NB I (26.): Újpest FC–Kaposvár 2-1 (1-0)

Újpest FC–Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (1-0)
NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 26. forduló 2773. bajnoki mérkőzés
2010. május 5., szerda, 18:00 óra – Szusza Ferenc Stadion, 3091 néző

Újpest FC: Balajcza – Vermes, Vaskó (Tóth N., 84.), Takács, Pollák – Simek (Varga R., 87.), Korcsmár, Vasziljevics, Barczi (Kovács D., 79.) – Kabát, Rajczi
Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz, Junior (Godslove, 84.) – Balázs, Maróti (Bőle, 65.), Pest K. (Antaszijevics, 85.), Sztanics – Gujics, Oláh

Gólszerző: Rajczi (12., 60.), Zahorecz (90.)
Sárga lap: Grúz (31., 84.), Zahorecz (48.)
Kiállítva: Grúz (84.), Takács Z. (90.)
Szögletarány: 9:2 (4:2)

A mérkőzés előtt:

A kispadunkon Horváth T., Varga R., Szokol, Demjén, Tóth N., Foxi és Kovács D. foglal helyet.

A kezdés előtt egy perces gyászszünettel adóztunk Kellner Ferenc és Gonda László emlékének. Kellner Ferenc életének 78. évében hunyt el, ökölvívóként 7-szeres bajnok, a luzerni Eb-n bronzérmes, olimpiai 5. helyezett. Edzőként a bokszválogatott kapitánya is volt, és neki köszönhető, hogy Magyarországon először rendeztek profi ökölvívó vb-döntőt, mégpedig 1989-ben. Gonda László sportújságíróként dolgozott, legutóbb az MLSZ munkatársa volt, korábban több kiadvány szerkesztésében és írásában működött közre kedvens klubját, az Újpestet segítve.

Az ünnepélyes kezdődúrgást Szigethi Jennifer végezte el, aki egykori 4-szeres bajnok és 2-szeres kupagyőztes kapusunk, Szigethi Károly lánya.

Az Újpest FC a meccs előtt köszöntötte volna 55. születésnapja alkalmából Töröcsik Andrást, aki azonban a délután folyamán családi okokra hivatkozva lemondta a részvételt a mérkőzésen.

I. félidő:

1. perc: A Kaposvár kezdte a játékot.
7. perc: Az első néhány perc helyzet nélkül telt el.
8. perc: Egy ravasz szöglet avriáció után Barczi sarkallta vissza a labdát Simek elé, aki laposan lőtt középre, ahonnan egy kaposvári védőről szögletre pattant a labda.
9. perc: Az ismétlésnél a labda a szögletrúgó Kabát elé pattant vissza, aki éles szögből lőtt, a labda cm-ekkel suhant el a felső kapufa fölött.
12 perc: Ritkán látható jelenet: egy kilőtt labdát Vaskó nagy erővel fejelt vissza a kezdőkörtől, a labda két védő között Rajczi elé pattant, csatárunk átvette a labdát, majd 8 m-ről a kapuba helyezett. (1-0)
15. perc: Simek beadása Barczi elé került, aki félfordulatból lőtt, Milinte azonban védeni tudott.
21. perc: Pest K. kemény lövését ütötte szögletre Balajcza.
23. perc: Barczi két csellel megforgatta a védőket a 16-os jobb oldalánál, Kabát elé játszott, aki 14 m-ről a kapu fölé bombázott.
27. perc: Óriási zápor zúdul a pályára ezekben a percekben.
31. perc: Grúz kapott sárga lapot Kabát megrúgásáért.
32. perc: Sztanics lapos beadását védte lábbal Balajcza.
32. perc: Kabát lőtt laposan 23 méterről, bízva abban, hogy a füvön megcsúszik a labda. Így is történt, de a labda cm-ekkel elkerülte a jobb alsó sarkot.
33. perc: Simek lapos lövését védte Milinte.
35. perc: Barczi tette le a labdát lövésre Kabát elé, aki 12 m-ről bombázott kapura, de Petrók blokkolta a lövést.
37. perc: Barczi játszotta meg középen Rajczit, aki mellel maga elé tette a labdát, de a lövését szögletre blokkolták.
38. perc: Gujics beadása nyomán a labda átszállt Balajcza fölött, az ötös sarkán egyedül álló Oláh pedig a kapu mellé fejelt.
40. perc: Sztanics erős lövését védte Balajcza.
44. perc: Kabát bal oldali szabadrúgása félmagasan szállt be a kapu elé, a labda az egyik védőről veszélyesen vágóott a jobb alsó sarokba, de Milinte résen volt és hárított.

A szünetben:

A félidő végére elállt a monszun jellegű zápor, a második félidő pedig 10 perccel később kezdődött, hogy a víz minél nagyobb mennyiségben szivárogjon el a pályáról.

Csere nem volt, csak mezcsere: csapatunk a csíkos helyett fehér mezben folytatja

II. félidő:
46. perc: Az Újpest FC kezdte a játékot.
48. perc: Zahorecz kapott sárga lapot Simek szabadrúgásért
54. perc: Kabát szögletét Korcsmár fejelte a jobb sarok mellé.
55. perc: Takács indította Rajczit, aki okosan visszapasszolt Kabát elé. Csapatkapitányunk 13 m-ről a kapu fölé bombázott.
58. perc: Kabát tette ki Simek elé a labdát, aki az alapvonal felé átvette, majd éles szögből lőtt. Milinte csak kiütni tudta a felső sarokba tartó labdát.
59. perc: Simek laposan lőtte vissza laposan a labdát Kabát elé. Támadónk lövése kipattant Milintéről, a labda az érkező Rajczit is érintve az alapvonal mögé került.
60. perc: Egy bal oldalon futó akció végén Barczi ívelte középre a labdát Rajczi elé, aki mellel maga elé vette, és 13 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (2-0)
65. perc: Maróti helyett Bőle a Kaposvár csapatában.
67. perc: Kabát bombázott kapura 23 m-ről, Milinte szögletre ütötte a vizes talajon megcúszó labdát.
70. perc: Kabát szerzett labdát a bizonytalankodó Zahorecz mellett, de a vizes, mély talajon nem tudta jó ütemben megtolni a labdát, így a kaposvári bekk javított, és szerelte csatárunkat.
79. perc: Csere nálunk: Barczi helyett Kovács D. folytatja.
80. perc: Kovács D. első labdaérintséből majdnem gólt szerzett: a Rajczitól visszakapot labdát a balösszekotő helyéről, 8 m-ről lőtte a bal alsó sarok mellé.
81. perc: Újabb helyzet Kovács D. előtt: újra Rajczitól kapott labdát, és éles szögből bombázott kapura, de Milinte szögletre tudta ütni a labdát.
83. perc: Kovács D. indította Kabátot, aki két védő szoroításából, 35 m-ről kapura emelt, de Milinte védett.
83. perc: Kovács D. beadása után Simek fejelt 7 m-ről a kapu mellé.
84. perc: Csere nálunk: Vaskó helyett Tóth N. a pályán.
84. perc: Grúz kapott sárga lapot kezezésért, majd pirosat a második sárgáért.
84. perc: Cserélt a Kaposvár: Godslove a pályán Junior helyett.
84. perc: A szabadrúgást Simek bombázta kapura, Milinte a léc alól szögletre ütötte a labdát.
85. perc: Csere: Pest helyett Antaszijevics.
87. perc: Cseréltünk: Simek helyett Varga R.
88. perc: Varga R. lőtt 23 m-ről jobbról, Milintének sikerült kiszednie a léc alól a labdát.
89. perc: Kabát forgatta meg a védőket középen, és 8 m-ről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
90. perc: Egy szép akció végén Kovács D. "tette le" lövésre a labdát Pollák elé, védőnk 22 m-eől a jobb sarok mellé bombázott.
90. perc: Takács kapott azonnali pirosat, miután a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a 16-oson belül szabálytalanul állítotte meg Godslove-ot. A pirossal 11-es is járt.
90. perc: A büntetőt Zahorecz a kapu bal oldalába lőtte. (2-1)

2010.05.05. 20:01