Hírek a csapatról : NB I (27.): MTK–Újpest FC 4-5 (2-0)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 27. forduló 2774. bajnoki mérkőzés
2010. május 9., vasárnap, 17:30 óra – Hidegkuti Stadion, 2000 néző
Jv.: Berger József (Forgács A., Medovarszki J.)

MTK: Szatmári – Rodenbücher, Szekeres, Pintér, Hidvégi – Zsidai, Szabó Á., Szatmári – Kulcsár T. (Kanta, 72.), Pál A., Lázok
Újpest FC: Balajcza – Szokol, Vermes, Vaskó, Pollák – Simek (Demjén, 89.), Korcsmár, Vasziljevics (Dvorschák, 91.), Kovács D. (Tóth N., 46.) – Barczi, Varga R.

Gólszerző: Pál A. (25.), Pál A. (30.), Vasziljevics (55.), Pál A. (63.), Pál A. (67.), Korcsmár (69.), Vasziljevics (72.), Vasziljevics (74.), Vaskó (87.)
Sárga lap: Szabó Á. (29. és 54.), Vaskó (50.), Tóth N. (82.)
Kiállítva: Szabó Á. (54.)
Szögletarány: 3:11 (3:5)

A mérkőzés előtt:

Az Újpest FC kispadján ezúttal Horváth T., Demjén, Tóth N., Dvorschák, Popovics és Wilson foglal helyet.

Nem kerülhetett a kezdőcsapatba, miként a keretbe sem, erre a mérkőzésre Kabát Péter és Rajczi Péter. Előbbi csatárunk a múlt héten végig edzett és a Kaposvár ellen játszott is ugyan, azonban tegnap érzékenynek érezte a korábban megsérült combhajlító-izmát, ezért Mészöly Géza vezetőedző úgy döntött, nem kockáztat egy esetleges súlyosabb sérülést, és nem számít csapatkapitányunkra. Rajczi Péter a tegnapi edzés végén sérült meg, és a mai MRI-vizsgálat után eldőlt, hogy ő sem szerepelhet az MTK ellen. Nagy valószínűséggel mindkét játékos pályára léphet jövő szombaton, a Debrecen elleni hazai rangadón.

Szintén hiányzik csapatunkból Foxi Kethevoama, aki gyomorfájdalom miatt nem tarthatott a csapattal.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a találkozót.
2. perc: Lázokkal szemben Korcsmár szabálytalankodott kapunktól 22 méterre. A labda mögé a sértett állt, de kísérlete 2 méterrel a keresztléc fölött hagyta el a játékteret.
4. perc: Simek passza után Szokol a jobb oldalról élesen adta a labdát középre, amelyről a berobbanó Kovács D. centikkel maradt le.
9. perc: Vasziljevics szerzett a félpályánál a labdát, majd rövid labdavezetés után 25 méterről lőtt, de lapos, kapu közepébe tartó lövését Szatmári biztosan fogta.
25. perc: Lázok baloldali szögletrúgása után Pál A. teljesen üresen maradt és 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0).
29. perc: Szabó Á. csúszott be nyújtott lábbal Simekre, amiért sárga lapot kapott.
30. perc: Kulcsár T. cselezgetett a jobboldalon, majd laposan középre adta a labdát, amelyet Szatmári még nem tudott kapura sarkalni, de a labda éppen az üresen érkező Pál A. elé került, aki 4 méterről az üres kapuba passzolt (2-0).
31. perc: Simek indult meg a jobbszélen, majd visszagurított Varga R. elé, akinek 13 méteres lövése szögletre pattant.
44. perc: Barczi iramodott meg a pálya közepén, majd a felfutó Korcsmárhoz passzolt, akinek 24 méteres lövése Szekeresről éppen Barczi elé pattant vissza, aki nagy erővel 20 méterről lőtt, de Szatmári magabiztosan magához ölelte a labdát.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

A szünetben cseréltünk: Kovács D. helyére Tóth N. állt be. A hazai csapat nem változtatott a félidőben.

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
47. perc: Pál A. cselezte ki az oldalvonal mellett Szokolt, majd befeleé cselezett és éles szögből 12 méterről lőtt. Jobb alsó sarokba tartó lövését Balajcza oldalra ütötte.
48. perc: Pollák beívelése Tóth N-t találta meg a tizenhatoson belül, aki remekül játszott az üresen álló Varga R. elé, aki 11 méterről, nagy helyzetben a kapu fölé bombázott.
50. perc: Rodenbücher szeretett volna elvégezni egy szabadrúgást a jobb oldalon, de Vaskó nem engedte elvégezni gyorsan, amiért sárga lapot kapott.
54. perc: Barczi ívelt be egy labdát a balösszekötő helyéről, amire Vasziljevics érkezett volna, de Szabó Á szabálytalankodott vele szemben a tizenhatosan belül, amiért Berger  az MTK középpályásának felmutatta második sárga lapját, és tizenegyest ítélt. A labda mögé a sértett, Vasziljevics állt, aki nagy erővel a kapu baloldalába lőtt (2-1).
63. perc: Gyors MTK ellentámadás után Hidvégi vezette Vermesre a labdát, majd 18 méterről lőtt, Balajcza nagy bravúrral védett. A kipattanó labdát Vermes szerezte meg az alapvonal mellett, de felszabadítás helyett cselekbe bonyolódott. Hidvégi megszerezte a labdát, majd Pál A. elé passzolt, aki 9 méterről laposan a kapu jobb oldalába gurított (3-1).
66. perc: Vasziljevics löbbölte volna a beinduló Varga R. elé a labdát, akivel szemben Rodenbücher szabálytalankodott a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.
67. perc: Pál A. indult meg a balszélen majd Vermest kicselezve 13 méterről a hosszú sarokba lőtt (4-1).
69. perc: Jobb oldali akció után Simek passzolt Korcsmárhoz, aki a tizenhatoson belülre tört, három MTK védőt is kicselezett, majd 15 méterről okosan a kapu jobb oldalába helyezett (4-2).
72. perc: Tóth N. jobboldali szöglete után Vasziljevics emelkedett a legmagasabbra, és 7 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt (4-3).
74. perc: Korcsmár indult be a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belülre vezette a labdát, de Szatmári hátulról szabálytalankodott vele, így a bíró jogosan tizenegyest ítélt. A büntetőt ezúttal is Vasziljevics végezte el és nagy erővel a kapu közepébe lőtt (4-4).
81. perc: Varga R.-t rúgta fel Szekeres 22 méterre az MTK kapujától. Tóth N. végezte el a szabadrúgást, de bal felső sarokba tartó lövését Szatmári hárítani tudta.
82. perc: Tóth N. kapott sárga lapot miután felrúgta a meginduló Szatmárit.
83. perc: Varga R. kapott jó indítást Vasziljevicstől, aki laposan a hosszú oldalon, egyedül érkező Barczi elé passzolt, akinek 5 méterről a rövid sarkot célozta meg, de Szatmári nagy bravúrral szögletre ütötte a labdát.
87. perc: Barczi jobb oldali szöglete után Vaskó emekedett a legmagasabbra, és 6 méterről a hosszú sarokba fejelt (4-5).
89. perc: Simek helyére Demjén állt be.
91. perc: Vasziljevics helyén Dvorschák folytatja, aki élete első élvonalbeli mérkőzésén lép pályára.
92. perc: Kanta gurította Lázok elé a szabadrúgást, aki nagy erővel, 24 méterről, centikkel lőtt a jobb alsó sarok mellé.