Felnőtt mérkőzések részletei
Felnőtt mérkőzések részletei : PEREG - TÁRNOK KSK 3-1

PEREG - TÁRNOK KSK 3-1

A 23.forduló (2007 05.19-20.) további eredményei: Ráckeve - Újhartyán 2-2; Dánszentmiklós - Hernád 0-4; Újlengyel - Dunavarsány 1-3; Kakucs - Halásztelek 5-2; Alsónémedi - Kiskunlacháza 0-2; Inárcs - Táborfalva 0-0

Pereg, 300 néző, Vezette: Máté A. (Pauló G., Eisenbacher M.)

PEREG SE: Mecsász S. 7 - Rácz R. 8, (Bábel N. 75.p.), Juhász B. 7, Király J. 7, Szalacsi S. 7 - Tóth R. 7, Horváth Sz. 7-2=5, Árky Cs. 7 (Rim J. 80.p.), Kovács R. 6 - Kelemen G. 6, Cserna G. 7 (Németh P. 50.p. 6Edző: Árky Lajos

TÁRNOK KSK: Filus I. 5 -Csányi T. 6 (Kocsis Béla 80.p.), Veszeli T. 6, Nohaj G. 7, Dévai S. 6 - Takács Gy. 6 (Fagyal B. 60.p. 6), Kun M. 6, Kelemen L. 6, Váradi G. 6, Csákány G. 6 - Lukács S. 6  Edző: Kovács László

Góllövők: Horváth Sz., Cserna G., Árky Cs. (11-esből) ill. Lukács Sándor (11-esből) Sárga lap: Árky Cs., Horváth Sz., Kovács R., Kelemen G. ill. Veszeli T., Kun M., Dévai S., Csányi T., Takács Gy. Kiállítva: Horváth Sz. 80.p. (a második sárga lap után)

A mérkőzés elején Pereg lépett fel támadólag és az első percekben a mi térfelünkön folyt a játék. Ennek peregi részről meg is lett az eredménye, hiszen elég hamar megszerezték a vezetést. A gól után sikerült saját kézbe venni az irányítást. Tetszetős mezőnyjáték és enyhe mezőnyfölényünk után egy támadásunkat szabálytalanul hatástalanítottak a 16-oson belül. A jogosan megítélt büntetőt Luki magabiztosan értékesítette a 17. percben. A félidő további részében élvezetes és változatos játék folyt. Mi tetszetősen adogatva építettük fel támadásainkat, ellenfelünk viszont előre ívelt és lőtt labdákkal igyekezett zavarba hozni védelmünket. Az első félidőben már mindkét stílus "eredménytelen" volt, vagyis gól már nem született. A második félidőben egy-két parázs jelenetre is sor került, amiben nem kis szerepe volt a bírónak is. Mindkét oldalra volt nyilvánvaló téves ítélete, de sajnos a mérkőzést befolyásoló hibákat ellenünk követte el. Hogy csak a két legkirívóbbat említsem (amit még a körülöttem ülő peregi szurkolók is elismertek), nyilvánvaló utánrúgásért nem állította ki a Pereg játékosát, valamint Csoki tizenhatoson belül történő szabálytalan szereléséért nem ítélt büntetőt. További helyzetek maradtak ki mindkét oldalon, amiből mi nem tudtunk gólt elérni, ellenfelünk viszont kettőt is (egyet 11-esből). A szituáció viszont semmiképpen sem ért tizit, hiszen a peregi csatár kb. 1 méterről teljes erőből Csányi Tibire rúgta a labdát. Ebben a helyzetben szó sem lehetett szándékos kezezésről. Ez a videofelvételen is jól látszik. Ezzel sikerült a három pontot otthon tartaniuk. Véleményem szerint a tavaszi szezon eddigi legjobb és leg küzdőképesebb csapata ellen játszottunk a mai napon. A bajnokság végeredményét illetően még nem dőlt el semmi. Egy pont előnyt meőriztünk a tabella élén és így továbbra is saját magunk tudjuk eldönteni a végeredményt.

Árky Lajos: -Kiváló mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. Ez a találkozó jobb játékvezetést érdemelt volna. A bíró a szünet után feleslegesen szórta a sárga lapokat, hiszen olyan esetek után is felmutatta, amelyért az első félidőben nem nyúlt a zsebébe.

Kovács László: -Két jól felkészített csapat mérkőzésén sajnos volt egy úr, aki elrontotta a meccset, s nem engedte, hogy a játékosok döntsék el a pontok sorsát. Számunkra felháborító, hogy egy ilyen rangadót miképp lehet ilyen indiszponáltan levezetni.

A 23. forduló válogatottja: Pálikás D. (Inárcs) 8 - Rácz R. (Pereg) 8, Csonka G. (Inárcs) 8, Feczesin Zs. (Kiskunlacháza) 9 - Simon J. (Újhartyán) 7, Gulyás P. (Kakucs) 7, Erdős T. (Ráckeve) 8, Fehérvári Zs. (Dunavarsány) 8 - Joó F. (Kiskunlacháza) 9, Szöllősi T. (Ráckeve) 9, Molnár G. (Hernád) 8

A forduló legjobb játékosa: Pálinkás Dávid (Inárcs) 8, aki több bravúrt is bemutatott a Táborfalva elleni 90 perc során.

A góllövő lista élmezőnye a forduló után, 25 gól: Árky Cs. (Pereg); 23 gól: LUKÁCS SÁNDOR (Tárnok), Hoffmann J. (Halásztelek); 21 gól: Borgulya I. (Újhartyán); 18 gól: Kaszás E. (Alsónémedi), Hank J. (Újlengyel, Dánszentmiklós); 14 gól: CSÁKÁNY GÁBOR (Tárnok), Fülöp I. (Hernád)

A cikk a SPORTSZELET felhasználásával készült.