Hírek
Hírek : Női kézilabda Világbajnokság - Franciaország

Női kézilabda Világbajnokság - Franciaország

2007.12.02. 09:58

Minden idők második legrosszabb eredményével (8.) zárult a világbajnokság. Még az sem vigasz, hogy immár harmadszor választották be a VB All-star csapatába Görbicz Anitát. Ami viszont a minimális elvárát illeti, a magyar csapat ott lehet a március 28. és 30. között sorra kerülő olimpiai selejtezőn.

E. csoport

2007. december 02.
Magyarország - Japán
35-31 (19-16)
A magyar női kézilabda-válogatott 35-31-re legyőzte Japánt az első fordulójában a franciaországi világbajnokság nyitó napján. Németh András szövetségi kapitány együttesének legeredményesebb tagja a 10 gólig jutó Görbicz Anita volt. Kicsit "nyügvenyelős" volt a mérkőzés, de lesz ez még jobb is !

2007. december 03.
Magyarország - Kongó
33-20 (18-9)
Az első mérkőzésén a magyar válogatott győzött, ma pedig mindenképpen javítani szerettek volna Németh András tanítványai a mutatott játékon. A második félidőben ugyan volt egy rövidzárlat a második sor beküldését követően, de végül magabiztos, tizenhárom gólos győzelmet aratott a Görbicz Anita és Tóth Tímea vezette csapat.

2007. december 04.
Magyarország - Spanyolország
26-26 (13-14)
Egészen az idegtépő végjátékig a magyar női kézilabda-válogatottnak állt a zászló a spanyol nemzeti csapat ellen a világbajnokság E-csoportjának zárónapján, Nimes-ben. A félidőben még vezető ibériai rivális azonban az utolsó percben egyenlített, Németh András pedig hiába kért időt, a hátralévő 30 másodpercben már nem sikerült kiharcolni a győzelmet. Két pontot helyett csak egyet vihetnek magukkal a mieink a középdöntőbe.
Nagyon távol, fényévekre vagyunk a csúcsformától, de nem a csoportmeccseken kell a maximumot nyújtani. Bízzunk az eredményesebb folytatásban. A lengyelek következnek.

28-26 (11-13)
A középdöntő első mérkőzésén, ellentétes félidők után két góllal nyert a női kézilabda-válogatott. Az első félidőben folytatta spanyolok elleni rossz játékát a magyar csapat. A második félidő elején azt nyújtották a lányok, ami elvárható, így - bár az utolsó percekre ismét kiengedtek – sikerült megnyerni a mérkőzést. Pálinger Katalin világklasszis formát mutatott és a hátán vitte a csapatot.

2007. december 08.
Magyarország - Németország
30 - 30 (17-14)
A magyar válogatott rendkívül izgalmas végjáték után 30-30-as döntetlent játszott a német csapattal a női kézilabda-világbajnokság középddöntőjének 2. fordulójában Dijonban. A mieink sokkal jobban játszottak most, mint bármikor korábban a tornán, de az utolsó 10 percben csak három gólt lőttek, miközben hetet kaptak. Németh András szövetségi kapitány együttese így már jó eséllyel bejut a negyeddöntőbe, de még két mérkőzést kell sikerrel megvívnia Románia és Dél-Korea ellen.

2007. december 09.
Magyarország - Románia
34-31 (14-16)
A félidőben kettővel ment az ellenfél, de utána védekezésünk feljavult. A második felvonásban alaposan megváltozott a játék képe. A magyar védekezés hihetetlenül összeszedetté vált, ezúttal sikerült lecsökkenteni a fölösleges kiállításokat, a padról érkező csereemberek pedig ugyanolyan hőfokkal égtek és koncentrációval játszottak, mint társaik.

2007. december 11.
Magyarország - Koreai Köztársaság
26-31 (9-12)
Elszenvedte első vereségét a magyar női kézilabda-válogatott. A középdöntők utolsó mérkőzésén a magyar válogatott  a tornán mutatott leggyengébb teljesítményével előrukkolva 31-26-ra kapott ki Dél-Koreától. Miután a magyarok mérkőzése után a román együttes 32-24-re legyőzte a német csapatot, eldőlt, hogy Németh András szövetségi kapitány alakulata a címvédő Oroszországgal mérkőzik meg a negyeddöntőben. Nagyon nehéz feladat lesz, az biztos.

35-36 (22-20)
A magyar-válogatott a negyeddöntőben egygólos vereséget szenvedett a címvédő orosz csapattól, így a mienk csupán az 5-8. helyért játszhatnak a folytatásban. Az ezúttal rendkívül fegyelmezett magyar csapat a vb-n egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, de hiába volt nálunk kétszer is a jelentősnek hitt előny, nem tudtuk jól beosztani. Az oroszok erős embereivel nem tudtuk felvenni a harcot hatvan percen keresztül, ráadásul gyors lerohanásaikkal és támadás befejezéseikkel alaposan megleptek bennünket.

5-8. helyért

2007. december 15.
Magyarország - Franciaország
27-32 (15-16)
Az orosz csapat elleni vereség után az elszánt, bizonyítani akaró hazaiak ellen kellett a mieinknek kiharcolnia az ötödik helyet jelentő győzelmet. A vendéglátók előnyhöz jutottak, a mieink igyekeztek felzárkózni, de a számunkra katasztrofális végjáték, a kissé érthetelen üresjáratok mindent eldöntött. Az összecsapás végül 32-27 lett a házigazdák javára, nekünk pedig maradt a holnapi küzdelem Angolával - a hetedik helyért.

8.helyért

2007.december 16.
Magyarország - Angola
36-37 (20-17)
Angola nemzeti válogatottja elleni egygólos veresége  után a nyolcadik helyen zárt vasárnap délelőtt a
magyar női kézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokságon Párizsban. A magyarok védekezése kritikán aluli volt, a végig agilisen játszó angolaiak az utolsó percekben vették át a vezetést, és végül a győzelmet is sikerült kicsikarniuk. A teljesen szétesett válogatott benyomását keltő Németh-gárda nem teljesítette a minimális célkitűzést, nem végzett a legjobb hétben. Németh András szövetségi kapitány teljes elkeseredettségének adott hangot a Sport1 Tv-nek adott nyilatkozatában a magyar lányok lélektelen játékával és az összetartás hiányával kapcsolatban.

forrás : Nemzetisport