NB I (25.): Ferencváros–Újpest FC 0-1 (0-1)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 25. forduló 2772. bajnoki mérkőzés
2010. április 30., péntek, 19:00 óra – Albert Stadion, 9000 néző
Jv.: Kassai Viktor (Erős G., Szpisják Zs.)

Ferencváros: Megyeri – Csizmadia, Tutorics, Dragóner, Stockley – Morrison (Lipcsei, 75.), Adnan (Abdi, 60.), Rósa, Schembri (Shaw, 70.) – Elding, Ferenczi
Újpest FC: Balajcza – Vermes, Vaskó, Takács Z., Pollák (Szokol, 78.) – Simek, Korcsmár, Vasziljevics, Barczi (Kovács D., 81.) – Kabát, Rajczi (Tóth N., 87.)

Sárga lap: Vasziljevics (45.), Csizmadia (49.), Takács Z. (69.), Elding (74.)
Kiállítva:
Szögletarány: 2:8 (1:3)

A mérkőzés előtt:

Az Újpest FC kispadján ezúttal Horváth T., Varga R., Demjén, Tóth N., Foxi, Szokol és Kovács D. foglal helyet.

A mérkőzésen a vendégszektor teljesen megtelt, így 1200 szurkolónk buzdítja a csapatot az Albert-stadionban.

I. félidő:

1. perc: A Ferencváros kezdte a találkozót.
7. perc: A találkozó első lehetősége az FTC előtt adódott, de Rósa jobboldali beadásáról Ferenczi lemaradt.
10. perc: A találkozó első tíz percben főleg a küzdelem dominált, és mezőnyjáték folyt a pályán. Egyik csapat sem tudott helyzetet kialakítani ellenfele kapuja előtt.
11. perc: Schembri indította fejjel Rósát, aki egy pattanás után 20 méterről lőtt a kapu fölé.
12. perc: Korcsmár lőtt 23 méterről, de lapos, a kapu közepébe tartó lövését Megyeri magabiztosan fogta.
14. perc: Rajczi-Kabát összjáték után utóbbi lőtt 24 méterről, de Megyerinek nem okozott gondot a hárítás.
15. perc: Barczi ugratta ki remek ütemben Rajczit, aki a kifutó Megyeri mellett is elhúzta a labdát, majd visszajátszott volna Barczi elé, aki elől Tutorics szögletre mentett.
18. perc: Egy hosszú indítást, Stockley fejelt haza röviden, amire Simek csapott volna le, de Megyeri jó ütemben lépett ki kapujából, és középpályásunk elől felszedte a labdát.
20. perc: Simek passzolt Kabáthoz, aki 18 méterről a jobbösszekötő helyéről egy méterrel lőtt a kapu jobb alsó sarka mellé.
22. perc: Schembri szöglete után Tutorics 6 méteres fejesét védte Balajcza hatalmas barvúrral.
23. perc: Schembri a jobb oldalon cselezte ki Vermest, majd éles szögből, 10 méterről a jobb oldali kapufát találta el. A kipattanó labda azonban éppen Csizmadia elé került, aki nagy helyzetben, 7 méterről a kapu fölé bombázott.
31. perc: Rajczi bírkózott Tutoriccsal a Ferencváros térfelének közepén, ami után a labda Kabát elé került, aki 24 méterről két méterrel a kapu jobb alsó sarka mellé lőtt.
35. perc: Kabát passzolt a jobb oldalon üresen felfutó Simek elé, aki beadta a labdát, amelyet Dragóner Barczi elé csúsztatott, aki visszajátszotta a labdát Kabát elé, aki 13 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1).
44. perc: Adnan indult meg a balszélen, majd laposan középre adott, ahol érkezett Rósa és 11 méterről a keresztlécet találta el.
45. perc: Gyors ellentámadás után Kabát passzolt Simekhez, akinek a beadásáról Rajczi centikkel maradt le.
45. perc: Schembrivel szembeni szabálytalanságáért kapott Vasziljevics sárga lapot.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

A félidőben egyik csapat sem cserélt.

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
49. perc: Csizmadia kapott sárga kapot, miután csúnyán felrúgta Barczit.
53. perc: Schembri baloldali szabdrúgás után védőink röviden szabadítottak fel, ami után Adnan elé került a labda, aki 23 méterről laposan lőtt, de Balajcza biztosan hárította a kapu közepébe tartó lövést.
56. perc: Kabát jobboldali szöglete után Vaskó emelkedett legmagasabbra, de 7 méteres fejese az egyik ferencvárosi védő érintésével a kapu jobb alsó sarka mellett hagyta el a játékteret.
60. perc: Az FTC vezetőedzője, Craig Short cserél először: Adnan helyére Abdi állt be.
69. perc: Kezezésért Takács Z. kapott sárga lapos figyelmeztetést.
70. perc: Schembri helyén Shaw folytatja a játékot.
74. perc: Egy jobboldali beadást Balajcza fogott meg, de Elding a levegőben szabálytalankodott kapusunkkal szemben, amiért sárga lapot kapott.
75. perc: Újabb csere az FTC-nél: Morrison helyére Lipcsei állt be.
77. perc: Abdi cselezte ki két védőnket a baloldalon, majd laposan középre adott, ahol érkezett Ferenczi, és 8 méterről a jobb oldali kapufát találta el.
78. perc: Pollák helyén Szokol folytatja.
81. perc: Újabb csere az Újpest FC-nél: Barczi helyére Kovács D. állt be.
82. perc: Kabát jobboldali beadására Rajczi érkezett, de nagy helyzetben két méterrel a kapu mellé fejelt.
86. perc: Abdi adott remek passzt az üresen álló Shawnak, aki 11 méterről lőhetett, de Balajcza lábbal védeni tudott.
87. perc: Rajczi helyére Tóth N. állt be.
92. perc: Csizmadia ívelte be középre a labdát, amit Dragóner fejelt vissza Rósa elé, aki nagy helyzetben 7 méterről a kapu mellé bombázott.