NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 19. forduló – 2766. bajnoki mérkőzés
2010. március 21., vasárnap, 17:30 óra – Perutz Stadion, 3000 néző
Jv.: Kassai Viktor (Demeter J., Farkas B.)

LFC-Pápa: Szűcs L. – Venczel, Farkas A., Tóth G., Rajnay – Varga G. (Granát, 74.), Gyömbér, Heffler – Bárányos – Bali (Jovánczai, 92.), Orosz (Mészáros M., 59.)
Újpest FC: Balajcza – Szokol, Vaskó, Vermes, Pollák – Simek (Martin, 69.), Millar, Vasziljevics (Korcsmár, 74.), Varga R. (Foxi, 77.) – Kabát, Rajczi

Sárga lap: Varga R. (20.), Tóth G. (29.), Varga G. (62.), Kabát (71.), Vaskó (81.), Szűcs L. (85.), Vermes (86.)
Kiállítva: Rajczi (63.)
Szögletarány: 6:6 (4:5)

A mérkőzés előtt:

A kispadon ezúttal Horváth T., Martin, Kiss Z., Tóth N., Foxi, Korcsmár és Barczi foglal helyet.

Pápára mintegy 450 szurkoló kísérte el a csapatot.

I. félidő:

1. perc: Az LFC-Pápa kezdte a találkozót.
2. perc: Vermes jobb oldali beadására Rajczi érkezett remekül, majd egy érintés után, éles szögből 6 méterről lőtt, de Szűcs szögletre ütötte a labdát.
10. perc: Az elmúlt percekben csapatunk birtolkolta többet a labdát, de nagyobb gólszerzési lehetőség egyik játékosunk előtt sem adódott.
15. perc: Kabát passzolt remekül a felfutó Pollák elé, akinek beadása Simeket találta meg, aki szorított helyzetben, 6 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt.
18. perc: Simek lőtt 24 méterről, de a kapu baloldalába tartó lövését Szűcs szögletre ütötte.
20. perc: Varga R. kapott sárga lapot műesésért.
21. perc: Heffler indult meg a baloldalon, majd 25 méterről hatalmas erővel kapura lőtt. A labda végül a keresztlécet érintve hagyta el a játékteret.
22. perc: Simek volt harcias a jobboldalon, és szerzett labdát Rajnaytól, majd önzetlenül középre játszott, az egyedül érkező Rajczi elé, akinek 7 méteres kísérletét Szűcs bravúrral hárította.
25. perc: A Kabát elleni szabálytalanságért megítélt szabadrúgásból, Simek bombázott 27 méterről a kapu fölé.
28. perc: Vaskó kezezett a kapunktól 25 méterre. A szabadrúgást Varga lőtte kapura, de lővése két méterrel elkerülte a kapu jobboldalát.
29. perc: Rajczi elleni szabálytalanságáért Tóth G. kapott sárga lapos figyelmeztetést.
30. perc: Kabát elől mentett Farkas becsúszva, de támadónk tizenhatoson belül átívelt, az üresen érkező Vasziljevics elé, aki 8 méterről félfordulatból a kapu fölé lőtt.
37. perc: Heffler jobboldali szögletére Tóth G. érkezett üresen, és 11 méterről a keresztléc alá fejelt (1-0).
41. perc: Heffler újabb jobboldali szöglete után Balajcza öklözött középre, amely Gyömbér elé került, aki 18 méterről 2 méterrel a kapu baloldala mellé lőtt.
44. perc: Varga R. adott be a baloldali összekötő helyéről, ami után Rajczi fejelt 13 méterről Szűcs kezébe.
45. perc: Orosz passzolt Balihoz, aki egy érintés után 18 méterről alig lőtt a kapu mellé.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

A félidőben egyik csapat sem cserélt.

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrészt.
53. perc: Kabát szabadrúgása után a pápai védők röviden szabadítottak fel, így a labda Vasziljevics elé került aki 20 méterről lőhetetett, de lövése jócskán elkerülte Szűcs kapuját.
59. perc: Cserél a Pápa: Orosz helyéra Mészáros M. állt be.
62. perc: Varga G. nem engedte elvégezni a szabadrúgást, amiért sárga lapott kapott.
63. perc: Kassai asszisztense jelzése után szándékos ütésért piros lapot adott Rajczinak.
69. perc: Simek helyén Martin folytatja.
71. perc: Kabát kapott sárga lapot reklamálásért.
74. perc: Vasziljevics helyére Korcsmár állt be. Cserél a Pápa is: Varga helyén Granát folytatja a játékot.
77. perc: Újabb csere nálunk: Foxi állt be Varga R. helyére.
81. perc: Vaskó húzta vissza a mezénél fogva Balit, amiért sárga lapot kapott.
82. perc: Millar szabálytalankodott Venczellel szemben, amiért szintén sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
83. perc: Újabb hatalmas lehetőséget hagyott ki a csapat: Kabát szöglete után átszállt a labda a túloldalra, ahonnan Millar Korcsmárhoz ívelt, aki nagy helyzetben mellre vette a labdát, majd 10 méterről a kapu fölé lőtt.
85. perc: Szűcs kapott sárga lapot időhúzásért.
86. perc: Vermes kapott sárga lapot Bali elleni szabálytalanságáért.
92. perc: Bali helyére Jovánczai állt be.