A továbbjutó 16 csapatot 4 db 4-es csoportba sorsolja a VB,ahol a előselejtező eredménye és a földrajzi elhelyezkedés egyaránt szempont lesz.
A csoporton belül körmérkőzés két játéknapon.
1-2 1-4 3-1
3-4 2-3 4-2
1-3 2-1 4-1
2-4 4-3 3-2
KERESZTJÁTÉK
Játékidő:3x20 perc futóóra (két meccs/csapat/nap)
Nyugati-főcsoport (1.) Keleti (Budapesti)-főcsoport (3.)
1.A1-B4 1.C1-D4
2.B1-A4 2.D1-C4
3.1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese 3. 3.1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese 4. 4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
Nyugati-főcsoport (2.) Keleti (Budapesti)-főcsoport (4.)
1.A2-B3 1.C2-D3
2.B2-A3 2.D2-C3
3.1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese 3. 3.1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese 4. 4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
1-8.HELYÉRT
1.Nyugati-főcsoport(1.)győztese-. Nyugati-főcsoport(2.)vesztese
2.Nyugati-főcsoport(1.)vesztese-. Nyugati-főcsoport(2.)győztese
3..1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
1.Keleti(Budapesti)-főcsoport(3.)győztese-. Keleti(Budapesti)-főcsoport(4.) vesztese
2.Keleti(Budapesti)-főcsoport(3.)vesztese-. Keleti(Budapesti)-főcsoport(4.) győztese
3..1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
HELYOSZTÓK (1-8.HELYÉRT)
Játékidő:3x20 perc tiszta játékidő,hiszen egy meccset játszik minden csapat. A mérkőzéseket nem kell egy helyszínen rendezni.
1.Nyugati-főcsoport 4.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 4.hely 7-8.helyért
2.Nyugati-főcsoport 3.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 3.hely 5-6.helyért
3.Nyugati-főcsoport 2.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 2.hely 3-4.helyért
4.Nyugati-főcsoport 1.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 1.hely DÖNTŐ
9-16.HELYÉRT
1.Nyugati-főcsoport(1.)3.hely-. Nyugati-főcsoport(2.)4.hely
2.Nyugati-főcsoport(1.)4.hely-. Nyugati-főcsoport(2.)3.hely
3..1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
1.Keleti(Budapesti)-főcsoport(3.)3.hely-. Keleti(Budapesti)-főcsoport(4.) 4.hely
2.Keleti(Budapesti)-főcsoport(3.)4.hely-. Keleti(Budapesti)-főcsoport(4.) 3.hely
3..1.mérkőzés vesztese-2.mérkőzés vesztese
4.1.mérkőzés győztese-2.mérkőzés győztese
HELYOSZTÓK (9-16.HELYÉRT)
Játékidő:3x20 perc tiszta játékidő,hiszen egy meccset játszik minden csapat. A mérkőzéseket nem kell egy helyszínen rendezni.
1.Nyugati-főcsoport 8.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 8.hely 15-16.helyért
2.Nyugati-főcsoport 7.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 7.hely 13-14.helyért
3.Nyugati-főcsoport 6.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 6.hely 11-12.helyért
4.Nyugati-főcsoport 5.hely –Keleti(Budapesti)-főcsoport 5.hely 9-10.helyért
MELLÉKLET
Sajnos,a 21 csapatot nem könnyű beosztani csoportokba. Az első kör (előselejtező) pont azt a célt szolgálja, hogy csak a 16 csapat kerüljön a főtáblára.
A főcsoportkörben a csoportbeosztás elsősorban földrajzi elhelyezkedés alapján fog megtörténni,de próbáljuk figyelembe venni a csoportok erősségét is. Itt oda- vissza vágó alapon 3 játéknap alatt eldőlnek a helyezések.
Mivel főként földrajzi elhelyezkedés alapján soroltunk be csapatokat,ezért a keresztjáték rendszere (1.hely-4.hely) ezt próbálja ellensúlyozni.
(egy erősebb csoport 3.helyezettje is döntőt játszhat, illetve fordítva)
A további keresztjáték szerintem egyértelmű.
Mérkőzésszámok:
17-21.helyen végzett csapatok:10 mérkőzés/ 5 játéknap
1-16.helyen végzett csapatok:13 mérkőzés 7 játéknap
Játéknapok:
Elsőselejtező: 2010.október 24-ig.
Főcsoportkör 1.játéknap/alsóház 1.játéknap: 2010.november 20-21
Főcsoportkör 2.játéknap: 2010.december 11-12.
Főcsoportkör 3.játéknap/alsóház 2.játéknap: 2011.január 22-23.
Keresztjáték: 2011.február 26-27.
1-8.helyért/9-16.helyért/alsóház 3.játéknap:2011.március 19-20.
Helyosztók 1-8,9-16.helyért/alsóház 4.játéknap: 2011.április 16-17.