NB I (10.): Újpest FC–Ferencváros 2-1 (1-1)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 10. forduló – 2757. bajnoki mérkőzés
2009. október 3., szombat, 17:30 óra – Szusza Ferenc Stadion, 11463 néző
Jv.: Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)

Újpest FC:  Balajcza – Vermes, Vaskó, Takács, Pollák – Simek (Foxi 35.), Millar (Jucemar 76.), Sándor, Tóth – Kabát, Rajczi (Stokes 89.)
FTC:  Haber – Joaquin, Balog, Wolfe, Alcantara – Fitos (Abdi 70.), Lipcsei, Morrison, Kulcsár (Pisanjuk 87.) – Rósa (Ashmore 65.), Ferenczi

Gólszerző: Fitos (40.), Kabát (43.), Rajczi (87.)
Sárga lap:  Tóth (34.), Balog (44.), Alcantara (67.), Takács (78.)
Kiállítva: -
Szögletarány: 7:2 (5:2)

A mérkőzés előtt:

William McStay a Paks elleni kezdőcsapathoz képest két helyen változott, a csatársorban Rajczi Péter kapott szerepet, a védelem közepén pedig a felépült Vaskó Tamás játszhat. A csapatokat parázs hangulat, teltház fogadja a 205. derbin.

A kezdőrúgást Sianec Attila hajtotta végre, a lehetőséget édesapjától kapta ajándékba.

I. félidő:

1.perc: Az Ferencváros kezdte a mérkőzést.
2. perc: Csapatunk két sarokrúgással kezdte a mérkőzést, azonban mind a két alkalommal érintetlen maradt a Ferencvárosiak hálója.
5. perc: Sándor passzából Rajczi törhetett be a büntetőterületen belülre, de Lipcsei szögletre mentett. A szögletet után Balog mentett.
8. perc: Fitos beadását Ferenczi fejelte le Rósának, aki kissé kisodródva a kapufát találta el.
11. perc: Miller szerzett a Ferencváros térfélen labdát, a jobb oldalon Simeket indította, de középpályásunk hosszan tolta meg a labdát, így elmaradt a beadás.
14. perc: Kulcsár 25 méteres lövéstét Balajcza magabiztosan fogta.
18. perc: Egy beadás után egy ferencvárosi fejről a jobb szélen tartózkodó Simek elé pattant a ladba, de beadása nem sikerült.
23. perc: Kabát lőtt kapura éles szögből, a lövést Haber fogta.
24. perc: Sándortól kapott labdát Simek, aki szép visszahúzós csel után 12 méterről lőtt, Haber védett.
27. perc: Kabát lőtt 17 méterről, lövése Wolfe lábáról szögletre pattant. A pontrúgást Tóth N. végezte el, Haber kiütötte a labdát.
31. perc: Ferenczi kapott jó labdát, azonban Vermes mentett a 16-oson belül.
34. perc: Tóth Norbert kap sárga lapot, mert rátartott Kulcsár lábára.
35. perc: Simek kapott hosszú indítást a jobb oldalon, amit középpályásunk nem ért el az alapvonalon előtt. Simek kisebb sérülést szenvedett, ezért helyére Foxi áll be.
40. perc: Lipcsei adott be a bal oldalról szögletet, amit Fitos jutatott 6 méterről, éles szögből Balajcza kapujába.  (0-1)
43. perc: Foxi kapott a jobb oldalon labdát, élesen középre adott, a Haberről kipattanó labdát Kabát lőtte be 7 méterről ellenfelünk kapujába. (1-1)
44. perc: Balog kapott sárga lapott Rajczi szabálytalan szereléséért. A szabadrúgást Tóth adta be, de Haber bravúrral védett.
45. perc: Tóth Norbert szögletét Vermes fejelte kapura, ami az egyik ferencvárosi védő kezén akadt el.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Csapatunk vezetőedzője, William McStay nem hajtott végre cserét a szünetben. Az ünnepélyes kezdőrugást Mennyhárt Rita rúgta, aki a 13. születésnapjára kapta ezt az ajándékot a családjától.

II. félidő:

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.
49. perc: Sándor indult meg középen, majd lőtt kapura 22 méterről, ami Balogot találta fejbe. A ferencvárosi védő rövid ápolás után tudta folytatni a játékot.
55. perc: A második félidő elején mezőnyben folyik a játék, csapatunk fölényben van, de nagyobb helyzetet még nem sikerült kialakítanunk.
56. perc: Kabát végezhetett el a jobb oldalon sarokrúgást, beadását Lipcsei fejelte ki.
59. perc: Pollák adott középre a bal oldalról, Rajczi két ferencvárosi védő között nem tudott a kapuba lőni.
60. perc: Sándor adta ki a jobb oldalra Foxinak a labdát, Foxi laposan adott középre, de Rajczi kapu mellé lőtt.
63. perc: Kabát tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon, a középre tett labdát Rajczi tette kapura 6 méterről, de Haber bravúrral védett.
65. perc: Rósa hagyta el a pályát kényszerű okokból, a helyén Ashmore.
67. perc: Alcantara csúszótt rá hátulról Kabát lábára, a védő sárga lapot kapott.
69. perc: Tóth tekerte 25 méterről kapura a labdát, ami a felső lécen csattant.
70. perc: Fitos helyett Abdi a pályán.
71. perc: Kabát tekerhetett be egy szabadrúgást 30 méterről, amit Rajczi fejelt kapu fölé.
77. perc: Jucemar áll be Millar helyére.
78. perc: Takács rántotta vissza Ferenczit, ezért védőnk sárga lapot kapott.
85. perc: Kulcsár adott középre Ferenczinek, aki 10 méterről fordult kapura, de lövése elkerülte Balajcza kapuját.
85. perc: Tóth lőtt 20 méterről kapura, lövését fogta Haber.
87. perc: Kabát indult a jobb oldalon, aki Foxihoz passzolt. Foxi a jobb oldalról adott középre, amit Rajczi felelt az ellenfél hálójába. (2-1)
87. perc: Kulcsár helyett Pisanjuk a pályán.
89. perc: Stokes folytatja a játékot Rajczi helyett.
90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.