SZERBIA: Milos MARINKOVIC, Petar TOMASEVIC (1), Luka SAPONIC (3), Dusan MARKOVIC (1), Dorde BASIC (1), Ivan RACKOV (2), Boris VAPENSKI, Petar FILIPOVIC, Miroslav RANDIC (1), Marko PETKOVIC (1), Petar IVOSEVIC (1), Stefan MITROVIC (4), Stefan ZIVODINOVIC.

BISZTRITSÁNYI Dávid, BORSÓS Endre, SZABÓ Botond, PECZ Gábor, LÁZÁR Zsolt, SZIKLAI Tamás, VÖRÖS Viktor (4), KINCSES Attila, SALAMON Ferenc (1),VARGA Dénes (6), HÁRAI Balázs (4), MARNITZ Gergő (1), DECKER Attila

Gól előnyből: SRB 23/9; HUN 12/5
Gól büntetőből: SRB 2/1; HUN 1/1
Kpontozódott: Tomasevic, Basic, Mitrovic ill. Borsós, Lázár, Sziklai, Salamon, Hárai, Marnitz

Jegyzőkönyv (hamarosan)

Az elődöntő másik mérkőzésén Olaszország egy góllal verte meg a horvát válogatottat, így velük találkozunk majd a döntőben.

A mérkőzésről:

Mindkét csapat keményen küzdött a gólokért és nem okozott csalódást a közönségnek. Különösen a szerb szurkolóknak nem, akik óriási hangzavart csaptak, ahogy a mérkőzés nem dőlt el rendes játékidőben és hosszabbításra került sor. Végül Magyarország győzedelmeskedett 17-16-ra egy rendkívül látványos mérkőzésen, melynek a végét a legtöbb játékos nem látta. Saponic nyitott a szerbek részéről, de Varga Dénes, a vb egyik kiemelkedő játékosa, emberelőnyből szépített és Magyarország átvette a vezetést (2-1). Majd a szerb gépezet beindult: Basic és Saponic szépített és ezzel a szerbek vezettek. Petkovic közelről, Mitrovic 7 méterről erősítette a szerb szorítást 5-2-nél, de Marnitz besöpörte a labdát két méterről a negyed vége előtt 0:17-nél. Randic nyitotta 8 méterről a második negyedet Szerbiának és Mitrovic fentről jobb kapásról húzta be a következőt. Hárai szépített centerből: 7-4. Rackov válaszolt egy ügyes jobb oldali lövéssel meredek balkéz poszton: 8-4 (5:37-nél). Varga Dénes két méteren értékesített egy visszapattanót. Percekkel később egy emberelőnyös magyar időkérést követően, Hárai 8-6-ra változtatta az állást. Kevesebb mint két perccel később Hárai újabb emberelőnyös helyzetet váltott gólra. Az utolsó pillanatokban Lázár kipontozódott és Salamon kihagyott egy ötméterest, ezzel megadva a hihetetlen lehetőséget Szerbiának. Basic laposan lőtt és kapus Bisztritsányi eltérítette a lövést, Basic nem tetszésére. Közben a magyar szövetségi kapitány Keszthelyi sárga lapot kapott. A harmadik negyed elejére pedig a szerb Vasilovski szövetségi kapitány szintén egy sárga lap tulajdonosa lett. Ivosevic emberelőnyt váltott gólra: 9-7, amelyre Vörös válaszolt: egy magasan kiemelkedő labdaszerzésből kapufa közelben és egyből rá is húzva – 9:8 (5:16-nál). Mitrovic emberelőnyben 3. gólját szerezte, ezzel kettőre növelve a különbséget. Tomasevic labdát szerzett és lőni próbált, de helyette büntetővel honorálták erőfeszítését, amit Borsos harcolt ki. Mitrovic 4. gólját szerezte és háromra növelte a vezetést. Időközben a magyar másod-edző piros lapot kapott. A magyarok büntetőt harcoltak ki, majd Hárai és Salamon enyhített a szorításon. Sziklai begyűjtötte harmadik személyi hibáját, majd a második magyar segédedzőnek is távoznia kellett a kispadról. Tomasevic újabb gólt lőtt emberelőnyben 12-10-es állásnál. Varga Dénes emberelőnyt váltott gólra jobb kéz kapáson 0:50-es játékidőnél: 12-11. Az utolsó negyedben a feszültség tovább nőtt, és amikor Petkovic-ot kiállították Varga nem vesztegette az időt és ötödik góljával (távoli bal) 12-12-re változtatta az állást 4:13-nál. Magyarország 2:06-os óraállásnál időt kért, a lövést Varga vállalta el, de nem tudta gólra váltani. A szerbek is időt kértek, majd Saponic egyenlített 1:07-nél. Vörös öt méterről talált be, de úgy tűnt, hogy egy métert előre mozdult center poszton mielőtt előtte volna. A szerb szövetségi kapitány, Vasilovski, reklamált, amit piros lappal honoráltak a bírók. A kispadot nem hagyta el időben, majd Mitrovic-ot is piros lappal sújtották, amikor megpróbálta visszahozni a szövetségi kapitányt a kispadra és ezzel végképp elszállt az erő. Rackov emberelőnyből értékesített (0:20), miután harmadik személyi hibájával kiállították róla Hárait. Egy újabb nagy lövő hagyta el a játékot, ami 14-14-nél „lezárult”. Vargát kiállították, de nem lett belőle szerb gól és jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első negyedének ráúszását a magyarok nyerték és a Tomasevic ellen ítélt büntetőt (egyben ez volt 3. személyi hibája) Varga értékesítette. Varga nem hibázott lövésénél és ezzel 6. gólját szerezte: 15-14-re vezettek a magyarok. A negyed utolsó támadásában Vörös keresztül úszott középen és örömmel vette a labdát, ráfogott és őrizetlenül bevágta 2 méterről. Marnitzot a dudaszó előtt nem sokkal kiállították. A következő ráúszást a szerbek nyerték és egyből időt kértek. Randic lövése a blokkolás sorsára jutott. Majd a labda Vöröshöz talált utat középre, aki negyedik gólját szerezte: 17-14. Markovic 2:06-nál válaszolt, majd Rackov hat méteren átemelve 17-16-ra változtatta az állást (0:57). Szerbia még mindig játékban volt. A magyarok 11 másodperccel a vége előtt időt kértek. A góljukat viszont „egy folytonos mozdulat” hiányára hivatkozva nem adták meg. Szerbia kiállítást kapott, de az utolsó másodpercekben elvesztette a labdát és ezzel Magyarországnak ajándékozta a győzelmet.