NB I (5.): Bp. Honvéd–Újpest FC 1-1 (0-1)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 5. forduló – 2752. bajnoki mérkőzés
2009. augusztus 23., vasárnap, 17:30 óra – Bozsik József Stadion, 2000 néző
Jv.: Arany Tamás (Erős Gábor, Viszokai László)

Bp. Honvéd: Németh - Vukmir, Botis, Debreceni, Hajdú - Hidi (Horváth A., 36.), Benjamin - Diego (Moreira, 73.), Zsolnai, Hrepka - Abraham (Palásthy, 90.)
Újpest FC: Balajcza - Vermes, Korcsmár, Vaskó (Lambulics, 17.), Pollák - Stokes - Simek (Tóth N., 58.), Sándor, Millar, Foxi - Simon A. (Barczi, 81.)

Sárga lap: Debreceni (33.), Pollák (39.), Hajdú (62.), Vermes (72.)
Kiállítva: -
Szögletarány: 4:6 (0:6)

A mérkőzés előtt:

Nem lehet tagja az Újpest FC csapatának ezen a mérkőzésen Kabát Péter: csatárunk a héten gyomorproblémák miatt két edzést is kihagyott, és hába edzett újra kétszer a meccs előtt, vasárnapra visszaesett az állapota, így meg sem tudott jelenni a Szusza Ferenc Stadionban, a csapat indulásánál.

A mérkőzésre több mint 500 lila-fehér szurkoló érkezett.

I. félidő:
1. perc: A Honvéd kezdte a mérkőzést.
4. perc: Sándor vette át a labdát a Honvéd-térfél közepén, majd 25 m-ről nem sokkal lőtt a kapu fölé.
5. perc: Balajcza nem fért a labdához egy jobboldali beadás után, így Diego lőhetett 17 m-ről, de nem találta el a kaput.
6. perc: Foxi pörgetett remekül Simon elé, aki kissé jobbról 12 m-ről a kifutó Némethbe lőtt.
7. perc: Hajdú 25 m-es szabadrúgása szállt el 2 m-rel a felső léc felett.
10. perc: Foxi 20 m-ről lőtt a kapu fölé.
12. perc: Simek lőtt beadását Millar vette át 17 m-re a kaputól, majd lövése alig kerülte el a kapu jobb alsó sarkát.
14. perc: Vaskó maradt a földön, mert Zsolnai egy összecsapást követően ráesett az achillesére.
17. perc: Kényszerű csere: a megsérülő Vaskó helyére Lambulics állt.
22. perc: Millar 18 m-es lövésébe vetődött bele az egyik kispesti bekk, a labda szögletre vágódott.
24. perc: Simek jobboldali szögletére Lambulics érkezett jól a rövid saroknál, de fejese elkerülte a kapu jobb oldalát.
28. perc: Simon tette ki a labdát a bal oldalon robogó Millar elé, aki remekül adott középre, az érkező Foxi pedig egy szép átvétel után 8 m-ről Németh fölött a kapu bal oldalába lőtt. (0-1)
33. perc: Debreceni kapott sárga lapot, mert hátulról buktatta Simont.
36. perc: Hidi helyén Horváth A. folytatja a hazaiaknál.
37. perc: Foxi indította Simont a bal oldalon, akinek középre adásáról nem sokkal maradt le Simek.
39. perc: Pollák kapott sárga lapot, mert bodicsekelte Vukmirt.
43. perc: Millar pörgetett Sándor elé, aki kissé jobbról 10 m-ről lőtt, Németh kiütötte a labdát, amely Foxi és Simon feje fölött is elszállt.
44. perc: Vukmir jobboldali bedobása után középen elvétettük a labdát, a berobbanó Diego pedig a bal kapufára pörgetett. A kipattanót Korcsmár vágta a mezőnybe.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik csapat sem cserélt.

II. félidő:

46. perc: Simek ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, a védők röviden fejelték ki a labdát, amelyet végül Foxi passzolt középre, Sándor pedig 15 m-ről a bal alsó sarok mellé lőtt.
47. perc: Abraham húzott el a jobb oldalon, középre adását Hrepka pörgette kapura, de a szöget jól záró Balajczáról szögletre vágódott a labda.
54. perc: Millar 25 m-ről lőtt 1 m-rel a kapu fölé.
56. perc: Hajdú 22 m-es szabadrúgását Balajcza parádés vetődéssel ütötte a bal oldali kapufára, a kipattanót pedig a berobbanó támadók elől Pollák húzta szögletre.
58. perc: Simek helyére Tóth Norbert állt be.
60. perc: Sándor a jobb oldalról szépen ívelt középre, Tóth N. 9 m-es fejese pedig nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.
62. perc: Hajdú kapott sárga lapot Foxi lerántásáért.
69. perc: Tóth N. 28 m-es szabadrúgása fél méterrel kerülte el a kapu bal alsó sarkát.
72. perc: Vermes kapott sárga lapot Abraham lerántásáért.
73. perc: Diego helyén Moreira folytatja a Honvédnál.
74. perc: Lambulics indította a jobb oldalon Foxit, akinek középreadása Simon elé került, de csatárunk elől a védők felszabadítottak.
75. perc: Védelmi hiba után Millar elé került a labda, akinek 12 m-es lövését Németh kiütötte, a kipattanót Tóth N. szúrta rá, a labda ezúttal kipattant a kapusról Simon elé, aki 1 m-ről a hálóba helyezett, de a játékvezető helyes döntéssel les miatt nem ítélt gólt.
81. perc: Újoncot avat csapatunk: Simon Attila helyére Barczi Dávid állt be.
82. perc: Abraham a balhátvéd helyéről remek labdával indította Hrepkát, aki egyedül tört kapura, majd Balajcza mellett a kapunk jobb alsó sarkába helyezett. (1-1)
83. perc: Foxi cselezgetett befelé a bal oldalról, majd 20 m-ről, fél méterrel lőtt a keresztléc fölé.
88. perc: Hajdú tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, majd 8 m-ről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
90. perc: Abrahamot Palásthy váltotta.
90. perc: Sándor indította a jobb oldalon Millart, akinek az alapvonalról középre lőtt labdáját Németh kivetődve csípte el az üresen érkező Foxi elől.