Junior VB 2007 : Világbajnok: MAGYARORSZÁG!!!

Világbajnok: MAGYARORSZÁG!!!

Dorka/Ágó  2007.08.27. 09:32

Junior válogatottunk lett az aranyérmes a 2007-es világbajnokságon.

12 év után újra a világbajnokságot nyert a magyar férfi junior vízilabda válogatott. A magyar csapat az olaszokat verte meg a döntőben 3 góllal.

A torna "Legértékesebb játékos"-ának Varga Dénest választották, aki 28 góljával a vb gólkirályi címét is kiérdemelte.

A legjobb kapus címet Bisztritsányi Dávidnak ítélték oda.

Az all star csapat: BISZTRITSÁNYI DÁVID, VARGA DÉNES, HÁRAI BALÁZS, Johnno Cotterill (AUS), Stefan Mitrovic (SRB), Niccola Figari (ITA), Petar Muslin (CRO).

A mérkőzésről:

OLASZORSZÁG-MAGYAROSZÁG 6-9 (0-1, 2-2, 2-3, 1-3)

A magyar csapat tartotta irányítása alatt az egész döntőt elejétől a végéig. Nagyon felforrósodott összecsapás volt, mivel Magyarország 4, Olaszország pedig 3 játékosát nélkülözte. A nyitó-negyed a kapusok teszteléséről szólt, amiből Bisztritsányi került ki győztesként néhány igen látványos védésével. Az olaszok kapusa Washburn, ugyanakkor, szintén nagyon meggyőző volt. Csak Vargának sikerült rést találnia és gólt szereznie. Távoli jobb oldalról leadott lövése a kapufáról pattant be 5:08-nál. A lövések és védések izgalmától a közönség alig bírt a helyén maradnia, már akinek volt helye. A második negyed elején Ninfa emberelőnyös lövése pattant be kapufáról 7:29-nél. Varga felpattanásra késztette a közönséget második góljával, ami egyben a 28. volt a versenyen, és amelyet kereszt-passzból kapott a kapufa közelében 2 méteren. Egy perccel később Salamon is csatlakozott hozzá egy felső bombával (3-1). Mindkét csapat kikérte idejét, de egyik időkérést követő támadás sem eredményezett gólt. Figari bebombázott a felsőbe 1:17-es óra állásánál, ezzel csökkentve a különbséget. Nem sokkal később, amikor két olasz játékost is kiállítottak végleg cserével, Figari lehalászott egy magyar kereszt-passzt, így megfosztva Magyarországot egy újabb góltól a félidő előtt.

A harmadik negyedben rengeteg akció-helyzet volt. Varga emberelőnyből szerezte harmadik gólját (4-2). Figari szintén emberelőnyben válaszolt rá. Lázár bepasszírozta (5-3). Figari ismét: egy vitatható gólt lő 2:20-nál (5-4). Ezt követően az egyik olaszt arcul vágták és a továbbiakban nem vett részt a játékban. A bírók úgy döntöttek, hogy figyelmen kívül hagyják a sérülést. A kapus Washburn sietett a segítségére és kidobta a labdát a medencéből. A bírók a labdát a magyaroknak ítélték. Guidaldit pedig „rosszhiszeműség” miatt kizárták a további játéból. Szabó 6-4-re módosította az eredményt, majd Marnitz tömegét kihasználva beforgott és két méterről betalált (7-4) – 6:40-nél a döntő utolsó negyedében. Ugyanez mondható el szintén hegyomlás csapattársáról, Hárairól, akit erősen fogtak 2 méteren. 8-4-es állásnál és 4:24 perc fennmaradó játékidőnél Magyarország tartott a világbajnoki cím felé. Figari azonban másképp gondolta és negyedik góljával 8-5-re változtatta az állást. Hárait „rosszhiszeműség” miatt kizárták, és az olaszok ezzel büntetőhöz jutottak. Figari végezte el, de Bisztricsányi kivédte. Ninfát szintén kizárták a játék fennmaradó részéből, Salamon pedig emberelnyőt váltott gólra (9-5). Miközben a magyarok már ünnepeltek, az olaszok még nem végeztek és Caliogna négy másodperccel a vége előtt távolról még betalált.

Kemény Ferenc:

„Ez a mérkőzés nagyon könnyű volt. A tegnapi és tegnapelőtti volt az igazi világbajnokság, mert három gól nagy különbségnek számít. A játék kezdetétől a végéig nálunk volt az előny. Ez az elvárás Magyarországon, ez a nemzeti sportunk. Mint Önöknek a baseball.”

Mit jelent ez a győzelem?.... „Azt, hogy talán ennek a csapatnak az egyik játékosa a felnőtt válogatotthoz csatlakozhat.”

Borsós Endre:

A győzelemről – „Ez az életem. 12 éve dolgozunk ezért. Nem volt könnyű, nagyon nehéz volt. Ez egy háború és nekünk egész idő alatt koncentrálnunk kellett.”

Győztes gólról – „Nem szeretünk beszélni a győzelemről, amíg nem jutottunk el a mérkőzésig.”

Amerikában játszani – „Remek volt, szabadság, nyaralás, ugyanakkor kemény munka. Tetszik Amerika.

William Washburn (Olaszország):

Vereségről – „Nagyon fáj, mert a végéig nyerni próbáltunk. Dühös vagyok amiatt, hogy sokkal jobban játszhattunk volna az első és második negyedben. A magyarok jobbak, főleg védekezésben, de mi egyáltalán nem ijedtünk meg tőlük.

Eljutni a döntőig – „Hiszek ebben a csapatban, ezért annyira nem lepődtem meg rajta.”

Mikor tudta, hogy döntőt játszhatnak? – Már a magyarok elleni első meccs után kezdtem hinni benne.

Olaszország-Magyarország 6-9 (0-1, 2-2, 2-3, 1-3)

Játékvezetők: Steve ROTSART (USA), Alexander GALKIN (RUS)
Olaszország: William WASHBURN, Niccolo PATRONE, Giacomo NINFA (1), Paride
SACCOIA, Alex GIORGETTI, Edoardo CALIOGNA (1), Niccolo FIGARI (4), Marco
FERRONE, Federico LA PENNA, Francesco LO CASCIO, Alessandro NORA, Gianmarco
GUIDALDI, Dario GENNARO.
Szövetségi kapitány: Pietro IVALDI
Magyarország: BISZTRITSÁNYI Dávid, BORSÓS Endre, SZABÓ Botond (1), PECZ Gábor, LÁZÁR Zsolt (1), SZIKLAI Tamás, VÖRÖS Viktor, KINCSES Attila, SALAMON Ferenc (2), VARGA Dénes (3), HÁRAI Balázs (1), MARNITZ Gergő (1), DECKER Attila
Szövetségi kapitány: Tibor KESZTHELYI.
Kapuralövések: ITA 6/24; HUN 9/30
Gól előnyből: ITA 5/16 HUN 3/14
Gól büntetőbő: ITA 0/1

Jegyzőkönyv

A harmadik helyért vívott küzdelemben Horvátország 12-8-ra győzte le Szerbia nemzeti együttesét.

Ratko Rudic (a horvát felnőtt válogatott szövetségi kapitánya) a junior horvát-szerb bronzmeccsről:

„Tegnap este nem azokkal a képességünkkel játszottunk, amikkel rendelkezünk. A ma legjobb tudásunk szerint játszottunk. Örömmel látom, hogy a holnap legjobb horvát játékosai megmutatták magukat és hogy így játszottak.”