próbálkozott távolról, ám a lövés nem jelentett veszélyt az MTK kapujára. A 87. percben Németh ugrott ki a leshatárról, ám Csernyánszki remek ütemben érkezett, így 17 méterre a kapunktól, becsúszva menteni tudott a hazaiak fiatal támadója elől. A 89. percben egy szabadrúgás-kombinációt követően Kiss bombázott 23 méterről, de nem találta el a kaput.
A változatos, jó iramú találkozó MTK-győzelemmel zárult, csapatunk a Tatabánya elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem érdemelt vereséget. A hazaiak egy alkalommal találták el a kapunkat, igaz abból gól született, míg a DVSC több esetben is gólt szerezhetett volna, ám Végh kapus mindig a helyén volt. Lassan gyakorlattá válik, hogy ellenfeleink hálóőrei rendre legjobb arcukat mutatják ellenünk, megnehezítve csatáraink dolgát, akiknek a helyzetkihasználás tekintetében mindenképpen javulnia kell a közeljövőben.
(máté)

MTK - DVSC-TEVA 1-0 (0-0)
Hungária körút, 2500 néző. Vezette: Solymosi (Székely, Takács G.)

MTK:
Végh – Kriston, Rodenbücher, Lambulics, Balogh B. – Bori, Horváth L., Zsidai, Czvitkovics (Németh K., a szünetben) - Kanta (Pál, 88.), Hrepka (Pollák, 76.)

DVSC:
Csernyánszki – Kiss Z., Virág, Vukmir, Szatmári (Zsolnai, 73.) – Mészáros, Dzsudzsák, Bogdanovics (Dombi, 69.), Halmosi – Sidibe, Brnovics (Madar, 80.)

Gól:
Kanta (11-esből, 67.)

Sárga lap:
Szatmári (10.), Dzsudzsák (54.), Hrepka (56.), Brnovics (77.

REAL TEAM KUPA

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre