NB I (13.): Debreceni VSC–Újpest FC 1-2 (1-1)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 13. forduló – 2760. bajnoki mérkőzés
2009. október 30., péntek, 19:00 óra – Oláh Gábor utcai stadion, 6500 néző
Jv.: Szabó Sándor (ifj. Tóth V., Albert I.)

Debreceni VSC: Pantics − Bodnár, Komlósi, Szélesi, Fodor (Laczkó, 77.) − Dombi (Szakály, 61.), Kiss Z.(Ramos, 46.), Varga J., Leandro − Coulibaly, Rudolf
Újpest FC: Balajcza − Vermes, Vaskó, Takács, Pollák − Simek, Sándor, Korcsmár, Tóth N. (Jucemar, 87.) − Rajczi, Kabát

Gólszerző: Rudolf (17.), Kabát (40.), Kabát (90.)
Sárga lap: Takács (17.), Pollák (26.), Rajczi (27.), Pantics (40.), Rudolf (58.), Korcsmár (62.), Vermes (69.), Komlósi (90.)
Kiállítva:
Szögletarány: 4:4 (0:1)

A mérkőzés előtt:

A kispadon Horváth T., Jucemar, Lambulics, Dudics, Simon A., Kovács D. és Stokes kapott helyet.
A vendégszektor gyakorlatilag megtelt a kezdésre. Csapatunk idegenben is a hazai pályán megszokott színösszeállításban és szerelésben, lila-fehér mezben, fehér nadrágban illetve fehér sportszárban lép pályára.

I. félidő:
1. perc: A Debrecen kezdte a mérkőzést.
2. perc: Rudolf lőtt 26 méterről, de középre tartó lapos lövését Balajcza biztosan fogta.
9. perc: Egyelőre a mezőnyben zajlik a játék, egyik csapat előtt sem adódott nagyobb gólszerzési lehetőség.
16. perc: Takács szerelte a megiramodó Coulibalyt a tizenhatoson belül. Szabó játékvezető szabálytalannak vélte a mozdulatot, amiért tizenegyeshez jutott a Debrecen, valamint Takács kapott sárgalapot. A büntetőt Rudolf a kapu jobb alsó sarkába rúgta. (1-0)
26. perc: Sándor adta el a labdát a félpályán, ami után Leandro Coulibalyt ugratta ki, akit csak szabálytalanul tudott a tizenhatoson belül szerelni Pollák, amiért sárga lapot kapott védőnk, valamint büntetőhöz jutott a Debrecen. A Rudolf által elvégzett tizenegyest, Balajcza nagy bravúrral, lábbal hárította.
27. perc: Rajczi szabálytalankodott Kissel szemben, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
34. perc: Kabát készítette le a labdát Korcsmárnak, aki 30 méterről lőtt. A labda végül a keresztléc felett egy méterrel hagyta el a játékteret.
38. perc: Ügyes jobb oldali akció után Kabát lőhetett 12 méterről kisodródott helyzetből, de lövése jócskán elkerülte a kaput.
39. perc: Rajczit indította Kabát, akit a kifutó Pantics gátolt a továbbhaladásban a tizenhatoson belül, ami után tizenegyeshez jutottunk, valamint a kapus sárga lapot kapott. A büntetőt Kabát magabiztosan a kapu jobb alsó sarkába lőtte. (1-1)
42. perc: Bodnár veszítette el a labdát a debreceni tizenhatos előterében, amire Tóth csapott le és 17 méterről kapura csavarta a labdát. Lövése végül a jobb oldali kapufát találta el.
45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

A félidőben a hazai oldalon Ramos Kiss Z. helyére állt be, míg az Újpest FC nem cserélt.

II. félidő:

46. perc: Az Újpest FC kezdte a második félidőt.
47. perc: Simek lőtt 34 méterről el egy szabadrúgást, amely után a labda alig kerülte el a bal alsó sarkot.
58. perc: Rudolf rúgta fel Kabátot,amiért sárga lapot kapott.
60. perc: Sándorral szemben szabálytalankodott Ramos 24 méterre a debreceni kaputól. A megítélt szabadrúgást Tóth N. 5 méterrel a kapu fölé lőtte.
61. perc: Dombi helyén Szakály folytatja.
62. perc: Korcsmár buktatta hátulról Rudolfot. A szabálytalanságért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
69. perc: Rudolf fordult le Vermesről, aki hátulról csak visszarántani tudta, amiért sárga lapot kapott a játékvezetőtől.
75. perc: Az elmúlt öt percben főleg a középpályán zajlanak az események, egyik csapat előtt sem adódnak gólszerzési lehetőségek.
77. perc: Sérülés miatt Fodor nem tudja folytatni a játékot. Helyén Laczkó a pályán.
87. perc: Tóth Norbertet Jucemar váltotta a pályán.
90. perc: Kabát ívelte be a bal oldalról szögletet, amely után Komlósi kézzel ütött a labdába. Szabó ismét tizenegyest ítélt, valamint sárga lapot adott a Debrecen védőjének. A labda mögé ismét Kabát állt, aki ezúttal sem hibázott, és a kapu bal oldalába gurított. (1-2)