<<< Demeter Gábor honlapja >>>

Hiszek egy Istenben,

Hiszek egy Hazában.

Hiszek egy Isteni 

Örök igazságban.

Hiszek Magyarország

Feltámadásában!

                       

                        Ámen

 Kossuth hangja

 Horthy hangja

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 


             

 

                    

                           Főoldal   Menü   Szerintem...   Hírek   Ajánló   Partnerek   Információk   Vendégkönyv   Időjárás   Új tartalom   Archívum   Regisztrálj! 

Zenekarok
Zenekarok : Beatrice

Beatrice

1969-ben, a beat-korszak kellõs közepén öt lány kezdett zenekarosdit játszani egy zuglói pincében. Felszerelésük alig volt, egyedül Csuka Mónika büszkélkedhetett egy elektromos gitárral. Gyakorlásképpen mindannyian a Felkelõ nap házát próbálták betanulni...

 

Beatrice

 

A lányzenekar (1970-1977)

Csuka Mary, Mónika húga is gitározott eleinte. Csakhogy a miniszoknyás társaságnak nem volt dobosa, így kénytelen volt o megtanulni ezen a hangszeren játszani. Eleinte újságpapíron gyakorolt.
Az érettségi elõtt álló lányok hatalmas ambícióval próbálgatták az akkor futó slágereket. Aztán összeszedték bátorságukat, és beállítottak az akkor már klubbal is rendelkezo Rangers együtteshez, segítségért. Novai Gábor segített is, sot, õlett a keresztapa.

A lányok már annyira jók voltak, hogy akár közönség elé is állhattak, csakhogy még nem volt nevük. A Beatles mintájára olyan nevet kerestek, ami tartalmazza a "beat" szócskát, és mégis utal arra, hogy lánybandáról van szó. Így született meg a Beatrice.
A lányok késõbb összebarátkoztak a Gemini együttes tagjaival is, akik akkor már befutott zenészeknek számítottak. Csuka Maryt például Bardóczi Gyula tanítgatta a saját dobján.
„Mondtam, neki, hogy csak be ne szakítsd a bõrt! Mert egy dobosnak a hangszere olyan, mint katonának a puskája. Ki nem adja a kezébol. De aztán levett a lábamról, ahogy beült a dob mögé – szoknyában. Én meg lentrol néztem. Hát ki az a férfi, aki ne engedett meg volna bármit neki?” – mesélte Bardóczi.

Az együttesben gyakran cserélõdtek a tagok, egy darabig orgonált benne Szûcs Judit is, aki késõbb a szólókarriert választotta. A lány-Beatricének nem maradt fenn egyetlen hangfelvétele sem. Igazán sikeresek akkor lettek, amikor megjelent az elsõ férfi az életükben: Nagy Feró.
Feró úgy került a lányok közelébe, hogy fogadást kötött egyik barátjával: meghódítja az egyik beatricés lányt. Megnyerte a fogadást, hamarosan feleségül vette az alapítót, Csuka Mónikát.

Legnagyobb sikerük a Gyere kislány, gyere címû diszkósláger volt, merthogy akkoriban ebben a stílusban zenéltek. Ezzel a számmal megnyerték az 1977-es Tessék választani Fesztivált. Ennek ellenére Jimmy Hendricks-tõl a Deep Purple-ig mindent eljátszottak, hiszen a klubokban, ahol telt ház elott léptek föl, a közönség ezt is megkövetelte tõlük.

Aztán a lányok lassan kikoptak az együttesbõl. Közben más fiúk is társultak az együtteshez, miközben a Csuka nõvérek máshol kerestek újabb fellépési lehetõségeket. A lányok egy része Mikrolied Vokálban, majd a Vadmacska együttesben zenélt tovább. Csuka Mónika ma egy énekiskolát vezet. Húga, Mary most is dobol, és egy lemezstúdiót igazgat. Mindkettejüknek jelentek meg szólólemezei. Nagy Feró pedig teljesen átvette a Beatricét, és a saját képére formálta. De az már egy egészen más történet.

Az Õs Beatrice (1978 - 1981)

1978-ban Nagy Feró átalakítja a Beatrice együttest, az elsõ magyar punk jellegû banda megkezdi pályafutását. A kezdeti felállás:


 

  • Nagy Feró (ének)
  • Lugosi László (gitár)
  • Donászy Tibor (dob)
  • Miklóska Lajos (basszusgitár)
  • Gidófalvi Attila (gitár)


 

Ez a korszak a legendás „csirkedarálás” korszaka (Ozzy Osbourne mintájára). Nem fordult elõ a zenekar koncertjein élõ csirkék ledarálása, ez csak a kádári rendszer propagandája (,konkrétan pedig a zenei élet akkori potentátja, Erdõs Péter kitalációja)volt, ami fordítva sült el. A zenekar nyíltan támadta dalaiban (is) a diktatúrát, és habár hivatalosan nem volt betiltva, albuma mégsem jelenhet meg, koncertezni csak Nyíregyházán engedik. Feró útlevelét bevonták, ekkor adja magának a „A Nemzet Csótánya” címet. Ebben a korszakban alakul ki a magyar punk-csöves-hobó-ricsés öltözködési mûfaj is, melynek kihagyhatatlan kelléke a babos (piros alapon fehér pöttyös) kendõ, a szakadt farmer és a fekete bõrdzseki. A csapat 1980-ban közösen adott koncertet az akkor nagyon népszerû Omega és LGT együttesekkel. Az eseményt egy lemez örökítette meg. Ez évben Lugosi László elhagyta a zenekart, a megüresedett helyeket két új tag, Vedres József és Bogdán Csaba töltötte be. A Beatrice ebben az évben bõvült Waszlavik „Gazember” László billentyûssel. 1981-ben a Zenész Szakszervezet – a rendszer kérésére – elhatárolta magát a zenekartól, a Beatrice másodszor is feloszlik. 1982-ben Vedres József és Nagy Feró megalapította az õs-Bikinit. Feró két lemezt készített a Bikinivel, majd kilépett onnan 1984-ben.

Az újra alakult Beatrice (1987 - 1993)

1987 és 1990 között több átigazolás is történt.
Néhány próba után a Pokolgép szabadtéeri koncertjén fellép az ÕsBeatrice. ("1987, A Beatrice újra él!")
Donászy Tibor átigazol az EDDÁba.
A régi dalokat az Omega stúdiójában Bosille Pasquallé - val, az R-Go dobosával rögzitették. A másik lemezt Hirleman Bertalan dobos játszotta fel.
Csatlakozik a zenekarhoz Zsoldos Tamás.
10 év késéssel megjelenik a zenekar elsõ nagylemeze az új számokkal kiegészítve (Dupla album).
Ekkor a tagok:

  • Nagy Feró
  • Lugossi László
  • Miklóska Lajos
  • Zsoldos Tamás
  • Hirleman Bertalan

1989 augusztus 18.-án a Petõfi Csarnokban 10 éves, születésnapi koncertet adnak. Ez majdnem egybeesik a zenekar 1981-es feloszlásának idõpontjával.
Miklóska Lajos saját csoport szervezésébe fog, és távozik a zenekarból. A régi tagok közül csak Lugossi László maradt Feróékkal.
Hirleman Bertalan a Bikinibe megy, Zsoldos Tamás is távozik.
Pálmai Zoltán (HBB, P.Mobil) lesz a dobos, és Zselencz László (ÕsEDDA) a basszusgitáros.

1990-ben megjelnik a Gyermekkorunk Lexebb Dalai címû album. Ez az anyag jelent meg elõször CD-n. Ez évben sikeres koncertet ad a zenekar a Petõfi Csarnokban.

1991. elején a Beatrice felállása a következõ:

  • Nagy Feró (ének)
  • Lugossi László (gitár)
  • Zselencz László (basszusgitár)
  • Pálmai Zoltán (dob)

’91 –ben a Beatrice elott néhány alkalommal fellépett a Kurosio nevû zenekar – Miklósa Lajos zenekara. Feró felkereste Brúger Lászlót (ex – Kurosio), hogy megkérdezze, nem jönne –e a Beatricébe gitározni. Brúger igent mondott, így személyében egy fiatal, tehetséges gitáros került a zenekarba.
’91 –ben sikeres évet zárt a Beatrice. Megjelent az „Utálom az egész XX. Századot” címu nagylemez, ami 38 héten át vezeti a MAHASZ listát. Ezt nagyon kevés zenekar tudta elérni a mai napig is.
A zenekar fennállása óta eloször lép fel a Budapest Sportcsarnokban. A koncertnek nagy a sikere, a buli teltházas. A koncertfelvétel megjelenik CD-n.
Ebben az évben több videó-klip is készül (Pancsoló Kislány, Zakatol a vonat, 8 óra munka) színészek közremuködésével.

1992 –ben kilép a zenekarból Lugosi László és Pálmai Zoltán.
Megjelenik a „Vidám Magyarok” címu nagylemez. Ez az utolsó Beatrice-anyag, ami bakeliton is piacra kerül. A kiadványt a Nagy Feró – Zselencz László – Brúger László trió készítette el dobos nélkül. A „Kényes szelek” címu számból klip is készült, de a TV-ben csak egyszer adták le, majd betiltották.
Kiadásra kerül egy Beatrice Daloskönyv benne pár Waszlawik verssel.
A zenekar kiegészül Vedres Józseffel (gitár) és Németh Gáborral (dob).
1992. október 10. –én újabb BS koncert, majd megjelenik a „Betiltott Dalok ’79” címu anyag (Nagy Feró – Miklósa Lajos – Lugosi László – Donászi Tibor felállással.)
A MAHASZ a Beatricének ítéli a „ ’92 legsikeresebb rockzenekara” díjat.

1993 elején a felállás:

  • Nagy Feró (ének)
  • Zselencz László (basszusgitár)
  • Németh Gábor (dob)
  • Brúger László (gitár)
  • Vedres József (gitár)

A zenekar laktanya-turnéra indul. Kilép Németh Gábor és Vedres József. Feró és Brúger mellett még egy ideig tagja marad a zenekarnak Zselencz László.
Feró és Brúger László különbözõ meghívásokat kap(disco, politikai gyulés…)

Az Új Beatrice (1994 - ...)

1994. májusában a Beatrice kiránduláson még nincsenek új zenészek, majd kiegészül a zenekar. A felállás:

  • Nagy Feró (ének)
  • Brúger László (gitár)
  • Nagy Zoltán (dob)
  • Heffner Attila (basszusgitár)
  • Waszlawik László (billentyû)

Decemberben ingyenes koncertet adnak a Felvonulási téren. A koncert majdnem meghiúsult, mert „érdekes módon” nem volt áram, és több órás várakozás után kezdodött el a buli. Elhangzottak a régi számok, a koncert a Himnusszal zárult.
Heffner Attila csak pár hónapig tagja a zenekarnak, majd egy magabiztos és tehetséges zenész váltja Laczik Fecó (ex – Akcióegység) személyében.

1995 –ben Brúger lászló távozik a zenekarból, helyére két új gitáros kerül: Péter Zsolt és Székely Károly (ex - Phobia, Harlem Rock)
Az ún. Új Beatrice 1996. március 8. –án mutatkozik be eloször az E-Klubban.

1996 –ban a Hungaroton kiadja a Gyermekkorunk lexebb dalait + bónusz számokka majd az Új Beatrice kiadja elso demó albumát „Ki viszi át…” címmel. Az új anyag keény és szókimondó.
A lemez megjelenésével egy idoben Nagy Zoltánt Fülöp István váltja a doboknál. Nagy Feró, Laczik Fecó, Székely károly, Péter Zsolt és Fülöp István 1996 és 1998 közt sikeres koncerteket adnak, jelen vannak a nagyobb fesztiválokon és motoros találkozókon.

1998 –ban „Magyar Vagyok” címu VHS koncertfilm és Nagy Feró portréfilm lát napvilágot.
Szeptember 4.-én kerül sorra a 20 éves jubileumi koncert a PEtofi CSArnokban s a koncertfelvétel megjelenik CD –n (dupla).

1999. júliusában megszületik a Beatrice új nagylemeze „Vakaroma” címmel.
Az „Ez volt a XX. Század” címu sorozatban újra kiadásra kerül:

  • A Beatrice Legjobb Dalai (1991)
  • Utálom az egész XX. Századot (1991)
  • Vidám Magyarok (1992)
  • Betiltott Dalok (1992)

2002 –ben Fülöp Istvánt Hirleman Bertalan – tanár úr – váltja a doboknál.
Osszel megjelenik Nagy Feró Európai Show Illúzió címu nagylemeze.

2003 –ban 8 év után Székely Károly és Péter Zsolt kilép a zenekarból.
Az új felállás:

  • Nagy Feró (ének)
  • Laczik Fecó (basszusgitár)
  • Hirleman Bertalan (dob)
  • Vedres József (gitár)
  • Magasvári Viktor (gitár)

Albumok:

 

 

 

 

       SLOTA dosszié

         Honlap TOP

Tegyél a kedvencekhez!

 

Dugó/Harctér figyelés

Benzinkutak árai

Pataky a profitról 

Banner és link csere

Az Ifjúság Revíziója

Egy nemzet

MagyaRock Portál

MIÉP IT

NaHÖK

Sehunnia

Szabad Riport

World War II.

További linkek

 

------------------------

   Kiemelt partnerek

Részletekért KATT ide!

    Már 5 kredittől... 

------------------------


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!